2017 Spring SCL, IRL, X-League
Team Schedules - 02 Boys Metro B
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=1D556E00-6FCD-4C6C-B287-F826197B3455&tournamentguid=91C70238-454B-4885-AABB-12B8B1CAEABB&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : VKCOBRAS 2002 Galindo30333333333333333330-054 47  26  66  8  3 0
 A3 : UDA 02B White33003333133333333103-047 43  34  63  6  4 0
 A4 : Murray Max Orange - C Stamm01310333333333333303-047 36  38  62  3  2 0
 A5 : Utah Glory B02 Red LG00013313333330301033-036 11  56  53  4  1 0
 A6 : Elite FC 02B Blue00003303333333000013-031 -2  50  43  3  2 0
 A1 : South Summit Soccer Club33333313330000000000-028 19  25  37  3  0 0
 A7 : AJAX JOGA FC 02B - KI10030030033301000003-020 -31  101  40  2  0 0
 A10 : Blue Knights 02 White (CE)00000030013301033003-020 -26  73  34  2  4 0
 A9 : Impact IG00003030003303010003-019 -26  87  43  3  0 0
 A8 : Salt Lake FC - B200200030301033000000000-013 -19  59  26  1  0 0
 A11 : AJAX JOGA FC-B02-P100000000013300000000-07 -51  100  18  2  0 0

Bracket - Monday, January 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652023  Oakley Rec Complex  08:00 AM  7112 A1 vs A11South Summit Soccer Club 8 vs.AJAX JOGA FC-B02-P10
 652021  East High School  12:00 PM  3047 A3 vs A8UDA 02B White 9 vs.Salt Lake FC - B20020
 652011  Willow Pond  02:00 PM  1168 A4 vs A3Murray Max Orange - C Stamm 1 vs.UDA 02B White4
 651998  Pioneer Elementary  10:00 PM  4135 A2 vs A10VKCOBRAS 2002 Galindo 9 vs.Blue Knights 02 White (CE)0

Bracket - Tuesday, January 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651997  Oakley Rec Complex  08:00 AM  7112 A1 vs A6South Summit Soccer Club 5 vs.Elite FC 02B Blue0
 651978  Pioneer Elementary  10:00 AM  4135 A2 vs A1VKCOBRAS 2002 Galindo 3 vs.South Summit Soccer Club4
 651954  West High School  12:00 PM  1130 A3 vs A2UDA 02B White 0 vs.VKCOBRAS 2002 Galindo3
 651967  Willow Pond  02:00 PM  1168 A4 vs A7Murray Max Orange - C Stamm 2 vs.AJAX JOGA FC 02B - KI2

Bracket - Wednesday, January 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652013  Oakley Rec Complex  08:00 AM  7112 A1 vs A9South Summit Soccer Club 7 vs.Impact IG1
 651969  Pioneer Elementary  10:00 AM  4135 A2 vs A9VKCOBRAS 2002 Galindo 6 vs.Impact IG0
 651925  East High School  12:00 PM  3047 A3 vs A1UDA 02B White 2 vs.South Summit Soccer Club3
 651995  Willow Pond  02:00 PM  1168 A4 vs A8Murray Max Orange - C Stamm 5 vs.Salt Lake FC - B20022

Bracket - Thursday, January 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652001  Oakley Rec Complex  08:00 AM  7112 A1 vs A7South Summit Soccer Club 8 vs.AJAX JOGA FC 02B - KI3
 651989  Pioneer Elementary  12:00 PM  4135 A2 vs A6VKCOBRAS 2002 Galindo 6 vs.Elite FC 02B Blue2
 651999  East High School  12:00 PM  3047 A3 vs A9UDA 02B White 6 vs.Impact IG1
 651987  Willow Pond  02:00 PM  1168 A4 vs A1Murray Max Orange - C Stamm 3 vs.South Summit Soccer Club3

Bracket - Friday, January 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651938  Oakley Rec Complex  08:00 AM  7112 A1 vs A5South Summit Soccer Club 3 vs.Utah Glory B02 Red LG0
 651939  West Lake Jr. High  10:00 AM  4100 A2 vs A8VKCOBRAS 2002 Galindo 4 vs.Salt Lake FC - B20021
 651949  East High School  12:00 PM  3047 A3 vs A11UDA 02B White 8 vs.AJAX JOGA FC-B02-P11
 651982  Willow Pond  02:00 PM  1168 A4 vs A2Murray Max Orange - C Stamm 1 vs.VKCOBRAS 2002 Galindo2

Bracket - Monday, January 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651961  Westvale Elementary  08:00 AM  4540 A5 vs A4Utah Glory B02 Red LG 1 vs.Murray Max Orange - C Stamm6
 651962  Stansbury HS  10:00 AM  2063 A6 vs A3Elite FC 02B Blue 2 vs.UDA 02B White6
 651936  Highland High School  12:00 PM  1190 A7 vs A3AJAX JOGA FC 02B - KI 3 vs.UDA 02B White9
 652014  Taylorsville E.S.  02:00 PM  1147 A8 vs A10Salt Lake FC - B2002 4 vs.Blue Knights 02 White (CE)3

Bracket - Tuesday, January 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652010  Westvale Elementary  08:00 AM  4540 A5 vs A2Utah Glory B02 Red LG 2 vs.VKCOBRAS 2002 Galindo4
 651990  Stansbury HS  10:00 AM  2063 A6 vs A4Elite FC 02B Blue 2 vs.Murray Max Orange - C Stamm3
 651981  Highland High School  12:00 PM  1190 A7 vs A10AJAX JOGA FC 02B - KI 2 vs.Blue Knights 02 White (CE)1
 651948  Taylorsville E.S.  02:00 PM  1148 A8 vs A6Salt Lake FC - B2002 1 vs.Elite FC 02B Blue2

Bracket - Wednesday, January 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651930  Westvale Elementary  08:00 AM  4540 A5 vs A3Utah Glory B02 Red LG 5 vs.UDA 02B White5
 651922  Stansbury HS  10:00 AM  2063 A6 vs A9Elite FC 02B Blue 2 vs.Impact IG1
 651964  Highland High School  12:00 PM  1190 A7 vs A2AJAX JOGA FC 02B - KI 3 vs.VKCOBRAS 2002 Galindo8
 651931  Taylorsville E.S.  02:00 PM  1148 A8 vs A11Salt Lake FC - B2002 3 vs.AJAX JOGA FC-B02-P12

Bracket - Thursday, January 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651996  Westvale Elementary  08:00 AM  4540 A5 vs A7Utah Glory B02 Red LG 8 vs.AJAX JOGA FC 02B - KI3
 652020  Stansbury HS  10:00 AM  2063 A6 vs A5Elite FC 02B Blue 1 vs.Utah Glory B02 Red LG3
 651924  Highland High School  12:00 PM  1190 A7 vs A8AJAX JOGA FC 02B - KI 7 vs.Salt Lake FC - B20026
 652025  Taylorsville E.S.  02:00 PM  1147 A8 vs A5Salt Lake FC - B2002 7 vs.Utah Glory B02 Red LG7

Bracket - Friday, January 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652008  Westvale Elementary  08:00 AM  4540 A5 vs A11Utah Glory B02 Red LG 4 vs.AJAX JOGA FC-B02-P12
 651973  Stansbury HS  10:00 AM  2063 A6 vs A7Elite FC 02B Blue 2 vs.AJAX JOGA FC 02B - KI1
 652007  Highland High School  12:00 PM  1190 A7 vs A9AJAX JOGA FC 02B - KI 1 vs.Impact IG3
 652005  Taylorsville E.S.  02:00 PM  1147 A8 vs A1Salt Lake FC - B2002 2 vs.South Summit Soccer Club7

Bracket - Monday, January 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651945  Fairmont Park  08:00 AM  1040 A9 vs A5Impact IG 2 vs.Utah Glory B02 Red LG9
 652029  Bellview Elem.  10:00 AM  3011 A10 vs A3Blue Knights 02 White (CE) 1 vs.UDA 02B White3
 651957  Galena Hills Park  12:00 PM  3049 A11 vs A7AJAX JOGA FC-B02-P1 1 vs.AJAX JOGA FC 02B - KI4

Bracket - Tuesday, January 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651976  Bellview Elem.  10:00 AM  3011 A10 vs A5Blue Knights 02 White (CE) 3 vs.Utah Glory B02 Red LG6
 652027  Galena Hills Park  12:00 PM  3049 A11 vs A2AJAX JOGA FC-B02-P1 0 vs.VKCOBRAS 2002 Galindo8
 652018  Fairmont Park  08:00 PM  1040 A9 vs A11Impact IG 6 vs.AJAX JOGA FC-B02-P10

Bracket - Wednesday, January 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651984  Fairmont Park  08:00 AM  1040 A9 vs A8Impact IG 4 vs.Salt Lake FC - B20027
 651951  Bellview Elem.  10:00 AM  3012 A10 vs A6Blue Knights 02 White (CE) 1 vs.Elite FC 02B Blue5
 651928  Galena Hills Park  12:00 PM  3049 A11 vs A6AJAX JOGA FC-B02-P1 2 vs.Elite FC 02B Blue4

Bracket - Thursday, January 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651933  Fairmont Park  08:00 AM  1040 A9 vs A10Impact IG 1 vs.Blue Knights 02 White (CE)3
 652002  Bellview Elem.  10:00 AM  3011 A10 vs A4Blue Knights 02 White (CE) 2 vs.Murray Max Orange - C Stamm7
 651975  Galena Hills Park  12:00 PM  3049 A11 vs A4AJAX JOGA FC-B02-P1 2 vs.Murray Max Orange - C Stamm4

Bracket - Friday, January 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652026  Fairmont Park  08:00 AM  1040 A9 vs A4Impact IG 4 vs.Murray Max Orange - C Stamm5
 652015  Bellview Elem.  10:00 AM  3011 A10 vs A1Blue Knights 02 White (CE) 1 vs.South Summit Soccer Club6
 651992  Galena Hills Park  12:00 PM  3049 A11 vs A10AJAX JOGA FC-B02-P1 0 vs.Blue Knights 02 White (CE)0

Bracket - Monday, January 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651950  Oakley Rec Complex  04:30 PM  7112 A1 vs A8South Summit Soccer Club
Disqualified
 0 vs.Salt Lake FC - B20021D

Bracket - Wednesday, February 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651970  Columbia Elementary (westj)  06:00 PM  2125 A5 vs A8Utah Glory B02 Red LG 1D vs.Salt Lake FC - B2002
Disqualified
0
 651968  Galena Hills Park  07:05 PM  3049 A11 vs A1AJAX JOGA FC-B02-P1 1D vs.South Summit Soccer Club
Disqualified
0

Bracket - Thursday, February 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651946  Highland High School  04:30 PM  1190 A7 vs A1AJAX JOGA FC 02B - KI 1D vs.South Summit Soccer Club
Disqualified
0
 652003  Tooele High School  06:00 PM  4301 A6 vs A8Elite FC 02B Blue 1D vs.Salt Lake FC - B2002
Disqualified
0

Bracket - Friday, February 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651942  Tooele High School  04:30 PM  4301 A6 vs A1Elite FC 02B Blue 1D vs.South Summit Soccer Club
Disqualified
0
 651940  Taylorsville E.S.  04:30 PM  1148 A8 vs A4Salt Lake FC - B2002
Disqualified
 0 vs.Murray Max Orange - C Stamm1D

Bracket - Saturday, February 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651993  Columbia Elementary (westj)  06:00 PM  2125 A5 vs A1Utah Glory B02 Red LG 1D vs.South Summit Soccer Club
Disqualified
0
 651994  Taylorsville E.S.  06:00 PM  1148 A8 vs A2Salt Lake FC - B2002
Disqualified
 0 vs.VKCOBRAS 2002 Galindo1D

Bracket - Monday, February 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651986  Galena Hills Park  04:30 PM  3049 A11 vs A8AJAX JOGA FC-B02-P1 1D vs.Salt Lake FC - B2002
Disqualified
0
 651980  Oakley Rec Complex  06:00 PM  7112 A1 vs A3South Summit Soccer Club
Disqualified
 0 vs.UDA 02B White1D

Bracket - Tuesday, February 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651932  Oakley Rec Complex  04:30 PM  7112 A1 vs A4South Summit Soccer Club
Disqualified
 0 vs.Murray Max Orange - C Stamm1D
 651929  Taylorsville E.S.  04:30 PM  1148 A8 vs A9Salt Lake FC - B2002
Disqualified
 0 vs.Impact IG1D

Bracket - Wednesday, February 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651960  Oakley Rec Complex  04:30 PM  7112 A1 vs A10South Summit Soccer Club
Disqualified
 0 vs.Blue Knights 02 White (CE)1D
 651979  Taylorsville E.S.  04:30 PM  1148 A8 vs A7Salt Lake FC - B2002
Disqualified
 0 vs.AJAX JOGA FC 02B - KI1D

Bracket - Thursday, February 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651959  Bellview Elem.  06:00 PM  3012 A10 vs A8Blue Knights 02 White (CE) 1D vs.Salt Lake FC - B2002
Disqualified
0
 651958  Fairmont Park  06:00 PM  1040 A9 vs A1Impact IG 1D vs.South Summit Soccer Club
Disqualified
0

Bracket - Friday, February 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651923  Oakley Rec Complex  04:30 PM  7112 A1 vs A2South Summit Soccer Club
Disqualified
 0 vs.VKCOBRAS 2002 Galindo1D
 651966  Taylorsville E.S.  04:30 PM  1148 A8 vs A3Salt Lake FC - B2002
Disqualified
 0 vs.UDA 02B White1D

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651920  Willow Pond  04:00 PM  1168 A4 vs A11Murray Max Orange - C Stamm 12 vs.AJAX JOGA FC-B02-P11
 651977  Fairmont Park  04:00 PM  1040 A9 vs A6Impact IG 2 vs.Elite FC 02B Blue5
 651921  Columbia Elementary (westj)  04:30 PM  2125 A5 vs A10Utah Glory B02 Red LG 4 vs.Blue Knights 02 White (CE)0

Bracket - Wednesday, March 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651955  West Lake Jr. High  05:30 PM  4100 A2 vs A5VKCOBRAS 2002 Galindo 4 vs.Utah Glory B02 Red LG1
 651983  Village Boulevard Park  06:00 PM  2071 A6 vs A11Elite FC 02B Blue 7 vs.AJAX JOGA FC-B02-P12

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651963  Galena Hills Park  04:30 PM  3049 A11 vs A9AJAX JOGA FC-B02-P1 1 vs.Impact IG6
 651965  Columbia Elementary (westj)  04:30 PM  2125 A5 vs A6Utah Glory B02 Red LG 2 vs.Elite FC 02B Blue1

Bracket - Saturday, April 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651985  West High School  10:30 AM  1130 A3 vs A5UDA 02B White 8 vs.Utah Glory B02 Red LG3

Bracket - Wednesday, April 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652019  West Lake Jr. High  06:00 PM  4100 A2 vs A7VKCOBRAS 2002 Galindo 8 vs.AJAX JOGA FC 02B - KI0

Bracket - Wednesday, April 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651926  Bellview Elem.  06:00 PM  3012 A10 vs A7Blue Knights 02 White (CE) 3 vs.AJAX JOGA FC 02B - KI3
 652004  Galena Hills Park  06:00 PM  3049 A11 vs A3AJAX JOGA FC-B02-P1 0 vs.UDA 02B White11
 651935  Willow Pond  06:00 PM  1169 A4 vs A6Murray Max Orange - C Stamm 6 vs.Elite FC 02B Blue2
 652024  Fairmont Park  06:00 PM  1040 A9 vs A2Impact IG 1 vs.VKCOBRAS 2002 Galindo8

Bracket - Friday, April 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651947  Willow Pond  06:00 PM  1168 A4 vs A10Murray Max Orange - C Stamm 6 vs.Blue Knights 02 White (CE)2

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651991  West High School  10:30 AM  1130 A3 vs A7UDA 02B White 10 vs.AJAX JOGA FC 02B - KI0
 651934  Tooele High School  04:30 PM  4301 A6 vs A2Elite FC 02B Blue 2 vs.VKCOBRAS 2002 Galindo5

Bracket - Wednesday, April 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652006  Village Boulevard Park  06:00 PM  2071 A6 vs A10Elite FC 02B Blue 2 vs.Blue Knights 02 White (CE)3

Bracket - Saturday, April 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651937  Bellview Elem.  04:10 PM  3012 A10 vs A11Blue Knights 02 White (CE) 6 vs.AJAX JOGA FC-B02-P11

Bracket - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651974  West High School  10:30 AM  1130 A3 vs A10UDA 02B White 8 vs.Blue Knights 02 White (CE)0
 652000  Columbia Elementary (westj)  12:00 PM  2125 A5 vs A9Utah Glory B02 Red LG 3 vs.Impact IG3
 651972  West Lake Jr. High  02:00 PM  4100 A2 vs A11VKCOBRAS 2002 Galindo 1 vs.AJAX JOGA FC-B02-P10

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651943  Bellview Elem.  06:00 PM  3012 A10 vs A2Blue Knights 02 White (CE) 1 vs.VKCOBRAS 2002 Galindo4
 652022  Highland High School  06:00 PM  1190 A7 vs A4AJAX JOGA FC 02B - KI 0 vs.Murray Max Orange - C Stamm10

Bracket - Thursday, May 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651944  Fairmont Park  06:00 PM  1040 A9 vs A3Impact IG 3 vs.UDA 02B White7

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652017  West High School  10:30 AM  1130 A3 vs A6UDA 02B White 1 vs.Elite FC 02B Blue1
 651988  Eastmont Middle  04:30 PM  No A10 vs A9Blue Knights 02 White (CE) 5 vs.Impact IG2
 652016  Willow Pond  06:30 PM  1168 A4 vs A5Murray Max Orange - C Stamm 3 vs.Utah Glory B02 Red LG1

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651941  Highland High School  06:00 PM  1190 A7 vs A5AJAX JOGA FC 02B - KI 1 vs.Utah Glory B02 Red LG7

Bracket - Wednesday, May 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652009  West Lake Jr. High  06:00 PM  4100 A2 vs A3VKCOBRAS 2002 Galindo 4 vs.UDA 02B White3
 651971  Willow Pond  06:00 PM  1168 A4 vs A9Murray Max Orange - C Stamm 8 vs.Impact IG1
 652028  Highland High School  06:00 PM  1190 A7 vs A6AJAX JOGA FC 02B - KI 0 vs.Elite FC 02B Blue7

Bracket - Saturday, May 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651956  West High School  10:30 AM  1130 A3 vs A4UDA 02B White 4 vs.Murray Max Orange - C Stamm3
 651953  Galena Hills Park  04:30 PM  3049 A11 vs A5AJAX JOGA FC-B02-P1 0 vs.Utah Glory B02 Red LG3
 651952  Bonneville Jr. High  04:30 PM  3005 A9 vs A7Impact IG 7 vs.AJAX JOGA FC 02B - KI4

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 652012  Highland High School  06:00 PM  1190 A7 vs A11AJAX JOGA FC 02B - KI 6 vs.AJAX JOGA FC-B02-P11

Bracket - Saturday, May 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651927  West Lake Jr. High  12:00 PM  4100 A2 vs A4VKCOBRAS 2002 Galindo 3 vs.Murray Max Orange - C Stamm5






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.