Team Schedules - Boys 16U North B  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Strikers 04 JC White33330     12 8  8  15  0  1 0
 A5 : SCSL Evolution 04 LE333       9 9  4  11  0  0 0
 A9 : BE UNITED 04 DP00333     9 2  10  12  1  0 0
 A11 : NUU - Bear River Blaze 04 JB303300    9 1  10  11  1  0 0
 A8 : Utah Surf Davis 04 SS03303     9 0  13  12  1  0 0
 A7 : Wasatch SC 04B - KT3103      7 6  10  14  1  0 0
 A6 : L30 XBOX S.C. B04 - SC10303     7 -2  16  11  0  2 0
 A10 : L30 Morgan Fire Boys B04 - MH30030     6 -1  20  14  0  0 0
 A1 : NUU - Sport Logan 040003      3 -2  14  10  0  2 0
 A3 : L30 Titans FC B04 - Blue00300     3 -10  20  10  0  0 0
 A4 : AYSO UNITED NO B04 - PW000       0 -11  23  1  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146911  Centennial Park (Perry)  05:30 PM  7111 A9 vs A11BE UNITED 04 DP 1 vs.NUU - Bear River Blaze 04 JB4

Bracket - Wednesday, August 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146920  Angel Street Complex  06:51 PM  2 A7 vs A4Wasatch SC 04B - KT 11 vs.AYSO UNITED NO B04 - PW0

Bracket - Friday, August 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146913  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A10 vs A1L30 Morgan Fire Boys B04 - MH 8 vs.NUU - Sport Logan 043
 146875  Bear River Middle School  07:00 PM  7006 A11 vs A2NUU - Bear River Blaze 04 JB 1 vs.Strikers 04 JC White4

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146871  Mills Park  10:30 AM  6028 A8 vs A5Utah Surf Davis 04 SS 2 vs.SCSL Evolution 04 LE6
 146874  Ponds Park  06:00 PM  4096 A7 vs A6Wasatch SC 04B - KT 4 vs.L30 XBOX S.C. B04 - SC4

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146917  Barlow Park  06:30 PM  4902 A3 vs A8L30 Titans FC B04 - Blue 2 vs.Utah Surf Davis 04 SS5

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146916  Centennial Park (Perry)  05:30 PM  7111 A9 vs A2BE UNITED 04 DP 1 vs.Strikers 04 JC White2
 146918  Blackhawk  06:50 PM  7003 A1 vs A11NUU - Sport Logan 04 1 vs.NUU - Bear River Blaze 04 JB2

Bracket - Tuesday, September 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146925  Bear River Middle School  05:30 PM  7006 A11 vs A4NUU - Bear River Blaze 04 JB 3 vs.AYSO UNITED NO B04 - PW0
 146922  Ellison Park  05:30 PM  1 A2 vs A1Strikers 04 JC White 3 vs.NUU - Sport Logan 042
 146921  Mills Park  05:30 PM  6028 A8 vs A7Utah Surf Davis 04 SS 3 vs.Wasatch SC 04B - KT2
 146923  Centennial Park (Perry)  05:30 PM  7111 A9 vs A6BE UNITED 04 DP 7 vs.L30 XBOX S.C. B04 - SC0
 146924  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A10 vs A5L30 Morgan Fire Boys B04 - MH 1 vs.SCSL Evolution 04 LE4

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146880  Ponds Park  10:00 AM  4096 A7 vs A10Wasatch SC 04B - KT 6 vs.L30 Morgan Fire Boys B04 - MH3
 146878  Roy West Park  10:30 AM  4109 A6 vs A11L30 XBOX S.C. B04 - SC 3 vs.NUU - Bear River Blaze 04 JB1
 146876  Blackhawk  11:50 AM  7003 A1 vs A3NUU - Sport Logan 04 5 vs.L30 Titans FC B04 - Blue1

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146912  Barlow Park  06:00 PM  4903 A3 vs A6L30 Titans FC B04 - Blue 2 vs.L30 XBOX S.C. B04 - SC1
 146877  Centennial Park (Perry)  06:00 PM  7111 A9 vs A8BE UNITED 04 DP 3 vs.Utah Surf Davis 04 SS2

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146879  Doxey E.S.  05:30 PM  2069 A4 vs A2AYSO UNITED NO B04 - PW 1 vs.Strikers 04 JC White9

Bracket - Wednesday, September 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146872  Kent Smith Park  06:30 PM  4062 A10 vs A3L30 Morgan Fire Boys B04 - MH 6 vs.L30 Titans FC B04 - Blue4

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146882  Kent Smith Park  10:30 AM  4062 A10 vs A9L30 Morgan Fire Boys B04 - MH 2 vs.BE UNITED 04 DP3
 146883  Ellison Park  11:30 AM  1 A2 vs A6Strikers 04 JC White 2 vs.L30 XBOX S.C. B04 - SC3
 146881  Barlow Park  04:00 PM  4902 A3 vs A5L30 Titans FC B04 - Blue 1 vs.SCSL Evolution 04 LE3

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146884  Bear River Middle School  06:00 PM  7006 A11 vs A8NUU - Bear River Blaze 04 JB 0 vs.Utah Surf Davis 04 SS1

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146885  Doxey E.S.  05:30 PM  2069 A4 vs A1AYSO UNITED NO B04 - PW   vs.NUU - Sport Logan 04 

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146886  Bear River Middle School  10:30 AM  7006 A11 vs A10NUU - Bear River Blaze 04 JB   vs.L30 Morgan Fire Boys B04 - MH 
 146888  Young Ward College Ward  10:30 AM  7119 A5 vs A1SCSL Evolution 04 LE   vs.NUU - Sport Logan 04 
 146887  Mills Park  10:30 AM  6028 A8 vs A2Utah Surf Davis 04 SS   vs.Strikers 04 JC White 
 146890  Barlow Park  04:00 PM  4903 A3 vs A7L30 Titans FC B04 - Blue   vs.Wasatch SC 04B - KT 

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146919  Roy West Park  05:30 PM  4109 A6 vs A5L30 XBOX S.C. B04 - SC   vs.SCSL Evolution 04 LE 

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146889  Roy West Park  05:30 PM  4109 A6 vs A4L30 XBOX S.C. B04 - SC   vs.AYSO UNITED NO B04 - PW 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146894  Ellison Park  10:00 AM  1 A2 vs A10Strikers 04 JC White   vs.L30 Morgan Fire Boys B04 - MH 
 146892  Young Ward College Ward  10:30 AM  7119 A5 vs A7SCSL Evolution 04 LE   vs.Wasatch SC 04B - KT 
 146891  Blackhawk  03:00 PM  7003 A1 vs A6NUU - Sport Logan 04   vs.L30 XBOX S.C. B04 - SC 
 146895  Barlow Park  04:00 PM  4903 A3 vs A9L30 Titans FC B04 - Blue   vs.BE UNITED 04 DP 

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146893  Doxey E.S.  05:30 PM  2069 A4 vs A8AYSO UNITED NO B04 - PW   vs.Utah Surf Davis 04 SS 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146898  Bear River Middle School  10:30 AM  7006 A11 vs A3NUU - Bear River Blaze 04 JB   vs.L30 Titans FC B04 - Blue 
 146899  Young Ward College Ward  10:30 AM  7119 A5 vs A9SCSL Evolution 04 LE   vs.BE UNITED 04 DP 
 146900  Roy West Park  10:30 AM  4109 A6 vs A8L30 XBOX S.C. B04 - SC   vs.Utah Surf Davis 04 SS 
 146896  Blackhawk  12:00 PM  7003 A1 vs A7NUU - Sport Logan 04   vs.Wasatch SC 04B - KT 

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146897  Kent Smith Park  05:30 PM  4062 A10 vs A4L30 Morgan Fire Boys B04 - MH   vs.AYSO UNITED NO B04 - PW 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146905  Mills Park  10:15 AM  6028 A8 vs A1Utah Surf Davis 04 SS   vs.NUU - Sport Logan 04 
 146901  Ellison Park  10:30 AM  1 A2 vs A3Strikers 04 JC White   vs.L30 Titans FC B04 - Blue 
 146903  Ponds Park  10:30 AM  4096 A7 vs A9Wasatch SC 04B - KT   vs.BE UNITED 04 DP 
 146902  Young Ward College Ward  12:00 PM  7119 A5 vs A11SCSL Evolution 04 LE   vs.NUU - Bear River Blaze 04 JB 
 146904  Roy West Park  02:30 PM  4109 A6 vs A10L30 XBOX S.C. B04 - SC   vs.L30 Morgan Fire Boys B04 - MH 

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146873  Centennial Park (Perry)  05:30 PM  7111 A9 vs A4BE UNITED 04 DP   vs.AYSO UNITED NO B04 - PW 

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146907  Doxey E.S.  05:30 PM  2069 A4 vs A3AYSO UNITED NO B04 - PW   vs.L30 Titans FC B04 - Blue 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146910  Ponds Park  10:00 AM  4096 A7 vs A11Wasatch SC 04B - KT   vs.NUU - Bear River Blaze 04 JB 
 146908  Blackhawk  10:30 AM  7003 A1 vs A9NUU - Sport Logan 04   vs.BE UNITED 04 DP 
 146906  Young Ward College Ward  10:30 AM  7119 A5 vs A2SCSL Evolution 04 LE   vs.Strikers 04 JC White 
 146909  Mills Park  04:00 PM  6028 A8 vs A10Utah Surf Davis 04 SS   vs.L30 Morgan Fire Boys B04 - MH 

Bracket - Tuesday, October 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146915  Doxey E.S.  05:30 PM  2069 A4 vs A5AYSO UNITED NO B04 - PW   vs.SCSL Evolution 04 LE 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146914  Ellison Park  10:00 AM  1 A2 vs A7Strikers 04 JC White   vs.Wasatch SC 04B - KT 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.