Team Schedules - Boys 10U South C  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Shooters SC 10 TP3333    12 12  6  16  2  1 0
 A6 : Utah Valley United Premier 10B (JS)03333   12 14  12  20  2  0 0
 A4 : UAFC - JA 10B03330   9 5  19  17  1  0 0
 A8 : Manti United BU10 JD133     7 8  1  9  2  0 0
 A3 : Utah Storm 10- Martin10303   7 -1  15  12  1  0 0
 A9 : Voltage FC - BU10300     3 -4  19  4  0  0 0
 A1 : Heber Valley SC B10 Gold 000    0 -11  17  5  0  0 0
 A2 : Rangers East 10 HB0 00    0 -11  23  4  0  0 0
 A7 : UAFC - EM ‘10B000     0 -12  38  0  0  0 0

Bracket - Monday, August 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141195  Sierra Bonita ES  05:30 PM  4520 A5 vs A4Shooters SC 10 TP 4 vs.UAFC - JA 10B2

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141166  Price Fairground Sport Complex  08:30 AM  5900 A9 vs A2Voltage FC - BU10 7 vs.Rangers East 10 HB2
 141167  Snow College Complex  12:00 PM  5787 A8 vs A3Manti United BU10 JD 1 vs.Utah Storm 10- Martin1
 141168  Lehi Jr. School  01:00 PM  5775 A7 vs A4UAFC - EM ‘10B 0 vs.UAFC - JA 10B13
 141169  Lakeside Sports Complex  02:30 PM  5120 A6 vs A5Utah Valley United Premier 10B (JS) 4 vs.Shooters SC 10 TP6

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141199  JR Smith Elementary  05:30 PM  5239 A2 vs A1Rangers East 10 HB   vs.Heber Valley SC B10 Gold 
 141194  Lakeside Sports Complex  05:30 PM  5120 A6 vs A3Utah Valley United Premier 10B (JS) 7 vs.Utah Storm 10- Martin3

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141172  Cobblestone  08:30 AM  5680 A1 vs A3Heber Valley SC B10 Gold 2 vs.Utah Storm 10- Martin5
 141170  Snow College Complex  10:00 AM  5787 A8 vs A7Manti United BU10 JD 16 vs.UAFC - EM ‘10B0
 141171  Price Fairground Sport Complex  11:15 AM  5900 A9 vs A6Voltage FC - BU10 0 vs.Utah Valley United Premier 10B (JS)9

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141173  Sertoma Park  05:30 PM  5083 A4 vs A2UAFC - JA 10B 5 vs.Rangers East 10 HB2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141175  Maple Ridge  09:45 AM  5845 A3 vs A5Utah Storm 10- Martin 0 vs.Shooters SC 10 TP5
 141174  Price Fairground Sport Complex  11:00 AM  5900 A9 vs A8Voltage FC - BU10 0 vs.Manti United BU10 JD8
 141176  JR Smith Elementary  12:15 PM  5239 A2 vs A6Rangers East 10 HB 0 vs.Utah Valley United Premier 10B (JS)11
 141177  Sertoma Park  04:30 PM  5083 A4 vs A1UAFC - JA 10B 7 vs.Heber Valley SC B10 Gold3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141181  Sierra Bonita ES  08:30 AM  4520 A5 vs A1Shooters SC 10 TP 5 vs.Heber Valley SC B10 Gold0
 141179  Maple Ridge  09:00 AM  5845 A3 vs A7Utah Storm 10- Martin 9 vs.UAFC - EM ‘10B0
 141178  Lakeside Sports Complex  04:30 PM  5120 A6 vs A4Utah Valley United Premier 10B (JS) 10 vs.UAFC - JA 10B3

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141184  Sierra Bonita ES  05:30 PM  4520 A5 vs A7Shooters SC 10 TP   vs.UAFC - EM ‘10B 

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141180  JR Smith Elementary  06:00 PM  5239 A2 vs A8Rangers East 10 HB   vs.Manti United BU10 JD 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141182  Cobblestone  08:30 AM  5681 A1 vs A6Heber Valley SC B10 Gold   vs.Utah Valley United Premier 10B (JS) 
 141201  Snow College Complex  10:00 AM  5787 A8 vs A5Manti United BU10 JD   vs.Shooters SC 10 TP 
 141183  Maple Ridge  11:00 AM  5845 A3 vs A9Utah Storm 10- Martin   vs.Voltage FC - BU10 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141187  Cobblestone  08:30 AM  5681 A1 vs A7Heber Valley SC B10 Gold   vs.UAFC - EM ‘10B 
 141189  Sierra Bonita ES  08:30 AM  4520 A5 vs A9Shooters SC 10 TP   vs.Voltage FC - BU10 
 141186  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5120 A6 vs A8Utah Valley United Premier 10B (JS)   vs.Manti United BU10 JD 
 141188  Maple Ridge  09:00 AM  5845 A3 vs A2Utah Storm 10- Martin   vs.Rangers East 10 HB 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141192  Sertoma Park  10:30 AM  5083 A4 vs A3UAFC - JA 10B   vs.Utah Storm 10- Martin 
 141190  JR Smith Elementary  11:15 AM  5239 A2 vs A5Rangers East 10 HB   vs.Shooters SC 10 TP 
 141193  Snow College Complex  12:00 PM  5785 A8 vs A1Manti United BU10 JD   vs.Heber Valley SC B10 Gold 
 141191  Lehi Jr. School  06:00 PM  5774 A7 vs A9UAFC - EM ‘10B   vs.Voltage FC - BU10 

Bracket - Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141185  Sertoma Park  06:00 PM  5083 A4 vs A8UAFC - JA 10B   vs.Manti United BU10 JD 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141197  Lehi Jr. School  08:30 AM  5775 A7 vs A2UAFC - EM ‘10B   vs.Rangers East 10 HB 
 141196  Cobblestone  10:30 AM  5680 A1 vs A9Heber Valley SC B10 Gold   vs.Voltage FC - BU10 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141200  Lehi Jr. School  11:30 AM  5775 A7 vs A6UAFC - EM ‘10B   vs.Utah Valley United Premier 10B (JS) 
 141198  Price Fairground Sport Complex  01:45 PM  5900 A9 vs A4Voltage FC - BU10   vs.UAFC - JA 10B 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.