2019 Fall Impact United Recreational
Team Schedules - U9 Coed 2
Flight Notice:

Questions? Read the Recreation Handbook

Referee Assignor: Sue Laver      801-550-3395

Please be advised that we will not be tracking scores and statistics. Please ignore these links.

       

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
 Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points

Ylw

Red
 A1 : Chipman, C - Oakridge - BU09        0 0 0
 A10 : Skidmore, T - Bonneville - BU09        0 0 0
 A11 : Swensen - Upland Terrace - BU09        0 0 0
 A12 : Thurgood, C - Beacon Heights - BU09        0 0 0
 A2 : Dansie - Oakridge - BU09        0 0 0
 A3 : Fedor - St. Vincents - BU09        0 0 0
 A4 : Ferrara - Cosgriff - BU09        0 0 0
 A5 : Godfrey - Uintah - BU09        0 0 0
 A6 : Nicolaides - Dilworth - BU09        0 0 0
 A7 : Pahnke - Cottonwood - BU09        0 0 0
 A8 : Pinon - Eastwood - BU09        0 0 0
 A9 : Sherwood - McGillis - BU09        0 0 0

Bracket - Saturday, August 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170096  Mill Creek Elementary  08:00 AM  1 A4 vs A11Ferrara - Cosgriff - BU09   vs.Swensen - Upland Terrace - BU09 
 170095  Mill Creek Elementary  09:00 AM  1 A3 vs A12Fedor - St. Vincents - BU09   vs.Thurgood, C - Beacon Heights - BU09 
 170094  Mill Creek Elementary  10:00 AM  1 A2 vs A1Dansie - Oakridge - BU09   vs.Chipman, C - Oakridge - BU09 
 170097  Mill Creek Elementary  11:00 AM  1 A5 vs A10Godfrey - Uintah - BU09   vs.Skidmore, T - Bonneville - BU09 
 170098  Mill Creek Elementary  12:00 PM  1 A6 vs A9Nicolaides - Dilworth - BU09   vs.Sherwood - McGillis - BU09 
 170099  Mill Creek Elementary  01:00 PM  1 A7 vs A8Pahnke - Cottonwood - BU09   vs.Pinon - Eastwood - BU09 

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170103  Mill Creek Elementary  08:00 AM  1 A6 vs A11Nicolaides - Dilworth - BU09   vs.Swensen - Upland Terrace - BU09 
 170101  Mill Creek Elementary  09:00 AM  1 A4 vs A2Ferrara - Cosgriff - BU09   vs.Dansie - Oakridge - BU09 
 170102  Mill Creek Elementary  10:00 AM  1 A5 vs A12Godfrey - Uintah - BU09   vs.Thurgood, C - Beacon Heights - BU09 
 170100  Mill Creek Elementary  11:00 AM  1 A1 vs A3Chipman, C - Oakridge - BU09   vs.Fedor - St. Vincents - BU09 
 170104  Mill Creek Elementary  12:00 PM  1 A7 vs A10Pahnke - Cottonwood - BU09   vs.Skidmore, T - Bonneville - BU09 
 170105  Mill Creek Elementary  01:00 PM  1 A8 vs A9Pinon - Eastwood - BU09   vs.Sherwood - McGillis - BU09 

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170106  Mill Creek Elementary  08:00 AM  1 A4 vs A1Ferrara - Cosgriff - BU09   vs.Chipman, C - Oakridge - BU09 
 170107  Mill Creek Elementary  09:00 AM  1 A5 vs A3Godfrey - Uintah - BU09   vs.Fedor - St. Vincents - BU09 
 170111  Mill Creek Elementary  10:00 AM  1 A9 vs A10Sherwood - McGillis - BU09   vs.Skidmore, T - Bonneville - BU09 
 170109  Mill Creek Elementary  11:00 AM  1 A7 vs A12Pahnke - Cottonwood - BU09   vs.Thurgood, C - Beacon Heights - BU09 
 170110  Mill Creek Elementary  12:00 PM  1 A8 vs A11Pinon - Eastwood - BU09   vs.Swensen - Upland Terrace - BU09 
 170108  Mill Creek Elementary  01:00 PM  1 A6 vs A2Nicolaides - Dilworth - BU09   vs.Dansie - Oakridge - BU09 

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170113  Mill Creek Elementary  08:00 AM  1 A6 vs A4Nicolaides - Dilworth - BU09   vs.Ferrara - Cosgriff - BU09 
 170112  Mill Creek Elementary  09:00 AM  1 A1 vs A5Chipman, C - Oakridge - BU09   vs.Godfrey - Uintah - BU09 
 170114  Mill Creek Elementary  10:00 AM  1 A7 vs A3Pahnke - Cottonwood - BU09   vs.Fedor - St. Vincents - BU09 
 170115  Mill Creek Elementary  11:00 AM  1 A8 vs A2Pinon - Eastwood - BU09   vs.Dansie - Oakridge - BU09 
 170116  Mill Creek Elementary  12:00 PM  1 A9 vs A12Sherwood - McGillis - BU09   vs.Thurgood, C - Beacon Heights - BU09 
 170117  Mill Creek Elementary  01:00 PM  1 A10 vs A11Skidmore, T - Bonneville - BU09   vs.Swensen - Upland Terrace - BU09 

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170122  Mill Creek Elementary  08:00 AM  1 A10 vs A2Skidmore, T - Bonneville - BU09   vs.Dansie - Oakridge - BU09 
 170119  Mill Creek Elementary  09:00 AM  1 A7 vs A5Pahnke - Cottonwood - BU09   vs.Godfrey - Uintah - BU09 
 170120  Mill Creek Elementary  10:00 AM  1 A8 vs A4Pinon - Eastwood - BU09   vs.Ferrara - Cosgriff - BU09 
 170121  Mill Creek Elementary  11:00 AM  1 A9 vs A3Sherwood - McGillis - BU09   vs.Fedor - St. Vincents - BU09 
 170118  Mill Creek Elementary  12:00 PM  1 A6 vs A1Nicolaides - Dilworth - BU09   vs.Chipman, C - Oakridge - BU09 
 170123  Mill Creek Elementary  01:00 PM  1 A11 vs A12Swensen - Upland Terrace - BU09   vs.Thurgood, C - Beacon Heights - BU09 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170124  Mill Creek Elementary  08:00 AM  1 A1 vs A7Chipman, C - Oakridge - BU09   vs.Pahnke - Cottonwood - BU09 
 170125  Mill Creek Elementary  09:00 AM  1 A8 vs A6Pinon - Eastwood - BU09   vs.Nicolaides - Dilworth - BU09 
 170126  Mill Creek Elementary  10:00 AM  1 A9 vs A5Sherwood - McGillis - BU09   vs.Godfrey - Uintah - BU09 
 170127  Mill Creek Elementary  11:00 AM  1 A10 vs A4Skidmore, T - Bonneville - BU09   vs.Ferrara - Cosgriff - BU09 
 170128  Mill Creek Elementary  12:00 PM  1 A11 vs A3Swensen - Upland Terrace - BU09   vs.Fedor - St. Vincents - BU09 
 170129  Mill Creek Elementary  01:00 PM  1 A12 vs A2Thurgood, C - Beacon Heights - BU09   vs.Dansie - Oakridge - BU09 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170133  Mill Creek Elementary  08:00 AM  1 A11 vs A5Swensen - Upland Terrace - BU09   vs.Godfrey - Uintah - BU09 
 170131  Mill Creek Elementary  09:00 AM  1 A9 vs A7Sherwood - McGillis - BU09   vs.Pahnke - Cottonwood - BU09 
 170135  Mill Creek Elementary  10:00 AM  1 A2 vs A3Dansie - Oakridge - BU09   vs.Fedor - St. Vincents - BU09 
 170130  Mill Creek Elementary  11:00 AM  1 A8 vs A1Pinon - Eastwood - BU09   vs.Chipman, C - Oakridge - BU09 
 170134  Mill Creek Elementary  12:00 PM  1 A12 vs A4Thurgood, C - Beacon Heights - BU09   vs.Ferrara - Cosgriff - BU09 
 170132  Mill Creek Elementary  01:00 PM  1 A10 vs A6Skidmore, T - Bonneville - BU09   vs.Nicolaides - Dilworth - BU09 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170137  Mill Creek Elementary  08:00 AM  1 A10 vs A8Skidmore, T - Bonneville - BU09   vs.Pinon - Eastwood - BU09 
 170136  Mill Creek Elementary  09:00 AM  1 A1 vs A9Chipman, C - Oakridge - BU09   vs.Sherwood - McGillis - BU09 
 170138  Mill Creek Elementary  10:00 AM  1 A11 vs A7Swensen - Upland Terrace - BU09   vs.Pahnke - Cottonwood - BU09 
 170139  Mill Creek Elementary  11:00 AM  1 A12 vs A6Thurgood, C - Beacon Heights - BU09   vs.Nicolaides - Dilworth - BU09 
 170140  Mill Creek Elementary  12:00 PM  1 A2 vs A5Dansie - Oakridge - BU09   vs.Godfrey - Uintah - BU09 
 170141  Mill Creek Elementary  01:00 PM  1 A3 vs A4Fedor - St. Vincents - BU09   vs.Ferrara - Cosgriff - BU09 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.