2011 Fall Gaming/X-league
Team Schedules - Boys Under 16 D2
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to download for free. Click here for more info...
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals For
 A4 : BE United U163113133333327 25  12  34 
 A9 : AC Milan - BU163333330330327 21  15  35 
 A1 : DFC Xtreme0311333333326 25  19  37 
 A5 : Arsenal SC PO3311330033020 12  13  25 
 A2 : Stansbury Elite SL3101333300118 7  20  26 
 A6 : Blitz FC0310033130317 1  27  28 
 A7 : Fusion FC - sn3033310000013 -9  28  15 
 A10 : USA WHITE 96B - LN0303000003312 -13  43  22 
 A11 : Utah FC 96B (BO)0000330301010 -11  33  21 
 A8 : Chivas Real - Villegas - Forfeited 003-310303018 -10  25  15 
 A3 : Murray Max Black - F Mendez300000001307 -15  33  15 
 A12 : The Utah Glory - B16 Black TS000000000011 -33  48  8 

Bracket - Thursday, September 08, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16301  South Davis Jr. High  05:30 PM  6046 A1 vs A2DFC Xtreme 3 vs.Stansbury Elite SL4
 16261  Willow Pond  05:30 PM  1169 A3 vs A12Murray Max Black - F Mendez 6 vs.The Utah Glory - B16 Black TS1
 16290  Constitution Park D7L47  05:30 PM  7012 A4 vs A11BE United U16 5 vs.Utah FC 96B (BO)1
 16276  Green Park  05:30 PM  5020 A5 vs A10Arsenal SC PO 3 vs.USA WHITE 96B - LN0
 16318  West Jordan Complex  05:30 PM  2096 A7 vs A8Fusion FC - sn 2 vs.Chivas Real - Villegas0
 16270  Green Acres/Orton Park  06:00 PM  4043 A6 vs A9Blitz FC 2 vs.AC Milan - BU164

Bracket - Saturday, September 10, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16281  South Davis Jr. High  08:00 AM  6046 A1 vs A3DFC Xtreme 3 vs.Murray Max Black - F Mendez1
 16287  Sand Hill Park Field  08:00 AM  2061 A2 vs A4Stansbury Elite SL 1 vs.BE United U161
 16302  Bluffdale Park  08:30 AM  9 A10 vs A7USA WHITE 96B - LN 3 vs.Fusion FC - sn1
 16277  Sertoma Park  10:00 AM  5080 A11 vs A6Utah FC 96B (BO) 1 vs.Blitz FC2
 16307  District 5 TBD  04:30 PM  9041 A8 vs A9Chivas Real - Villegas 2 vs.AC Milan - BU164

Bracket - Monday, September 12, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16269  West Jordan Complex  06:00 PM  2096 A7 vs A2Fusion FC - sn 3 vs.Stansbury Elite SL2

Bracket - Thursday, September 15, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16316  Constitution Park D7L47  05:30 PM  7012 A4 vs A1BE United U16 4 vs.DFC Xtreme4
 16306  Olympic Park  05:30 PM  5064 A5 vs A3Arsenal SC PO 3 vs.Murray Max Black - F Mendez1
 16295  Jefferson Jr. High  05:30 PM  2032 A9 vs A10AC Milan - BU16 4 vs.USA WHITE 96B - LN1
 16315  Green Acres/Orton Park  06:00 PM  4043 A6 vs A2Blitz FC 2 vs.Stansbury Elite SL2

Bracket - Friday, September 16, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16317  District 5 TBD  05:30 PM  9041 A8 vs A11Chivas Real - Villegas 3 vs.Utah FC 96B (BO)2

Bracket - Saturday, September 17, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16267  South Davis Jr. High  08:00 AM  6046 A1 vs A5DFC Xtreme 1 vs.Arsenal SC PO1
 16311  Sand Hill Park Field  08:00 AM  2061 A2 vs A8Stansbury Elite SL 1F vs.Chivas Real - Villegas
Forfeited Game
0
 16286  Willow Pond  08:00 AM  1169 A3 vs A7Murray Max Black - F Mendez 0 vs.Fusion FC - sn2
 16253  Green Acres/Orton Park  08:00 AM  4043 A6 vs A4Blitz FC 2 vs.BE United U165
 16274  Bluffdale Park  08:30 AM  9 A10 vs A11USA WHITE 96B - LN 4 vs.Utah FC 96B (BO)1

Bracket - Tuesday, September 20, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16259  West Jordan Complex  05:30 PM  2096 A7 vs A12Fusion FC - sn 5 vs.The Utah Glory - B16 Black TS1

Bracket - Thursday, September 22, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16264  Sertoma Park  05:30 PM  5080 A11 vs A12Utah FC 96B (BO) 2 vs.The Utah Glory - B16 Black TS0
 16297  Green Acres/Orton Park  05:30 PM  4043 A6 vs A1Blitz FC 3 vs.DFC Xtreme7
 16260  West Jordan Complex  05:30 PM  2096 A7 vs A5Fusion FC - sn 0 vs.Arsenal SC PO0
 16300  District 2 TBD  05:30 PM  9085 A9 vs A3AC Milan - BU16 5 vs.Murray Max Black - F Mendez0
 16285  Monarch Meadows Park  08:00 PM  8 A10 vs A2USA WHITE 96B - LN 1 vs.Stansbury Elite SL5

Bracket - Friday, September 23, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16305  District 5 TBD  05:30 PM  9040 A8 vs A4Chivas Real - Villegas 2 vs.BE United U162
 16312  Jefferson Jr. High  05:30 PM  2032 A9 vs A12AC Milan - BU16 5 vs.The Utah Glory - B16 Black TS1

Bracket - Saturday, September 24, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16273  Sertoma Park  08:00 AM  5080 A11 vs A3Utah FC 96B (BO) 3 vs.Murray Max Black - F Mendez1
 16303  South Hills Middle School  08:00 AM  2200 A12 vs A2The Utah Glory - B16 Black TS 0 vs.Stansbury Elite SL2
 16258  Constitution Park D7L47  08:00 AM  7012 A4 vs A10BE United U16 11 vs.USA WHITE 96B - LN0
 16289  West Jordan Complex  08:00 AM  2096 A7 vs A1Fusion FC - sn 1 vs.DFC Xtreme6

Bracket - Tuesday, September 27, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16263  South Hills Middle School  05:30 PM  2200 A12 vs A4The Utah Glory - B16 Black TS 1 vs.BE United U167

Bracket - Thursday, September 29, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16291  South Davis Jr. High  05:30 PM  6046 A1 vs A8DFC Xtreme 3 vs.Chivas Real - Villegas0
 16294  Sertoma Park  05:30 PM  5080 A11 vs A5Utah FC 96B (BO) 3 vs.Arsenal SC PO4
 16272  District 2 TBD  05:30 PM  9083 A2 vs A3Stansbury Elite SL 4 vs.Murray Max Black - F Mendez1
 16271  District 2 TBD  05:30 PM  9085 A9 vs A7AC Milan - BU16 6 vs.Fusion FC - sn0
 16314  Monarch Meadows Park  07:30 PM  8 A10 vs A6USA WHITE 96B - LN 1 vs.Blitz FC4

Bracket - Saturday, October 01, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16296  Sertoma Park  08:00 AM  5082 A11 vs A7Utah FC 96B (BO) 3 vs.Fusion FC - sn2
 16257  Parkview Elementary  08:00 AM  1124 A2 vs A5Stansbury Elite SL 1 vs.Arsenal SC PO3
 16266  Willow Pond  08:00 AM  1169 A3 vs A4Murray Max Black - F Mendez 0 vs.BE United U165
 16284  District 2 TBD  08:00 AM  9084 A9 vs A1AC Milan - BU16 2 vs.DFC Xtreme3
 16283  Bluffdale Park  08:30 AM  9 A10 vs A8USA WHITE 96B - LN 2 vs.Chivas Real - Villegas4
 16309  South Hills Middle School  01:00 PM  2200 A12 vs A6The Utah Glory - B16 Black TS 1 vs.Blitz FC4

Bracket - Thursday, October 06, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16265  Sertoma Park  05:30 PM  5080 A11 vs A9Utah FC 96B (BO) 1 vs.AC Milan - BU163
 16279  Willow Pond  05:30 PM  1168 A3 vs A6Murray Max Black - F Mendez 2 vs.Blitz FC2
 16282  Constitution Park D7L47  05:30 PM  7012 A4 vs A5BE United U16 1 vs.Arsenal SC PO0

Bracket - Saturday, October 08, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16275  South Davis Jr. High  08:00 AM  6046 A1 vs A10DFC Xtreme 6 vs.USA WHITE 96B - LN2
 16262  Parkview Elementary  08:00 AM  1124 A2 vs A9Stansbury Elite SL 2 vs.AC Milan - BU163
 16293  Willow Pond  08:00 AM  1169 A3 vs A8Murray Max Black - F Mendez 4 vs.Chivas Real - Villegas1
 16256  Constitution Park D7L47  08:00 AM  7012 A4 vs A7BE United U16 4 vs.Fusion FC - sn0
 16280  Green Park  08:00 AM  5020 A5 vs A6Arsenal SC PO 2 vs.Blitz FC3

Bracket - Wednesday, October 12, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16255  Mapleton Elementary  05:30 PM  5035 A8 vs A6Chivas Real - Villegas 2 vs.Blitz FC1

Bracket - Thursday, October 13, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16313  South Hills Middle School  05:30 PM  2200 A12 vs A10The Utah Glory - B16 Black TS 3 vs.USA WHITE 96B - LN5
 16292  Parkview Elementary  05:30 PM  1124 A2 vs A11Stansbury Elite SL 3 vs.Utah FC 96B (BO)3
 16299  Constitution Park D7L47  05:30 PM  7012 A4 vs A9BE United U16 2 vs.AC Milan - BU161
 16254  Green Acres/Orton Park  05:30 PM  4043 A6 vs A7Blitz FC 3 vs.Fusion FC - sn0

Bracket - Saturday, October 15, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16308  South Davis Jr. High  08:00 AM  6046 A1 vs A11DFC Xtreme 6 vs.Utah FC 96B (BO)1
 16278  Willow Pond  08:00 AM  1168 A3 vs A10Murray Max Black - F Mendez 1 vs.USA WHITE 96B - LN4
 16310  Green Park  08:00 AM  5020 A5 vs A8Arsenal SC PO 4 vs.Chivas Real - Villegas1

Bracket - Tuesday, October 18, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16304  South Hills Middle School  05:30 PM  2200 A12 vs A5The Utah Glory - B16 Black TS 0 vs.Arsenal SC PO7

Bracket - Thursday, October 20, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16268  South Hills Middle School  05:30 PM  2200 A12 vs A1The Utah Glory - B16 Black TS 0 vs.DFC Xtreme5

Bracket - Friday, October 28, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16298  Mapleton Elementary  05:00 PM  5035 A8 vs A12Chivas Real - Villegas 0 vs.The Utah Glory - B16 Black TS0

Bracket - Saturday, October 29, 2011
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16288  Olympic Park  10:00 AM  5064 A5 vs A9Arsenal SC PO 1 vs.AC Milan - BU162






Affinity Sports Copyright ? 2012, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.