Team Schedules - Boys 12U South C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Utah Storm 07- Aland3133333322 20  11  27  1  0 0
 A9 : Provo Futbol Academy 07B3333330018 21  12  29  3  0 0
 A3 : La Roca S-DM3333003318 13  19  27  1  0 0
 A1 : Northern Peaks MT 070113331315 10  17  23  1  0 0
 A2 : HVSC B07 Gold3330301013 5  22  21  0  0 0
 A4 : Nebo United 07 - PH0100033310 -1  25  19  0  0 0
 A6 : Utah Surf 07 BN300000036 -14  41  18  0  0 0
 A8 : UAFC - MB 07B000300003 -22  59  17  0  0 0
 A7 : HVSC B07 White000000000 -32  60  10  0  0 0

Bracket - Tuesday, March 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819109  Grandview Elementary Provo  06:00 PM  5023 A9 vs A7Provo Futbol Academy 07B 12 vs.HVSC B07 White0

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819085  Smooth Canyon  10:30 AM  5179 A6 vs A7Utah Surf 07 BN 8 vs.HVSC B07 White2
 819088  Timberline Jr. High  11:15 AM  2 A3 vs A1La Roca S-DM 3 vs.Northern Peaks MT 071
 819086  Centennial Park (south)  12:00 PM  5250 A4 vs A9Nebo United 07 - PH 1 vs.Provo Futbol Academy 07B5
 819087  Holdaway Park  02:45 PM  5028 A5 vs A8Utah Storm 07- Aland 6 vs.UAFC - MB 07B2

Bracket - Tuesday, March 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819115  Timberline Jr. High  06:00 PM  2 A3 vs A6La Roca S-DM 4 vs.Utah Surf 07 BN1

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819092  Mountain Ridge Jr High  11:15 AM  5051 A1 vs A4Northern Peaks MT 07 2 vs.Nebo United 07 - PH2
 819089  Deerfield Elementary  01:40 PM  5310 A6 vs A9Utah Surf 07 BN 0 vs.Provo Futbol Academy 07B8

Bracket - Tuesday, April 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819119  Timberline Jr. High  06:00 PM  2 A3 vs A8La Roca S-DM 8 vs.UAFC - MB 07B0

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819096  Mountain Ridge Jr High  10:15 AM  5051 A1 vs A5Northern Peaks MT 07 1 vs.Utah Storm 07- Aland1
 819095  Smooth Canyon  10:55 AM  5179 A6 vs A2Utah Surf 07 BN 2 vs.HVSC B07 Gold6
 819108  Timberline Jr. High  11:15 AM  2 A3 vs A4La Roca S-DM 5 vs.Nebo United 07 - PH2
 819093  Lehi Jr. School  02:00 PM  5774 A8 vs A9UAFC - MB 07B 1 vs.Provo Futbol Academy 07B11

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819118  Holdaway Park  05:30 PM  5028 A5 vs A6Utah Storm 07- Aland 6 vs.Utah Surf 07 BN1

Bracket - Tuesday, April 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819114  Veterans Memorial Fields  06:00 PM  5510 A2 vs A7HVSC B07 Gold 9 vs.HVSC B07 White3
 819103  Grandview Elementary Provo  06:00 PM  5023 A9 vs A3Provo Futbol Academy 07B 9 vs.La Roca S-DM2

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819102  Smooth Canyon  06:00 PM  5179 A6 vs A1Utah Surf 07 BN 3 vs.Northern Peaks MT 075

Bracket - Thursday, April 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819112  Centennial Park (south)  07:00 PM  5250 A4 vs A5Nebo United 07 - PH 0 vs.Utah Storm 07- Aland3

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819091  Veterans Memorial Fields  08:30 AM  5510 A7 vs A8HVSC B07 White 2 vs.UAFC - MB 07B7
 819090  Heber Valley Elem  11:15 AM  5022 A2 vs A4HVSC B07 Gold 4 vs.Nebo United 07 - PH2

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819117  Heber Valley Elem  06:45 PM  5022 A2 vs A9HVSC B07 Gold 0 vs.Provo Futbol Academy 07B4

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819094  Holdaway Park  06:00 PM  5028 A5 vs A3Utah Storm 07- Aland 4 vs.La Roca S-DM2
 819098  Lehi Jr. School  06:00 PM  5774 A8 vs A2UAFC - MB 07B 1 vs.HVSC B07 Gold9

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819099  Centennial Park (south)  09:30 AM  5250 A4 vs A6Nebo United 07 - PH 6 vs.Utah Surf 07 BN3
 819111  Mountain Ridge Jr High  01:00 PM  5051 A1 vs A8Northern Peaks MT 07 9 vs.UAFC - MB 07B3
 819104  Grandview Elementary Provo  02:00 PM  5023 A9 vs A5Provo Futbol Academy 07B 3 vs.Utah Storm 07- Aland4

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819116  Centennial Park (south)  06:30 PM  5250 A4 vs A7Nebo United 07 - PH 6 vs.HVSC B07 White1

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819097  Heber Valley Elem  06:00 PM  5022 A7 vs A3HVSC B07 White 1 vs.La Roca S-DM5

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819101  Lehi Jr. School  11:00 AM  5774 A8 vs A4UAFC - MB 07B 2 vs.Nebo United 07 - PH8
 819113  Grandview Elementary Provo  12:30 PM  5023 A9 vs A1Provo Futbol Academy 07B 2 vs.Northern Peaks MT 074
 819106  Veterans Memorial Fields  03:15 PM  5510 A2 vs A3HVSC B07 Gold 1 vs.La Roca S-DM4

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819120  Mountain Ridge Jr High  06:00 PM  5051 A1 vs A2Northern Peaks MT 07 3 vs.HVSC B07 Gold3

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819100  Heber Valley Elem  06:00 PM  5022 A7 vs A5HVSC B07 White 1 vs.Utah Storm 07- Aland7

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819110  Spanish Fork Sports Park  10:30 AM  5666 A5 vs A2Utah Storm 07- Aland 3 vs.HVSC B07 Gold1
 819107  Lehi Jr. School  11:30 AM  5774 A8 vs A6UAFC - MB 07B 4 vs.Utah Surf 07 BN6
 819105  Heber Valley Elem  03:15 PM  5022 A7 vs A1HVSC B07 White 0 vs.Northern Peaks MT 076