Team Schedules - Boys 10U Metro C  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : Copper Mountain 10 MJ33333   15 14  12  20  0  0 0
 A2 : UDA 10B White3330    9 6  12  15  0  0 0
 A5 : USA Elite 10B - PD1033    7 5  8  12  1  0 0
 A4 : Park City SC B10 Red10013   5 -2  16  11  0  0 0
 A6 : Utah Glory B10 Black NV1300    4 -5  14  9  0  0 0
 A9 : VKCOBRAS 2010 MC10300   4 -3  19  14  0  0 0
 A7 : Cottonwood FC 10 Red NS30      3 1  6  6  0  0 0
 A3 : Elite FC 10B Black030     3 -5  26  7  0  0 0
 A1 : Impact JC0010    1 -11  20  2  0  0 0

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140568  Pioneer Elementary  05:30 PM  4133 A9 vs A4VKCOBRAS 2010 MC 5 vs.Park City SC B10 Red5

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140539  Jordan Ridge Park  08:30 AM  2033 A6 vs A5Utah Glory B10 Black NV 2 vs.USA Elite 10B - PD2
 140536  Pioneer Elementary  08:30 AM  4133 A9 vs A2VKCOBRAS 2010 MC 3 vs.UDA 10B White5
 140538  Butler M.S.  03:00 PM  Wes2 A7 vs A4Cottonwood FC 10 Red NS 6 vs.Park City SC B10 Red1
 140537  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2057 A8 vs A3Copper Mountain 10 MJ 14 vs.Elite FC 10B Black2

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140566  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3008 A1 vs A9Impact JC 1 vs.VKCOBRAS 2010 MC11
 140571  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2158 A8 vs A5Copper Mountain 10 MJ 5 vs.USA Elite 10B - PD2

Bracket - Tuesday, September 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140540  Oquirrh Shadow Park  06:00 PM  2158 A8 vs A7Copper Mountain 10 MJ 5 vs.Cottonwood FC 10 Red NS2

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140542  Bonneville Jr. High  08:30 AM  3008 A1 vs A3Impact JC 1 vs.Elite FC 10B Black4
 140541  Pioneer Elementary  08:30 AM  4133 A9 vs A6VKCOBRAS 2010 MC 1 vs.Utah Glory B10 Black NV3
 140543  Willow Creek Park, Park City  03:00 PM  1166 A4 vs A2Park City SC B10 Red 2 vs.UDA 10B White3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140546  Glendale MS  08:30 AM  4465 A2 vs A6UDA 10B White 6 vs.Utah Glory B10 Black NV2
 140544  Pioneer Elementary  08:30 AM  4133 A9 vs A8VKCOBRAS 2010 MC 2 vs.Copper Mountain 10 MJ5
 140545  Benson Mill Park  01:45 PM  2121 A3 vs A5Elite FC 10B Black 1 vs.USA Elite 10B - PD11
 140547  Willow Creek Park, Park City  06:00 PM  1166 A4 vs A1Park City SC B10 Red 0 vs.Impact JC0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140551  Bluffdale Elementary  08:30 AM  2112 A5 vs A1USA Elite 10B - PD 5 vs.Impact JC0
 140548  Jordan Ridge Park  09:30 AM  2033 A6 vs A4Utah Glory B10 Black NV 2 vs.Park City SC B10 Red5
 140550  Glendale MS  10:00 AM  4465 A2 vs A8UDA 10B White 4 vs.Copper Mountain 10 MJ5
 140549  Benson Mill Park  01:45 PM  2121 A3 vs A7Elite FC 10B Black   vs.Cottonwood FC 10 Red NS 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140552  Bonneville Jr. High  08:30 AM  3007 A1 vs A6Impact JC   vs.Utah Glory B10 Black NV 
 140554  Bluffdale Elementary  08:30 AM  2112 A5 vs A7USA Elite 10B - PD   vs.Cottonwood FC 10 Red NS 
 140553  Benson Mill Park  01:30 PM  2121 A3 vs A9Elite FC 10B Black   vs.VKCOBRAS 2010 MC 
 140555  Willow Creek Park, Park City  04:15 PM  1166 A4 vs A8Park City SC B10 Red   vs.Copper Mountain 10 MJ 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140556  Jordan Ridge Park  08:30 AM  2033 A6 vs A8Utah Glory B10 Black NV   vs.Copper Mountain 10 MJ 
 140558  Benson Mill Park  09:30 AM  2121 A3 vs A2Elite FC 10B Black   vs.UDA 10B White 
 140559  Bluffdale Elementary  02:30 PM  2112 A5 vs A9USA Elite 10B - PD   vs.VKCOBRAS 2010 MC 

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140557  Bonneville Jr. High  05:00 PM  3007 A1 vs A7Impact JC   vs.Cottonwood FC 10 Red NS 

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140570  Copperview ES  06:00 PM  3108 A7 vs A6Cottonwood FC 10 Red NS   vs.Utah Glory B10 Black NV 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140561  Butler M.S.  02:00 PM  Wes1 A7 vs A9Cottonwood FC 10 Red NS   vs.VKCOBRAS 2010 MC 
 140562  Willow Creek Park, Park City  04:15 PM  1166 A4 vs A3Park City SC B10 Red   vs.Elite FC 10B Black 
 140563  Oquirrh Shadow Park  05:00 PM  2057 A8 vs A1Copper Mountain 10 MJ   vs.Impact JC 

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140560  Glendale MS  06:00 PM  4465 A2 vs A5UDA 10B White   vs.USA Elite 10B - PD 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140564  Jordan Ridge Park  09:30 AM  2033 A6 vs A3Utah Glory B10 Black NV   vs.Elite FC 10B Black 
 140565  Bluffdale Elementary  10:00 AM  2112 A5 vs A4USA Elite 10B - PD   vs.Park City SC B10 Red 
 140567  Butler M.S.  03:00 PM  Wes1 A7 vs A2Cottonwood FC 10 Red NS   vs.UDA 10B White 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140569  Glendale MS  08:30 AM  4465 A2 vs A1UDA 10B White   vs.Impact JC 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.