2011 Fall Gaming/X-league
Team Schedules - Girls Under 11 D1
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals For
 A7 : Murray Max Black - J Mills333333330327 21  4  23 
 A6 : WSC Blue DevilsTM313313033323 14  6  20 
 A5 : Celtic Storm 01 Green313303300319 8  13  21 
 A10 : Avalanche 01 White CB003033333018 4  14  18 
 A1 : Wasatch Fury CM333010030316 1  23  23 
 A3 : UC Rage 01 select010333003316 1  12  13 
 A4 : Park City SC G01301003330013 3  15  18 
 A8 : Arsenal Strikers BP003300300312 -3  30  25 
 A9 : FFC A. Tucker30000000137 -15  26  11 
 A2 : La Roca South - AN30000000036 -11  20  9 
 A11 : HC Storm - LaMont Black00030001004 -23  31  5 

Bracket - Wednesday, August 31, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16705  Ecker Hill Middle  05:30 PM  1034 A4 vs A11Park City SC G01 4 vs.HC Storm - LaMont Black0
 16729  Cemetery Field  05:30 PM  5110 A5 vs A10Celtic Storm 01 Green 4 vs.Avalanche 01 White CB3
 16730  Southwood Park  05:30 PM  1142 A7 vs A8Murray Max Black - J Mills 6 vs.Arsenal Strikers BP2

Bracket - Wednesday, September 07, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16714  Eastmont Middle  05:00 PM  3045 A10 vs A7Avalanche 01 White CB 0 vs.Murray Max Black - J Mills3
 16694  Nebo Learning Ctr  05:30 PM  5071 A11 vs A6HC Storm - LaMont Black 0 vs.WSC Blue DevilsTM3
 16734  Highland Elementary  05:30 PM  5660 A2 vs A4La Roca South - AN 2 vs.Park City SC G010
 16718  Vista Heights Jr. High  05:30 PM  5671 A3 vs A1UC Rage 01 select 2 vs.Wasatch Fury CM4
 16710  Olympic Park  05:30 PM  5071 A8 vs A9Arsenal Strikers BP 2 vs.FFC A. Tucker3

Bracket - Saturday, September 10, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16691  Cemetery Field  10:30 AM  5110 A5 vs A3Celtic Storm 01 Green 0 vs.UC Rage 01 select0
 16743  Columbia School  12:30 PM  4013 A1 vs A2Wasatch Fury CM 5 vs.La Roca South - AN1
 16727  Olympic Park  12:30 PM  5071 A8 vs A11Arsenal Strikers BP 6 vs.HC Storm - LaMont Black0
 16721  Jackson Elementary  02:30 PM  1115 A9 vs A10FFC A. Tucker 0 vs.Avalanche 01 White CB3
 16700  Ecker Hill Middle  03:00 PM  1034 A4 vs A6Park City SC G01 2 vs.WSC Blue DevilsTM2

Bracket - Monday, September 12, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16701  Angel Street Park  06:30 PM  4 A6 vs A9WSC Blue DevilsTM 4 vs.FFC A. Tucker1

Bracket - Wednesday, September 14, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16699  Angel Street Park  05:30 PM  4 A1 vs A4Wasatch Fury CM 4 vs.Park City SC G013
 16740  Albion Middle  05:30 PM  3003 A10 vs A11Avalanche 01 White CB 1 vs.HC Storm - LaMont Black2
 16709  Angel Street Park  05:30 PM  5 A6 vs A2WSC Blue DevilsTM 1 vs.La Roca South - AN0
 16722  Southwood Park  05:30 PM  1142 A7 vs A3Murray Max Black - J Mills 2 vs.UC Rage 01 select0
 16711  Ensign Downs  05:30 PM  1035 A9 vs A5FFC A. Tucker 0 vs.Celtic Storm 01 Green3

Bracket - Saturday, September 17, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16731  Highland Elementary  08:30 AM  5660 A2 vs A8La Roca South - AN 1 vs.Arsenal Strikers BP4
 16716  Nebo Learning Ctr  10:30 AM  5071 A11 vs A7HC Storm - LaMont Black 0 vs.Murray Max Black - J Mills3
 16724  Columbia School  12:30 PM  4013 A1 vs A5Wasatch Fury CM 1 vs.Celtic Storm 01 Green4
 16723  Jackson Elementary  02:30 PM  1115 A9 vs A3FFC A. Tucker 0 vs.UC Rage 01 select3
 16717  Willow Creek Park, Park City  03:00 PM  1166 A4 vs A10Park City SC G01 0 vs.Avalanche 01 White CB1

Bracket - Wednesday, September 21, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16708  Albion Middle  05:30 PM  3002 A10 vs A2Avalanche 01 White CB 1 vs.La Roca South - AN0
 16692  Vista Heights Jr. High  05:30 PM  5671 A3 vs A11UC Rage 01 select 2 vs.HC Storm - LaMont Black0
 16698  Ellison Park  05:30 PM  3a A6 vs A1WSC Blue DevilsTM 0 vs.Wasatch Fury CM0
 16739  Southwood Park  05:30 PM  1142 A7 vs A5Murray Max Black - J Mills 1 vs.Celtic Storm 01 Green0
 16720  Allred Park  05:30 PM  5005 A8 vs A4Arsenal Strikers BP 2 vs.Park City SC G014

Bracket - Saturday, September 24, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16696  Nebo Learning Ctr  10:30 AM  5071 A11 vs A5HC Storm - LaMont Black 0 vs.Celtic Storm 01 Green5
 16745  Vista Heights Jr. High  10:30 AM  5671 A3 vs A2UC Rage 01 select 3 vs.La Roca South - AN1
 16712  North Lake Park  10:30 AM  5254 A8 vs A6Arsenal Strikers BP 2 vs.WSC Blue DevilsTM3
 16713  Southwood Park  02:00 PM  1142 A7 vs A1Murray Max Black - J Mills 3 vs.Wasatch Fury CM0
 16715  Willow Creek Park, Park City  03:00 PM  1166 A4 vs A9Park City SC G01 2 vs.FFC A. Tucker1

Bracket - Wednesday, September 28, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16697  Angel Street Park  05:30 PM  5 A1 vs A8Wasatch Fury CM 4 vs.Arsenal Strikers BP6
 16738  Albion Middle  05:30 PM  3003 A10 vs A6Avalanche 01 White CB 1 vs.WSC Blue DevilsTM0
 16695  Highland Elementary  05:30 PM  5660 A2 vs A5La Roca South - AN 0 vs.Celtic Storm 01 Green1
 16703  Vista Heights Jr. High  05:30 PM  5671 A3 vs A4UC Rage 01 select 0 vs.Park City SC G012
 16704  Ensign Downs  05:30 PM  1035 A9 vs A7FFC A. Tucker 0 vs.Murray Max Black - J Mills4

Bracket - Saturday, October 01, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16736  Eastmont Middle  10:30 AM  3046 A10 vs A8Avalanche 01 White CB 4 vs.Arsenal Strikers BP1
 16728  Columbia School  10:30 AM  4013 A6 vs A3WSC Blue DevilsTM 3 vs.UC Rage 01 select0
 16706  Southwood Park  02:00 PM  1142 A7 vs A2Murray Max Black - J Mills 2 vs.La Roca South - AN1
 16725  Jackson Elementary  02:30 PM  1115 A9 vs A1FFC A. Tucker 0 vs.Wasatch Fury CM1

Bracket - Wednesday, October 05, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16702  Angel Street Park  05:30 PM  5 A1 vs A10Wasatch Fury CM 3 vs.Avalanche 01 White CB4
 16742  Nebo Learning Ctr  05:30 PM  5071 A11 vs A9HC Storm - LaMont Black 3 vs.FFC A. Tucker3
 16735  Cemetery Field  05:30 PM  5110 A5 vs A6Celtic Storm 01 Green 0 vs.WSC Blue DevilsTM3
 16732  Olympic Park  05:30 PM  5071 A8 vs A3Arsenal Strikers BP 0 vs.UC Rage 01 select2

Bracket - Saturday, October 08, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16733  Nebo Learning Ctr  10:30 AM  5071 A11 vs A1HC Storm - LaMont Black 0 vs.Wasatch Fury CM2
 16726  Vista Heights Jr. High  10:30 AM  5671 A3 vs A10UC Rage 01 select 1 vs.Avalanche 01 White CB0
 16741  Cemetery Field  10:30 AM  5110 A5 vs A8Celtic Storm 01 Green 3 vs.Arsenal Strikers BP4
 16737  Columbia School  10:30 AM  4013 A6 vs A7WSC Blue DevilsTM 1 vs.Murray Max Black - J Mills0
 16744  Highland Elementary  11:30 AM  5660 A2 vs A9La Roca South - AN 1 vs.FFC A. Tucker3

Bracket - Monday, October 10, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16707  Ecker Hill Middle  05:00 PM  1034 A4 vs A7Park City SC G01 0 vs.Murray Max Black - J Mills1

Bracket - Wednesday, October 12, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16693  Highland Elementary  05:30 PM  5660 A2 vs A11La Roca South - AN 2 vs.HC Storm - LaMont Black0

Bracket - Saturday, October 15, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16719  Cemetery Field  10:30 AM  8894 A5 vs A4Celtic Storm 01 Green 2 vs.Park City SC G011






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.