2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Boys 14U Division 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=FB7A41B9-FE18-4D09-B37C-0BCD331CA056&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Utah Surf 04 AC3330333333-027 18  7  25  5  0 0
 A4 : Comba FC 04B3003133333-022 15  8  22  5  0 0
 A2 : Shooters SC 04 Premier (GJ)033033333 -021 17  8  23  3  3 0
 A9 : MetaSport FC 04B - CH2 (L30)33333330  -021 15  7  21  3  1 1
 A6 : Elite FC 04B Black1033313013-018 8  10  18  4  0 0
 A7 : La Roca S-CB3333000030-015 5  18  21  1  0 1
 A10 : AFC Apex 04 White1300330300-013 -1  24  22  1  1 1
 A5 : Blast - 04030003300 -09 -3  21  18  2  1 0
 A8 : HVSC B04 Black AP0003010001-05 -14  31  11  1  2 0
 A3 : Rampage 04 LR/SI B0000013000-04 -24  43  13  0  0 0
 A11 : Utah Surf 04 BN0000000000-00 -36  49  1  0  1 0

Bracket - Monday, August 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26658  West Lake High School  05:30 PM  5031 A1 vs A2Utah Surf 04 AC 2 vs.Shooters SC 04 Premier (GJ)1
 26635  Crescent MS  05:30 PM  3022 A10 vs A6AFC Apex 04 White 2 vs.Elite FC 04B Black2
 26605  Timberline Jr. High  05:30 PM  1 A7 vs A8La Roca S-CB 4 vs.HVSC B04 Black AP2

Bracket - Wednesday, August 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26644  Mountain Ridge Jr High  06:30 PM  5045 A11 vs A9Utah Surf 04 BN 0 vs.MetaSport FC 04B - CH2 (L30)5

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26604  Olympus Jr. High  08:30 AM  1120 A5 vs A10Blast - 04 3 vs.AFC Apex 04 White4
 26607  Riverside Elem WJ  09:00 AM  8737 A4 vs A11Comba FC 04B 5 vs.Utah Surf 04 BN0
 26606  Tooele High School  12:30 PM  4301 A6 vs A9Elite FC 04B Black 1 vs.MetaSport FC 04B - CH2 (L30)2

Bracket - Monday, August 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26634  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5045 A1 vs A8Utah Surf 04 AC 9 vs.HVSC B04 Black AP0
 26655  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A4 vs A9Comba FC 04B 0 vs.MetaSport FC 04B - CH2 (L30)1
 26619  Timberline Jr. High  05:30 PM  1 A7 vs A3La Roca S-CB 8 vs.Rampage 04 LR/SI B2

Bracket - Wednesday, September 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26657  G Hillman Recreation Complex  07:30 PM  5880 A2 vs A11Shooters SC 04 Premier (GJ) 5 vs.Utah Surf 04 BN0

Bracket - Friday, September 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26610  Rocky Mtn. Middle  06:00 PM  5076 A8 vs A9HVSC B04 Black AP 0 vs.MetaSport FC 04B - CH2 (L30)1

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26612  Vista Heights Jr. High  08:30 AM  5672 A11 vs A6Utah Surf 04 BN 0 vs.Elite FC 04B Black3
 26613  Olympus Jr. High  08:30 AM  1120 A5 vs A3Blast - 04 4 vs.Rampage 04 LR/SI B1
 26608  Spanish Fork Sports Park  10:30 AM  5665 A2 vs A4Shooters SC 04 Premier (GJ) 2 vs.Comba FC 04B1

Bracket - Monday, September 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26649  Vista Heights Jr. High  05:30 PM  5672 A11 vs A1Utah Surf 04 BN 0 vs.Utah Surf 04 AC7
 26625  Timberline Jr. High  05:30 PM  1 A7 vs A5La Roca S-CB 2 vs.Blast - 041
 26614  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A9 vs A10MetaSport FC 04B - CH2 (L30) 3 vs.AFC Apex 04 White1

Bracket - Friday, September 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26643  Stansbury HS  06:00 PM  2063 A6 vs A3Elite FC 04B Black 2 vs.Rampage 04 LR/SI B0

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26615  Mountain Ridge Jr High  08:30 AM  5045 A1 vs A4Utah Surf 04 AC 0 vs.Comba FC 04B1
 26617  Tooele High School  10:30 AM  4301 A6 vs A2Elite FC 04B Black 2 vs.Shooters SC 04 Premier (GJ)0
 26616  Heber Valley Elem  12:00 PM  5022 A8 vs A11HVSC B04 Black AP 4 vs.Utah Surf 04 BN0
 26609  Crescent MS  03:30 PM  3022 A10 vs A7AFC Apex 04 White 2 vs.La Roca S-CB4

Bracket - Monday, September 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26642  Crescent MS  05:30 PM  3022 A10 vs A8AFC Apex 04 White 4 vs.HVSC B04 Black AP2
 26626  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A9 vs A3MetaSport FC 04B - CH2 (L30) 7 vs.Rampage 04 LR/SI B1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26611  Roy West Park  08:30 AM  4109 A3 vs A1Rampage 04 LR/SI B 0 vs.Utah Surf 04 AC2
 26638  Spanish Fork Sports Park  12:30 PM  5665 A2 vs A5Shooters SC 04 Premier (GJ) 5 vs.Blast - 041
 26618  Crescent MS  01:45 PM  3022 A10 vs A11AFC Apex 04 White 7 vs.Utah Surf 04 BN0
 26622  Riverside Elem WJ  04:30 PM  8737 A4 vs A6Comba FC 04B 3 vs.Elite FC 04B Black3

Bracket - Monday, September 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26645  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5045 A1 vs A10Utah Surf 04 AC 3 vs.AFC Apex 04 White0
 26651  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A4 vs A7Comba FC 04B 2 vs.La Roca S-CB1
 26648  South Field Park  05:30 PM  5085 A8 vs A3HVSC B04 Black AP 2 vs.Rampage 04 LR/SI B2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26630  Roy West Park  08:30 AM  4109 A3 vs A11Rampage 04 LR/SI B 4 vs.Utah Surf 04 BN1
 26656  Stansbury HS  08:30 AM  2063 A6 vs A7Elite FC 04B Black 1 vs.La Roca S-CB0
 26620  Vista Heights Jr. High  10:50 AM  5672 A1 vs A5Utah Surf 04 AC 4 vs.Blast - 042
 26623  Heber Valley Elem  12:00 PM  5022 A8 vs A4HVSC B04 Black AP 0 vs.Comba FC 04B1

Bracket - Monday, October 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26654  Roy West Park  05:30 PM  4110 A3 vs A10Rampage 04 LR/SI B 1 vs.AFC Apex 04 White6
 26637  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A9 vs A7MetaSport FC 04B - CH2 (L30) 4 vs.La Roca S-CB1

Bracket - Tuesday, October 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26653  Olympus Jr. High  05:30 PM  1120 A5 vs A8Blast - 04 4 vs.HVSC B04 Black AP0

Bracket - Wednesday, October 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26621  G Hillman Recreation Complex  05:30 PM  5880 A2 vs A8Shooters SC 04 Premier (GJ) 5 vs.HVSC B04 Black AP0

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26631  Riverside Elem WJ  12:15 PM  8737 A4 vs A10Comba FC 04B 4 vs.AFC Apex 04 White0
 26636  Mountain Ridge Jr High  12:30 PM  5045 A11 vs A5Utah Surf 04 BN 0 vs.Blast - 042
 26633  Roy West Park  12:30 PM  4110 A3 vs A2Rampage 04 LR/SI B 1 vs.Shooters SC 04 Premier (GJ)6
 26627  Tooele High School  04:30 PM  4301 A6 vs A1Elite FC 04B Black 0 vs.Utah Surf 04 AC1

Bracket - Monday, October 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26647  Wasatch Jr. High  05:30 PM  1164 A5 vs A4Blast - 04 0 vs.Comba FC 04B2
 26646  Timberline Jr. High  05:30 PM  1 A7 vs A2La Roca S-CB 0 vs.Shooters SC 04 Premier (GJ)2
 26639  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A9 vs A1MetaSport FC 04B - CH2 (L30) 2 vs.Utah Surf 04 AC3

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26641  Roy West Park  12:30 PM  4109 A3 vs A4Rampage 04 LR/SI B 1 vs.Comba FC 04B5
 26640  Mountain Ridge Jr High  02:05 PM  5045 A11 vs A7Utah Surf 04 BN 0 vs.La Roca S-CB7
 26624  Crescent MS  03:30 PM  3022 A10 vs A2AFC Apex 04 White 1 vs.Shooters SC 04 Premier (GJ)2
 26629  Heber Valley Elem  05:00 PM  5022 A8 vs A6HVSC B04 Black AP 1 vs.Elite FC 04B Black1

Bracket - Monday, October 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26652  Wasatch Jr. High  05:30 PM  1164 A5 vs A6Blast - 04 1 vs.Elite FC 04B Black3
 26632  Timberline Jr. High  05:30 PM  1 A7 vs A1La Roca S-CB 1 vs.Utah Surf 04 AC2

Bracket - Wednesday, October 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26650  G Hillman Recreation Complex  05:30 PM  5881 A2 vs A9Shooters SC 04 Premier (GJ)   vs.MetaSport FC 04B - CH2 (L30) 

Bracket - Thursday, October 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 26628  Legacy Events Center  05:15 PM  2026 A9 vs A5MetaSport FC 04B - CH2 (L30)   vs.Blast - 04 






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.