Team Schedules - Boys 13U North C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : Morgan Valley United (L30)- B06 -SM0333031316 12  16  24  2  0 0
 A3 : L30 Titans FC B06 - Green3333300015 9  11  20  1  0 0
 A1 : BE UNITED 06 CP3313030114 6  15  19  1  0 0
 A7 : NUU - Bear River Blaze 06B AP0030313111 3  26  25  1  2 0
 A2 : L30 Rage B061003113110 -3  26  21  0  1 0
 A6 : Utah Surf Davis 06 AV Blue330000017 -7  26  16  0  0 0
 A5 : L30 Atletico B06 - MG/LZ03-3001304 -5  22  15  0  0 0
 A8 : Wasatch SC 06B - BJ0-300000-3-6 -15  23  5  0  0 0

Bracket - Tuesday, March 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819904  Mueller Park  06:00 PM  6036 A6 vs A7Utah Surf Davis 06 AV Blue 4 vs.NUU - Bear River Blaze 06B AP3

Bracket - Tuesday, March 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819914  Brigham City Sports Complex  05:30 PM  7130 A1 vs A5BE UNITED 06 CP 3 vs.L30 Atletico B06 - MG/LZ2
 819907  Mueller Park  06:00 PM  6036 A6 vs A7Utah Surf Davis 06 AV Blue 7 vs.NUU - Bear River Blaze 06B AP5

Bracket - Tuesday, April 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819912  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A4 vs A1Morgan Valley United (L30)- B06 -SM 2 vs.BE UNITED 06 CP3

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819932  Centennial Park (Perry)  12:30 PM  7111 A1 vs A2BE UNITED 06 CP 2 vs.L30 Rage B062
 819930  Barlow Park  04:00 PM  4902 A5 vs A6L30 Atletico B06 - MG/LZ 5 vs.Utah Surf Davis 06 AV Blue2
 819931  Barlow Park  05:35 PM  4903 A3 vs A8L30 Titans FC B06 - Green 5 vs.Wasatch SC 06B - BJ0

Bracket - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819903  Barlow Park  06:00 PM  4903 A5 vs A8L30 Atletico B06 - MG/LZ
Forfeited Game
 0F vs.Wasatch SC 06B - BJ
Forfeited Game
0F

Bracket - Friday, April 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819902  Barlow Park  05:30 PM  4903 A2 vs A3L30 Rage B06 1 vs.L30 Titans FC B06 - Green4

Bracket - Tuesday, April 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819908  Barlow Park  06:00 PM  4902 A2 vs A4L30 Rage B06 1 vs.Morgan Valley United (L30)- B06 -SM5
 819909  Barlow Park  06:00 PM  4903 A5 vs A3L30 Atletico B06 - MG/LZ 1 vs.L30 Titans FC B06 - Green3
 819910  Bear River Middle School  06:00 PM  7006 A7 vs A8NUU - Bear River Blaze 06B AP 8 vs.Wasatch SC 06B - BJ2

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819917  Brigham City Sports Complex  06:00 PM  7130 A1 vs A6BE UNITED 06 CP 6 vs.Utah Surf Davis 06 AV Blue2

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819913  Bear River Middle School  02:30 PM  7006 A7 vs A3NUU - Bear River Blaze 06B AP 2 vs.L30 Titans FC B06 - Green3
 819915  Barnes Park  02:30 PM  4000 A8 vs A2Wasatch SC 06B - BJ 2 vs.L30 Rage B065
 819916  Mueller Park  04:30 PM  6036 A6 vs A4Utah Surf Davis 06 AV Blue 1 vs.Morgan Valley United (L30)- B06 -SM4

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819918  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A4 vs A8Morgan Valley United (L30)- B06 -SM 3 vs.Wasatch SC 06B - BJ0
 819919  Bear River Middle School  06:00 PM  7006 A7 vs A5NUU - Bear River Blaze 06B AP 2 vs.L30 Atletico B06 - MG/LZ0

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819906  Barlow Park  06:00 PM  4903 A3 vs A1L30 Titans FC B06 - Green 4 vs.BE UNITED 06 CP1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819901  Brigham City Sports Complex  06:00 PM  7130 A1 vs A4BE UNITED 06 CP 4 vs.Morgan Valley United (L30)- B06 -SM0

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819923  Barlow Park  06:00 PM  4903 A3 vs A4L30 Titans FC B06 - Green 0 vs.Morgan Valley United (L30)- B06 -SM3
 819921  Barlow Park  06:00 PM  4902 A5 vs A2L30 Atletico B06 - MG/LZ 5 vs.L30 Rage B065

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819929  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A4 vs A7Morgan Valley United (L30)- B06 -SM 5 vs.NUU - Bear River Blaze 06B AP5

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819924  Bear River Middle School  02:30 PM  7006 A7 vs A1NUU - Bear River Blaze 06B AP 3 vs.BE UNITED 06 CP2
 819922  Barnes Park  02:30 PM  4000 A8 vs A6Wasatch SC 06B - BJ 0 vs.Utah Surf Davis 06 AV Blue0

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819905  Barnes Park  05:30 PM  4000 A8 vs A5Wasatch SC 06B - BJ 1 vs.L30 Atletico B06 - MG/LZ2

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819926  Barlow Park  06:00 PM  4902 A3 vs A6L30 Titans FC B06 - Green 0 vs.Utah Surf Davis 06 AV Blue0
 819925  Barnes Park  06:00 PM  4000 A8 vs A1Wasatch SC 06B - BJ
Forfeited Game
 0 vs.BE UNITED 06 CP0F

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819911  Mueller Park  05:30 PM  6036 A6 vs A2Utah Surf Davis 06 AV Blue 3 vs.L30 Rage B063

Bracket - Friday, May 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819920  Barlow Park  06:00 PM  4902 A2 vs A3L30 Rage B06 3 vs.L30 Titans FC B06 - Green2

Bracket - Saturday, May 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 819928  Kent Smith Park  02:00 PM  4062 A4 vs A5Morgan Valley United (L30)- B06 -SM 6 vs.L30 Atletico B06 - MG/LZ2
 819927  Barlow Park  04:30 PM  4903 A2 vs A7L30 Rage B06 3 vs.NUU - Bear River Blaze 06B AP3