Team Schedules - Boys 13U Division 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A10 : VKCOBRAS 2006 D213333133020 20  12  28  0  1 0
 A4 : L30 Utah Blitzz FC B06 Gold33003331319 8  13  20  1  0 0
 A9 : TC United B06 Gold - CW03013333319 16  13  26  2  0 0
 A1 : AFC Apex 06 White01303333016 11  9  19  3  2 1
 A2 : UDA 06B White13331103015 3  13  16  2  1 1
 A3 : La Roca SF-RL00333301013 -4  20  15  3  0 0
 A5 : Cottonwood FC 06 Red CS13000013311 -2  18  16  3  0 0
 A7 : NUU - Providence FC 060103000138 -12  23  10  2  1 0
 A6 : Impact IG0000000033 -23  39  11  0  0 0
 A8 : Vipers FC - B06 BN (L30)0001110003 -17  24  5  0  0 0

Bracket - Tuesday, March 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690051  West Lake Jr. High  06:00 PM  4100 A10 vs A5VKCOBRAS 2006 D2 2 vs.Cottonwood FC 06 Red CS2

Bracket - Wednesday, March 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690056  Legacy Events Center  06:00 PM  2026 A4 vs A1L30 Utah Blitzz FC B06 Gold 2 vs.AFC Apex 06 White1

Bracket - Thursday, March 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690082  West Lake Jr. High  06:00 PM  4100 A10 vs A8VKCOBRAS 2006 D2 7 vs.Vipers FC - B06 BN (L30)1

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690088  Crescent MS  11:50 AM  3022 A1 vs A2AFC Apex 06 White 1 vs.UDA 06B White1
 690047  Spanish Fork Sports Park  12:00 PM  5662 A3 vs A10La Roca SF-RL 1 vs.VKCOBRAS 2006 D26
 690045  Legacy Events Center  03:00 PM  2022 A4 vs A9L30 Utah Blitzz FC B06 Gold 2 vs.TC United B06 Gold - CW1
 690046  Butler M.S.  03:20 PM  SoWe A5 vs A8Cottonwood FC 06 Red CS 4 vs.Vipers FC - B06 BN (L30)0

Bracket - Tuesday, March 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690071  West Lake Jr. High  06:00 PM  4100 A10 vs A4VKCOBRAS 2006 D2 4 vs.L30 Utah Blitzz FC B06 Gold1

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690052  Bellview Elem.  11:50 AM  3011 A1 vs A3AFC Apex 06 White 4 vs.La Roca SF-RL0

Bracket - Friday, April 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690050  Deseret Peak Complex  06:00 PM  2010 A9 vs A6TC United B06 Gold - CW 7 vs.Impact IG2

Bracket - Monday, April 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690083  Spanish Fork Sports Park  07:00 PM  5662 A3 vs A8La Roca SF-RL 1 vs.Vipers FC - B06 BN (L30)0

Bracket - Wednesday, April 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690087  Crescent MS  06:00 PM  3022 A1 vs A10AFC Apex 06 White 1 vs.VKCOBRAS 2006 D23
 690079  SL Science Center  06:00 PM  1116 A2 vs A7UDA 06B White 2 vs.NUU - Providence FC 060

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690054  Union MS  01:30 PM  3124 A5 vs A3Cottonwood FC 06 Red CS 0 vs.La Roca SF-RL1
 690049  River Heights Elementary  02:30 PM  7062 A7 vs A8NUU - Providence FC 06 1 vs.Vipers FC - B06 BN (L30)1
 690055  Bonneville Jr. High  04:30 PM  3005 A6 vs A2Impact IG 1 vs.UDA 06B White3

Bracket - Monday, April 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690081  Spanish Fork Sports Park  07:15 PM  5662 A3 vs A6La Roca SF-RL 3 vs.Impact IG1

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690048  SL Science Center  06:00 PM  1116 A2 vs A4UDA 06B White 3 vs.L30 Utah Blitzz FC B06 Gold0
 690078  Deseret Peak Complex  06:00 PM  2010 A9 vs A1TC United B06 Gold - CW 1 vs.AFC Apex 06 White2

Bracket - Friday, April 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690062  River Heights Elementary  06:00 PM  7062 A3 vs A7La Roca SF-RL 3 vs.NUU - Providence FC 060

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690065  West Lake Jr. High  12:30 PM  4100 A10 vs A2VKCOBRAS 2006 D2 2 vs.UDA 06B White2
 690044  Bonneville Jr. High  05:00 PM  3005 A6 vs A7Impact IG 0 vs.NUU - Providence FC 063

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690073  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5662 A3 vs A4La Roca SF-RL 1 vs.L30 Utah Blitzz FC B06 Gold2

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690061  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4121 A8 vs A2Vipers FC - B06 BN (L30) 1 vs.UDA 06B White1
 690080  Legacy Events Center  07:15 PM  2026 A4 vs A5L30 Utah Blitzz FC B06 Gold 4 vs.Cottonwood FC 06 Red CS0

Bracket - Friday, April 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690060  Crescent MS  06:00 PM  3022 A1 vs A5AFC Apex 06 White 4 vs.Cottonwood FC 06 Red CS0

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690059  Bonneville Jr. High  02:00 PM  3005 A6 vs A4Impact IG 1 vs.L30 Utah Blitzz FC B06 Gold4
 690066  Deseret Peak Complex  03:45 PM  2010 A9 vs A3TC United B06 Gold - CW 3 vs.La Roca SF-RL3
 690057  River Heights Elementary  04:30 PM  7062 A7 vs A10NUU - Providence FC 06 1 vs.VKCOBRAS 2006 D25

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690086  SL Science Center  06:00 PM  1116 A2 vs A9UDA 06B White 0 vs.TC United B06 Gold - CW4
 690063  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4125 A8 vs A4Vipers FC - B06 BN (L30) 1 vs.L30 Utah Blitzz FC B06 Gold1

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690064  Fairmont Park  06:00 PM  1044 A6 vs A1Impact IG 1 vs.AFC Apex 06 White6

Bracket - Friday, May 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690070  Butler M.S.  07:10 PM  SoWe A5 vs A9Cottonwood FC 06 Red CS 2 vs.TC United B06 Gold - CW5

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690084  11th Avenue Park  12:30 PM  West A4 vs A7L30 Utah Blitzz FC B06 Gold 6 vs.NUU - Providence FC 061

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690076  Deseret Peak Complex  06:00 PM  2011 A9 vs A7TC United B06 Gold - CW 4 vs.NUU - Providence FC 061

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690074  West Lake Jr. High  02:45 PM  4100 A10 vs A6VKCOBRAS 2006 D2 5 vs.Impact IG1
 690077  Bellview Elem.  04:30 PM  3011 A1 vs A8AFC Apex 06 White 2 vs.Vipers FC - B06 BN (L30)0
 690067  River Heights Elementary  04:30 PM  7062 A7 vs A5NUU - Providence FC 06 2 vs.Cottonwood FC 06 Red CS2

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690058  Deseret Peak Complex  06:00 PM  2010 A9 vs A10TC United B06 Gold - CW 2 vs.VKCOBRAS 2006 D21

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690085  Butler M.S.  03:20 PM  SoEa A5 vs A6Cottonwood FC 06 Red CS 7 vs.Impact IG0
 690068  SL Science Center  04:30 PM  1116 A2 vs A3UDA 06B White 4 vs.La Roca SF-RL2
 690072  River Heights Elementary  04:30 PM  7062 A7 vs A1NUU - Providence FC 06 1 vs.AFC Apex 06 White0
 690053  Weber County Fairgrounds  05:45 PM  4121 A8 vs A9Vipers FC - B06 BN (L30) 0 vs.TC United B06 Gold - CW3

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690069  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4125 A8 vs A6Vipers FC - B06 BN (L30) 1 vs.Impact IG4

Bracket - Saturday, May 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690075  SL Science Center  12:30 PM  1116 A2 vs A5UDA 06B White 0 vs.Cottonwood FC 06 Red CS2