2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Boys 18U Division 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=1C5C4FB3-1464-4B4F-86B8-766C954E68B9&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Razzia 00B Rebels330330331-019 20  12  27  1  8 1
 A3 : Shooters SC 00 Premier (NP)033103333-019 7  19  25  2  8 2
 A8 : Fusion FC 00 Tsunami Jr- vn300333131-017 6  10  16  3  10 2
 A4 : Utah Rangers FC 00 Blue333103003-016 10  9  19  4  2 0
 A6 : Murray S.C. Black MD311331101-014 9  12  20  1  4 1
 A1 : 2000 Xolos PDP SPO033300131-014 -3  24  19  0  3 2
 A10 : SWAT White 00B - GS (L30)000131330-011 -1  21  19  1  7 1
 A9 : UDA 00B Grey030000031-07 -16  27  9  2  4 0
 A2 : Blue Knights 00 Blue (JP)000301010-05 -15  25  10  1  6 0
 A7 : AJAX JOGA FC-B00-P1000100030-04 -17  31  12  0  5 1

Bracket - Wednesday, August 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14117  G Hillman Recreation Complex  07:30 PM  5880 A3 vs A8Shooters SC 00 Premier (NP) 0 vs.Fusion FC 00 Tsunami Jr- vn3

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14080  Bennion Jr. High  08:00 AM  2001 A5 vs A8Razzia 00B Rebels 3 vs.Fusion FC 00 Tsunami Jr- vn1
 14078  Willow Pond  08:30 AM  1169 A6 vs A7Murray S.C. Black MD 5 vs.AJAX JOGA FC-B00-P11
 14079  IHC Fields  10:00 AM  5053 A4 vs A9Utah Rangers FC 00 Blue 3 vs.UDA 00B Grey0
 14081  Spanish Fork Sports Park  12:00 PM  5665 A3 vs A10Shooters SC 00 Premier (NP) 3 vs.SWAT White 00B - GS (L30)2

Bracket - Thursday, August 31, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14086  Franklin Soccer Field  06:00 PM  5875 A1 vs A32000 Xolos PDP SPO 0 vs.Shooters SC 00 Premier (NP)4

Bracket - Tuesday, September 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14122  Franklin Soccer Field  05:30 PM  5875 A1 vs A22000 Xolos PDP SPO 3 vs.Blue Knights 00 Blue (JP)1

Bracket - Wednesday, September 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14115  G Hillman Recreation Complex  05:30 PM  5880 A3 vs A6Shooters SC 00 Premier (NP) 3 vs.Murray S.C. Black MD3
 14087  West Jordan Complex  05:30 PM  H A8 vs A9Fusion FC 00 Tsunami Jr- vn 0 vs.UDA 00B Grey1

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14121  Franklin Soccer Field  08:30 AM  5875 A1 vs A102000 Xolos PDP SPO 4 vs.SWAT White 00B - GS (L30)3
 14083  Whedon Farm Regional Park  04:30 PM  4780 A7 vs A8AJAX JOGA FC-B00-P1 1 vs.Fusion FC 00 Tsunami Jr- vn2
 14085  Spence Eccles Complex  06:00 PM  2 A10 vs A5SWAT White 00B - GS (L30) 1 vs.Razzia 00B Rebels6

Bracket - Monday, September 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14112  RAC  05:15 PM  2 A9 vs A1UDA 00B Grey 1 vs.2000 Xolos PDP SPO4
 14114  IHC Fields  05:30 PM  5053 A4 vs A5Utah Rangers FC 00 Blue 3 vs.Razzia 00B Rebels2
 14108  Spence Eccles Complex  06:00 PM  2 A10 vs A6SWAT White 00B - GS (L30) 1 vs.Murray S.C. Black MD1

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14088  Bennion Jr. High  08:00 AM  2001 A5 vs A3Razzia 00B Rebels 6 vs.Shooters SC 00 Premier (NP)1
 14090  IHC Fields  08:30 AM  5053 A4 vs A1Utah Rangers FC 00 Blue 4 vs.2000 Xolos PDP SPO0
 14089  Willow Pond  08:30 AM  1168 A6 vs A2Murray S.C. Black MD 3 vs.Blue Knights 00 Blue (JP)1

Bracket - Monday, September 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14084  RAC  05:15 PM  15 A9 vs A6UDA 00B Grey 0 vs.Murray S.C. Black MD5

Bracket - Wednesday, September 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14095  West Jordan Complex  05:30 PM  I A8 vs A2Fusion FC 00 Tsunami Jr- vn 3 vs.Blue Knights 00 Blue (JP)0

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14094  Franklin Soccer Field  08:30 AM  5875 A1 vs A52000 Xolos PDP SPO 1 vs.Razzia 00B Rebels7
 14093  Willow Pond  08:30 AM  1168 A6 vs A4Murray S.C. Black MD 1 vs.Utah Rangers FC 00 Blue1
 14096  Spanish Fork Sports Park  10:30 AM  5665 A3 vs A7Shooters SC 00 Premier (NP) 4 vs.AJAX JOGA FC-B00-P13
 14092  RAC  02:30 PM  13 A9 vs A10UDA 00B Grey 0 vs.SWAT White 00B - GS (L30)2

Bracket - Tuesday, September 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14109  Midvalley E.S.  05:30 PM  3164 A2 vs A5Blue Knights 00 Blue (JP) 1 vs.Razzia 00B Rebels0

Bracket - Wednesday, September 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14097  West Jordan Complex  05:30 PM  G A8 vs A4Fusion FC 00 Tsunami Jr- vn 1 vs.Utah Rangers FC 00 Blue0

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14116  Spence Eccles Complex  10:15 AM  1 A10 vs A8SWAT White 00B - GS (L30) 2 vs.Fusion FC 00 Tsunami Jr- vn2
 14082  Eastmont Middle  12:30 PM  3045 A2 vs A4Blue Knights 00 Blue (JP) 0 vs.Utah Rangers FC 00 Blue4
 14098  Willow Pond  04:30 PM  1169 A6 vs A1Murray S.C. Black MD 1 vs.2000 Xolos PDP SPO1
 14100  RAC  04:30 PM  11 A9 vs A3UDA 00B Grey 0 vs.Shooters SC 00 Premier (NP)5

Bracket - Monday, October 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14113  Eastmont Middle  05:30 PM  3045 A2 vs A7Blue Knights 00 Blue (JP) 3 vs.AJAX JOGA FC-B00-P13

Bracket - Wednesday, October 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14107  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5665 A3 vs A4Shooters SC 00 Premier (NP) 3 vs.Utah Rangers FC 00 Blue1
 14103  West Jordan Complex  05:30 PM  H A8 vs A6Fusion FC 00 Tsunami Jr- vn 2 vs.Murray S.C. Black MD1

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14099  Mount Lewis  08:30 AM  2640 A10 vs A2SWAT White 00B - GS (L30) 4 vs.Blue Knights 00 Blue (JP)1
 14104  Bennion Jr. High  01:00 PM  2001 A5 vs A9Razzia 00B Rebels 6 vs.UDA 00B Grey2
 14106  Whedon Farm Regional Park  03:30 PM  4780 A7 vs A1AJAX JOGA FC-B00-P1 1 vs.2000 Xolos PDP SPO4

Bracket - Thursday, October 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14101  Whedon Farm Regional Park  05:30 PM  4780 A7 vs A5AJAX JOGA FC-B00-P1 0 vs.Razzia 00B Rebels6

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14119  Bennion Jr. High  08:15 AM  2001 A5 vs A6Razzia 00B Rebels 2 vs.Murray S.C. Black MD2
 14111  Franklin Soccer Field  08:30 AM  5875 A1 vs A82000 Xolos PDP SPO 2 vs.Fusion FC 00 Tsunami Jr- vn2
 14105  Spence Eccles Complex  02:30 PM  1 A10 vs A4SWAT White 00B - GS (L30) 2 vs.Utah Rangers FC 00 Blue1
 14110  RAC  04:30 PM  8 A9 vs A7UDA 00B Grey 3 vs.AJAX JOGA FC-B00-P10

Bracket - Monday, October 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14120  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3074 A2 vs A9Blue Knights 00 Blue (JP) 2 vs.UDA 00B Grey2
 14091  Highland High School  07:00 PM  1190 A7 vs A10AJAX JOGA FC-B00-P1 3 vs.SWAT White 00B - GS (L30)2

Bracket - Tuesday, October 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14118  IHC Fields  05:30 PM  5053 A4 vs A7Utah Rangers FC 00 Blue 2 vs.AJAX JOGA FC-B00-P10

Bracket - Tuesday, October 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14102  Midvalley E.S.  05:30 PM  3164 A2 vs A3Blue Knights 00 Blue (JP) 1 vs.Shooters SC 00 Premier (NP)3






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.