2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Boys 16U Division 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=EA2DFF87-1664-4BD8-9E89-F3ED6A7D12FE&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Blast - 02 CS3333333333-030 31  6  34  6  4 0
 A7 : Copper Mountain 02 RL3303033333-024 27  15  36  2  2 0
 A10 : Arsenal EG 023330010333-019 8  22  27  1  7 2
 A6 : 2002 Xolos PDP JG3330300310-016 5  21  25  2  6 0
 A9 : Comba FC 02B1033103310-015 1  31  26  0  5 1
 A8 : Provo United 02B0030033310-013 2  30  25  1  10 1
 A4 : Rampage 02 MD0033301300-013 -10  29  15  1  4 0
 A1 : SWAT 02B - DT (L30)1303100003-011 -10  31  19  0  1 0
 A3 : Utah Valley United Select White 02B (AY)0003300003-09 -13  33  16  0  1 0
 A5 : Elite FC 02B Black0030001001-05 -18  38  17  1  3 0
 A11 : Utah Surf Davis 02 CE0000000031-04 -23  54  13  0  0 0

Bracket - Monday, August 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15473  North Lake Park  05:30 PM  #3 A10 vs A8Arsenal EG 02 2 vs.Provo United 02B1
 15471  Mills Park  05:30 PM  6028 A11 vs A7Utah Surf Davis 02 CE 0 vs.Copper Mountain 02 RL6
 15470  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A9 vs A1Comba FC 02B 3 vs.SWAT 02B - DT (L30)3
 15474  Franklin Soccer Field  06:00 PM  5875 A6 vs A32002 Xolos PDP JG 2 vs.Utah Valley United Select White 02B (AY)0

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15439  Wasatch Jr. High  08:30 AM  1164 A2 vs A4Blast - 02 CS 8 vs.Rampage 02 MD0
 15442  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5124 A3 vs A1Utah Valley United Select White 02B (AY) 1 vs.SWAT 02B - DT (L30)3
 15435  Tooele High School  08:30 AM  4301 A5 vs A10Elite FC 02B Black 2 vs.Arsenal EG 026
 15436  Monarch Meadows Park  08:30 AM  4049 A7 vs A8Copper Mountain 02 RL 10 vs.Provo United 02B2
 15437  Grandview Elementary Provo  12:30 PM  5021 A6 vs A92002 Xolos PDP JG 5 vs.Comba FC 02B3

Bracket - Monday, August 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15476  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4124 A1 vs A10SWAT 02B - DT (L30) 1 vs.Arsenal EG 024
 15477  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2053 A7 vs A2Copper Mountain 02 RL 3 vs.Blast - 02 CS5
 15483  Tooele High School  06:00 PM  4301 A5 vs A6Elite FC 02B Black 2 vs.2002 Xolos PDP JG4

Bracket - Tuesday, August 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15479  Grandview Elementary Provo  06:00 PM  5021 A8 vs A3Provo United 02B 4 vs.Utah Valley United Select White 02B (AY)1

Bracket - Wednesday, September 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15478  Tooele High School  06:00 PM  4301 A5 vs A4Elite FC 02B Black 3 vs.Rampage 02 MD0

Bracket - Friday, September 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15441  Grandview Elementary Provo  06:00 PM  5021 A8 vs A9Provo United 02B 2 vs.Comba FC 02B7

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15440  Olympic Park  08:30 AM  East A10 vs A7Arsenal EG 02 1 vs.Copper Mountain 02 RL5
 15438  Roy West Park  08:30 AM  4109 A4 vs A11Rampage 02 MD 2 vs.Utah Surf Davis 02 CE1
 15444  Stansbury HS  08:30 AM  2063 A5 vs A3Elite FC 02B Black 2 vs.Utah Valley United Select White 02B (AY)4
 15448  Franklin Soccer Field  10:30 AM  5875 A6 vs A22002 Xolos PDP JG 0 vs.Blast - 02 CS3

Bracket - Monday, September 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15475  Mills Park  05:30 PM  6028 A11 vs A9Utah Surf Davis 02 CE 3 vs.Comba FC 02B7
 15469  Wasatch Jr. High  05:30 PM  1164 A2 vs A5Blast - 02 CS 4 vs.Elite FC 02B Black1
 15485  Lakeside Sports Complex  05:30 PM  5124 A3 vs A10Utah Valley United Select White 02B (AY) 3 vs.Arsenal EG 021
 15482  Roy West Park  05:30 PM  4110 A4 vs A7Rampage 02 MD 2 vs.Copper Mountain 02 RL1

Bracket - Friday, September 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15445  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A9 vs A10Comba FC 02B 3 vs.Arsenal EG 023

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15443  Mills Park  08:30 AM  6028 A11 vs A6Utah Surf Davis 02 CE 1 vs.2002 Xolos PDP JG3
 15452  Wasatch Jr. High  08:30 AM  1164 A2 vs A8Blast - 02 CS 2 vs.Provo United 02B0
 15450  Monarch Meadows Park  08:30 AM  4049 A7 vs A3Copper Mountain 02 RL 5 vs.Utah Valley United Select White 02B (AY)1

Bracket - Monday, September 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15480  Mills Park  05:30 PM  6028 A11 vs A1Utah Surf Davis 02 CE 3 vs.SWAT 02B - DT (L30)5
 15481  Wasatch Jr. High  05:30 PM  1164 A2 vs A9Blast - 02 CS 4 vs.Comba FC 02B0
 15484  Tooele High School  06:00 PM  4301 A5 vs A8Elite FC 02B Black 1 vs.Provo United 02B5

Bracket - Thursday, September 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15453  Roy West Park  06:00 PM  4109 A4 vs A6Rampage 02 MD 2 vs.2002 Xolos PDP JG1

Bracket - Friday, September 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15447  Grandview Elementary Provo  05:30 PM  5021 A8 vs A11Provo United 02B 11 vs.Utah Surf Davis 02 CE0

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15457  Riverside Elem WJ  08:30 AM  8737 A9 vs A3Comba FC 02B 2 vs.Utah Valley United Select White 02B (AY)1
 15455  Olympic Park  02:30 PM  East A10 vs A2Arsenal EG 02 0 vs.Blast - 02 CS1
 15451  Weber County Fairgrounds  04:00 PM  4125 A1 vs A5SWAT 02B - DT (L30) 2 vs.Elite FC 02B Black2

Bracket - Monday, September 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15488  Wasatch Jr. High  05:30 PM  1164 A2 vs A11Blast - 02 CS 11 vs.Utah Surf Davis 02 CE0
 15487  Franklin Soccer Field  05:30 PM  5875 A6 vs A72002 Xolos PDP JG 2 vs.Copper Mountain 02 RL4

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15464  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5124 A3 vs A2Utah Valley United Select White 02B (AY) 1 vs.Blast - 02 CS9
 15449  Olympic Park  10:30 AM  East A10 vs A11Arsenal EG 02 6 vs.Utah Surf Davis 02 CE0
 15458  Franklin Soccer Field  12:30 PM  5875 A6 vs A12002 Xolos PDP JG 4 vs.SWAT 02B - DT (L30)0
 15454  Grandview Elementary Provo  02:30 PM  5021 A8 vs A4Provo United 02B 5 vs.Rampage 02 MD1

Bracket - Monday, October 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15489  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4125 A1 vs A2SWAT 02B - DT (L30) 1 vs.Blast - 02 CS5
 15459  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A9 vs A5Comba FC 02B 4 vs.Elite FC 02B Black2

Bracket - Thursday, October 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15486  Roy West Park  05:30 PM  4109 A4 vs A9Rampage 02 MD 2 vs.Comba FC 02B2

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15461  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5124 A3 vs A11Utah Valley United Select White 02B (AY) 1 vs.Utah Surf Davis 02 CE3
 15460  Grandview Elementary Provo  04:30 PM  5021 A8 vs A6Provo United 02B 2 vs.2002 Xolos PDP JG2
 15463  Oquirrh Shadow Park  05:00 PM  2053 A7 vs A1Copper Mountain 02 RL 6 vs.SWAT 02B - DT (L30)1

Bracket - Monday, October 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15446  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4124 A1 vs A4SWAT 02B - DT (L30) 0 vs.Rampage 02 MD1

Bracket - Tuesday, October 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15456  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2053 A7 vs A5Copper Mountain 02 RL 7 vs.Elite FC 02B Black0

Bracket - Wednesday, October 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15462  Roy West Park  05:30 PM  4110 A4 vs A10Rampage 02 MD 3 vs.Arsenal EG 025

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15466  North Lake Park  08:30 AM  #3 A10 vs A6Arsenal EG 02 4 vs.2002 Xolos PDP JG3
 15472  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5128 A3 vs A4Utah Valley United Select White 02B (AY) 3 vs.Rampage 02 MD2
 15468  Riverside Elem WJ  08:30 AM  8737 A9 vs A7Comba FC 02B 1 vs.Copper Mountain 02 RL6
 15467  Mills Park  10:15 AM  6028 A11 vs A5Utah Surf Davis 02 CE 2 vs.Elite FC 02B Black2
 15465  Weber County Fairgrounds  10:30 AM  4124 A1 vs A8SWAT 02B - DT (L30) 4 vs.Provo United 02B2






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.