Team Schedules - Boys 10U Metro F  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : VKCOBRAS 2010 MF33333   15 19  5  20  1  1 0
 A3 : Independent FC0303    6 0  16  13  0  0 0
 A5 : UDA 10B Blue00303   6 -2  14  10  0  0 0
 A8 : La Roca SLC - ER033     6 4  12  11  1  0 0
 A1 : AJAX UTAH FC-B10-A1330     6 5  8  9  0  0 0
 A2 : Copper Mountain 10 CT310     4 -2  10  5  0  1 0
 A9 : Salt Lake City FC 10B0310    4 -7  16  6  1  0 0
 A4 : TC United B10 Blue - BS00300   3 -9  30  10  0  0 0
 A7 : AYSO UNITED SLC B10 - SS00      0 -8  16  3  0  0 0

Bracket - Wednesday, August 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140744  Pioneer Elementary  05:30 PM  4133 A6 vs A3VKCOBRAS 2010 MF 4 vs.Independent FC1

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140719  Pioneer Elementary  09:45 AM  4133 A6 vs A5VKCOBRAS 2010 MF 7 vs.UDA 10B Blue1

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140717  Elk Ridge M.S.  05:30 PM  2207 A8 vs A3La Roca SLC - ER 3 vs.Independent FC10

Bracket - Friday, September 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140721  Galena Hills Park  05:30 PM  3050 A9 vs A6Salt Lake City FC 10B 2 vs.VKCOBRAS 2010 MF9

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140723  Deseret Peak Complex  09:45 AM  2010 A4 vs A2TC United B10 Blue - BS 2 vs.Copper Mountain 10 CT4
 140722  Sprucewood Elementary  10:30 AM  3429 A1 vs A3AJAX UTAH FC-B10-A1 6 vs.Independent FC4

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140739  Glendale MS  05:30 PM  4465 A5 vs A9UDA 10B Blue 0 vs.Salt Lake City FC 10B1

Bracket - Wednesday, September 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140720  Elk Ridge M.S.  05:30 PM  2207 A8 vs A7La Roca SLC - ER 8 vs.AYSO UNITED SLC B10 - SS0

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140745  Glendale MS  06:00 PM  4465 A5 vs A4UDA 10B Blue 4 vs.TC United B10 Blue - BS1
 140716  Galena Hills Park  06:30 PM  3050 A9 vs A2Salt Lake City FC 10B 1 vs.Copper Mountain 10 CT1

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140726  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2158 A2 vs A6Copper Mountain 10 CT 0 vs.VKCOBRAS 2010 MF7
 140718  Union MS  06:00 PM  3121 A7 vs A4AYSO UNITED SLC B10 - SS 3 vs.TC United B10 Blue - BS8

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140725  Copperview ES  05:30 PM  3108 A3 vs A5Independent FC 4 vs.UDA 10B Blue3
 140724  Bluffdale Park  05:30 PM  16 A9 vs A8Salt Lake City FC 10B 2 vs.La Roca SLC - ER6
 140727  Deseret Peak Complex  06:00 PM  2010 A4 vs A1TC United B10 Blue - BS 2 vs.AJAX UTAH FC-B10-A17

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140728  Pioneer Elementary  09:00 AM  4133 A6 vs A4VKCOBRAS 2010 MF 12 vs.TC United B10 Blue - BS1
 140731  Glendale MS  11:15 AM  4465 A5 vs A1UDA 10B Blue 2 vs.AJAX UTAH FC-B10-A11
 140730  Oquirrh Shadow Park  04:15 PM  2158 A2 vs A8Copper Mountain 10 CT   vs.La Roca SLC - ER 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140734  Glendale MS  11:00 AM  4465 A5 vs A7UDA 10B Blue   vs.AYSO UNITED SLC B10 - SS 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140737  Sprucewood Elementary  10:30 AM  3429 A1 vs A7AJAX UTAH FC-B10-A1   vs.AYSO UNITED SLC B10 - SS 
 140738  Copperview ES  10:30 AM  3108 A3 vs A2Independent FC   vs.Copper Mountain 10 CT 
 140736  Pioneer Elementary  10:30 AM  4133 A6 vs A8VKCOBRAS 2010 MF   vs.La Roca SLC - ER 

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140743  Elk Ridge M.S.  05:30 PM  2207 A8 vs A1La Roca SLC - ER   vs.AJAX UTAH FC-B10-A1 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140742  Deseret Peak Complex  10:30 AM  2010 A4 vs A3TC United B10 Blue - BS   vs.Independent FC 
 140741  Union MS  12:00 PM  3122 A7 vs A9AYSO UNITED SLC B10 - SS   vs.Salt Lake City FC 10B 
 140740  Oquirrh Shadow Park  04:00 PM  2158 A2 vs A5Copper Mountain 10 CT   vs.UDA 10B Blue 

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140749  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2057 A2 vs A1Copper Mountain 10 CT   vs.AJAX UTAH FC-B10-A1 
 140729  Copperview ES  05:30 PM  3111 A3 vs A7Independent FC   vs.AYSO UNITED SLC B10 - SS 

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140732  Sprucewood Elementary  05:30 PM  3429 A1 vs A6AJAX UTAH FC-B10-A1   vs.VKCOBRAS 2010 MF 
 140733  Copperview ES  05:30 PM  3111 A3 vs A9Independent FC   vs.Salt Lake City FC 10B 
 140735  Deseret Peak Complex  05:30 PM  2010 A4 vs A8TC United B10 Blue - BS   vs.La Roca SLC - ER 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140746  Sprucewood Elementary  11:30 AM  3429 A1 vs A9AJAX UTAH FC-B10-A1   vs.Salt Lake City FC 10B 
 140747  Union MS  12:30 PM  3122 A7 vs A2AYSO UNITED SLC B10 - SS   vs.Copper Mountain 10 CT 

Bracket - Friday, November 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140748  Bluffdale Park  05:30 PM  16 A9 vs A4Salt Lake City FC 10B   vs.TC United B10 Blue - BS 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140751  Elk Ridge M.S.  11:30 AM  2207 A8 vs A5La Roca SLC - ER   vs.UDA 10B Blue 
 140750  Union MS  04:30 PM  3122 A7 vs A6AYSO UNITED SLC B10 - SS   vs.VKCOBRAS 2010 MF 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.