2018 - 2019 State Premier League
Team Schedules - Boys 11U Premier Purple
       

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Sparta B08 Premier DKJ333300331333333340 26  26  45  2  3 0
 A1 : La Roca - KP303333330333300336 19  32  43  3  1 0
 A2 : La Roca S-CS013333333133003335 29  17  40  5  1 0
 A4 : Forza FC 08 DN311033031101330023 4  26  28  2  2 0
 A7 : La Roca - AP313000303003003019 -7  35  27  2  0 1
 A5 : 7 Elite Academy 08B000033001113330018 -4  40  33  1  2 0
 A8 : Copper Mountain 08 JW303000001003003114 -16  48  30  1  1 0
 A9 : Utah Surf 08 SS000030001130000311 -21  46  23  1  0 0
 A6 : Utah Rangers FC 08 Blue303000030000100111 -30  62  17  1  0 0

Bracket - Wednesday, August 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540540  West Jordan Complex  07:00 PM  MN A5 vs A67 Elite Academy 08B 2 vs.Utah Rangers FC 08 Blue3

Bracket - Friday, August 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540506  Ellison Park  06:45 PM  3 A1 vs A2La Roca - KP 3 vs.La Roca S-CS2

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540505  Terra Linda ES  08:30 AM  2904 A5 vs A87 Elite Academy 08B 3 vs.Copper Mountain 08 JW5
 540508  IHC Fields  12:30 PM  5052 A6 vs A7Utah Rangers FC 08 Blue 1 vs.La Roca - AP4
 540507  Forza FC Soccer Complex  03:00 PM  6064 A4 vs A9Forza FC 08 DN 3 vs.Utah Surf 08 SS0

Bracket - Friday, September 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540512  Timberline Jr. High  06:00 PM  2 A2 vs A4La Roca S-CS 1 vs.Forza FC 08 DN1

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540511  Buttercup Park  11:10 AM  3016 A3 vs A1Sparta B08 Premier DKJ 2 vs.La Roca - KP1

Bracket - Thursday, September 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540537  Forza FC Soccer Complex  05:30 PM  6064 A4 vs A7Forza FC 08 DN 0 vs.La Roca - AP0

Bracket - Friday, September 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540516  Ellison Park  06:45 PM  3 A1 vs A4La Roca - KP 5 vs.Forza FC 08 DN1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540510  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A7 vs A8La Roca - AP 3 vs.Copper Mountain 08 JW1

Bracket - Monday, September 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540515  West Jordan Complex  05:30 PM  MN A5 vs A37 Elite Academy 08B 1 vs.Sparta B08 Premier DKJ8

Bracket - Wednesday, September 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540509  IHC Fields  06:00 PM  5052 A6 vs A9Utah Rangers FC 08 Blue 2 vs.Utah Surf 08 SS1

Bracket - Thursday, September 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540517  Ellison Park  06:10 PM  3 A1 vs A5La Roca - KP 5 vs.7 Elite Academy 08B4

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540518  Forza FC Soccer Complex  08:30 AM  6064 A4 vs A6Forza FC 08 DN 2 vs.Utah Rangers FC 08 Blue1
 540513  Monarch Meadows Park  03:00 PM  4048 A8 vs A9Copper Mountain 08 JW 3 vs.Utah Surf 08 SS1

Bracket - Monday, September 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540536  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A3 vs A6Sparta B08 Premier DKJ 7 vs.Utah Rangers FC 08 Blue1

Bracket - Thursday, September 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540524  IHC Fields  05:30 PM  5052 A6 vs A1Utah Rangers FC 08 Blue 0 vs.La Roca - KP5

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540535  Vista Heights Jr. High  11:00 AM  5674 A9 vs A1Utah Surf 08 SS 3 vs.La Roca - KP5
 540519  Weber County Fairgrounds  01:00 PM  4126 A7 vs A3La Roca - AP 1 vs.Sparta B08 Premier DKJ3
 540522  Canyonview Park  05:30 PM  2106 A8 vs A4Copper Mountain 08 JW 0 vs.Forza FC 08 DN3

Bracket - Tuesday, October 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540521  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A7 vs A5La Roca - AP 1 vs.7 Elite Academy 08B3
 540520  Monarch Meadows Park  05:30 PM  4048 A8 vs A2Copper Mountain 08 JW 1 vs.La Roca S-CS2
 540523  Vista Heights Jr. High  05:30 PM  5674 A9 vs A3Utah Surf 08 SS 3 vs.Sparta B08 Premier DKJ1

Bracket - Friday, October 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540527  Timberline Jr. High  05:30 PM  4 A2 vs A3La Roca S-CS 4 vs.Sparta B08 Premier DKJ1

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540525  Weber County Fairgrounds  12:30 PM  4126 A7 vs A1La Roca - AP 2 vs.La Roca - KP3
 540528  Vista Heights Jr. High  12:30 PM  5674 A9 vs A5Utah Surf 08 SS 2 vs.7 Elite Academy 08B4

Bracket - Monday, October 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540514  Geneva Elementary  05:30 PM  5314 A6 vs A2Utah Rangers FC 08 Blue 0 vs.La Roca S-CS6

Bracket - Tuesday, October 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540538  Timberline Jr. High  07:30 PM  2 A2 vs A9La Roca S-CS 5 vs.Utah Surf 08 SS1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540530  Buttercup Park  11:15 AM  3016 A3 vs A4Sparta B08 Premier DKJ 4 vs.Forza FC 08 DN1
 540532  Vista Heights Jr. High  11:45 AM  5674 A9 vs A7Utah Surf 08 SS 1 vs.La Roca - AP2
 540526  Monarch Meadows Park  03:00 PM  4048 A8 vs A6Copper Mountain 08 JW 0 vs.Utah Rangers FC 08 Blue2

Bracket - Wednesday, October 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540534  Timberline Jr. High  05:30 PM  2 A2 vs A7La Roca S-CS 7 vs.La Roca - AP2

Bracket - Thursday, October 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540531  Terra Linda ES  05:30 PM  2905 A5 vs A27 Elite Academy 08B 0 vs.La Roca S-CS3

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540533  Forza FC Soccer Complex  12:30 PM  6064 A4 vs A5Forza FC 08 DN 3 vs.7 Elite Academy 08B1
 540529  Ellison Park  04:50 PM  3 A1 vs A8La Roca - KP 8 vs.Copper Mountain 08 JW4

Bracket - Tuesday, October 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540539  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A3 vs A8Sparta B08 Premier DKJ 4 vs.Copper Mountain 08 JW2

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540542  Timberline Jr. High  12:30 PM  2 A2 vs A1La Roca S-CS 3 vs.La Roca - KP0
 540543  Vista Heights Jr. High  01:40 PM  5674 A9 vs A4Utah Surf 08 SS 1 vs.Forza FC 08 DN1
 540541  Monarch Meadows Park  03:00 PM  4048 A8 vs A5Copper Mountain 08 JW 1 vs.7 Elite Academy 08B1

Bracket - Tuesday, March 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540569  Westvale Elementary  05:30 PM  4541 A5 vs A47 Elite Academy 08B 2 vs.Forza FC 08 DN2

Bracket - Wednesday, March 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540574  Vista Heights Jr. High  06:00 PM  5674 A9 vs A2Utah Surf 08 SS 1 vs.La Roca S-CS1
 540546  Monarch Meadows Park  06:45 PM  4048 A8 vs A7Copper Mountain 08 JW 0 vs.La Roca - AP2

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540551  Eastmont Middle  09:50 AM  3047 A3 vs A5Sparta B08 Premier DKJ 2 vs.7 Elite Academy 08B2
 540545  Vista Heights Jr. High  04:15 PM  5674 A9 vs A6Utah Surf 08 SS 5 vs.Utah Rangers FC 08 Blue0

Bracket - Tuesday, April 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540576  IHC Fields  06:00 PM  5052 A6 vs A5Utah Rangers FC 08 Blue 0 vs.7 Elite Academy 08B3

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540557  Westvale Elementary  09:00 AM  4541 A5 vs A77 Elite Academy 08B 3 vs.La Roca - AP1

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540550  Timberline Jr. High  06:00 PM  2 A2 vs A6La Roca S-CS 11 vs.Utah Rangers FC 08 Blue0

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540556  Timberline Jr. High  12:30 PM  2 A2 vs A8La Roca S-CS 8 vs.Copper Mountain 08 JW3
 540555  Buttercup Park  12:30 PM  3016 A3 vs A7Sparta B08 Premier DKJ 2 vs.La Roca - AP1
 540552  Bountiful Elementary School  04:30 PM  6006 A4 vs A1Forza FC 08 DN 2 vs.La Roca - KP3
 540564  Westvale Elementary  06:00 PM  4541 A5 vs A97 Elite Academy 08B 3 vs.Utah Surf 08 SS1

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540572  Geneva Elementary  06:45 PM  5314 A6 vs A3Utah Rangers FC 08 Blue 5 vs.Sparta B08 Premier DKJ10

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540549  Vista Heights Jr. High  06:00 PM  5674 A9 vs A8Utah Surf 08 SS 0 vs.Copper Mountain 08 JW4

Bracket - Friday, April 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540570  Ellison Park  07:15 PM  3 A7 vs A2La Roca - AP 2 vs.La Roca S-CS1

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540553  Westvale Elementary  09:00 AM  4541 A5 vs A17 Elite Academy 08B 0 vs.La Roca - KP1
 540554  IHC Fields  12:30 PM  5052 A6 vs A4Utah Rangers FC 08 Blue 1 vs.Forza FC 08 DN1
 540559  Buttercup Park  04:30 PM  3016 A3 vs A9Sparta B08 Premier DKJ 6 vs.Utah Surf 08 SS0

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540558  Mueller Park  05:30 PM  6037 A4 vs A8Forza FC 08 DN 6 vs.Copper Mountain 08 JW2
 540571  Ellison Park  06:45 PM  4 A1 vs A9La Roca - KP 5 vs.Utah Surf 08 SS1

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540575  Canyonview Park  06:30 PM  2106 A8 vs A3Copper Mountain 08 JW 1 vs.Sparta B08 Premier DKJ2

Bracket - Friday, May 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540568  Ellison Park  06:00 PM  4 A7 vs A9La Roca - AP 1 vs.Utah Surf 08 SS3

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540563  Willow Creek Park, Sandy  03:00 PM  3105 A3 vs A2Sparta B08 Premier DKJ 1 vs.La Roca S-CS0
 540560  Ellison Park  03:30 PM  3 A1 vs A6La Roca - KP 1D vs.Utah Rangers FC 08 Blue
Disqualified
0

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540565  Canyonview Park  05:30 PM  2106 A8 vs A1Copper Mountain 08 JW 2 vs.La Roca - KP1
 540573  Ellison Park  06:45 PM  4 A7 vs A4La Roca - AP 1 vs.Forza FC 08 DN3

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540548  Mueller Park  05:30 PM  6037 A4 vs A2Forza FC 08 DN 0 vs.La Roca S-CS1
 540544  Ellison Park  06:00 PM  3 A7 vs A6La Roca - AP 2 vs.Utah Rangers FC 08 Blue0

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540547  Ellison Park  07:00 PM  4 A1 vs A3La Roca - KP 2 vs.Sparta B08 Premier DKJ4

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 540562  IHC Fields  12:30 PM  5052 A6 vs A8Utah Rangers FC 08 Blue 2 vs.Copper Mountain 08 JW2
 540567  Timberline Jr. High  12:45 PM  2 A2 vs A5La Roca S-CS 2 vs.7 Elite Academy 08B1
 540561  Ellison Park  03:30 PM  3 A1 vs A7La Roca - KP 4 vs.La Roca - AP2
 540566  Mueller Park  05:30 PM  6037 A4 vs A3Forza FC 08 DN 1 vs.Sparta B08 Premier DKJ3






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.