Team Schedules - Girls 11U Premier Purple  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Utah Celtic FC 0903333303        18 5  13  18  3  0 0
 A2 : La Roca-F Bleinat33333110        17 14  9  21  0  0 0
 A9 : UCSC Olympique Montreux 09333133          16 17  8  22  1  0 0
 A8 : Rampage 09 BH13101103        10 -1  13  12  1  0 0
 A3 : Wasatch SC 09G - DM10030033        10 -1  14  13  1  0 0
 A1 : Impact PP0033030         9 -2  14  12  0  0 0
 A7 : Utah Celtic FC 09 Green33100000        7 -8  20  11  1  0 0
 A6 : L30 Masia G0900030003        6 -13  29  11  0  0 0
 A4 : Elite FC 09G Black0003100         4 -11  25  14  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153462  Angel Street Complex  05:30 PM  3 A3 vs A8Wasatch SC 09G - DM 2 vs.Rampage 09 BH2
 153429  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A6 vs A7L30 Masia G09 1 vs.Utah Celtic FC 09 Green3
 153431  Timberline Jr. High  06:00 PM  4 A2 vs A4La Roca-F Bleinat 5 vs.Elite FC 09G Black1

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153427  Palisade  12:30 PM  5330 A5 vs A8Utah Celtic FC 09 1 vs.Rampage 09 BH2
 153430  Bonneville Jr. High  01:00 PM  3004 A1 vs A2Impact PP 1 vs.La Roca-F Bleinat4
 153441  Palisade  02:30 PM  5330 A7 vs A3Utah Celtic FC 09 Green 1 vs.Wasatch SC 09G - DM0

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153449  Timberline Jr. High  06:00 PM  4 A2 vs A3La Roca-F Bleinat 3 vs.Wasatch SC 09G - DM1
 153432  Legacy Events Center  06:55 PM  2023 A6 vs A9L30 Masia G09 1 vs.UCSC Olympique Montreux 096

Bracket - Tuesday, September 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153435  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A6 vs A2L30 Masia G09 1 vs.La Roca-F Bleinat8

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153434  DATC  12:10 PM  4012 A3 vs A1Wasatch SC 09G - DM 3 vs.Impact PP2
 153440  Benson Mill Park  12:30 PM  2122 A4 vs A6Elite FC 09G Black 2 vs.L30 Masia G095
 153433  Palisade  12:30 PM  5330 A7 vs A8Utah Celtic FC 09 Green 1 vs.Rampage 09 BH1

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153456  Timberline Jr. High  06:00 PM  4 A2 vs A7La Roca-F Bleinat 4 vs.Utah Celtic FC 09 Green1

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153444  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A6 vs A1L30 Masia G09 1 vs.Impact PP2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153437  Palisade  12:30 PM  5330 A5 vs A3Utah Celtic FC 09 1 vs.Wasatch SC 09G - DM0
 153436  Bonneville Jr. High  02:00 PM  3004 A1 vs A4Impact PP 3 vs.Elite FC 09G Black1

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153460  Palisade  06:00 PM  5330 A5 vs A6Utah Celtic FC 09 4 vs.L30 Masia G091

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153438  McCall Park  05:30 PM  4075 A8 vs A9Rampage 09 BH 2 vs.UCSC Olympique Montreux 094

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153442  McCall Park  10:00 AM  4075 A8 vs A2Rampage 09 BH 0 vs.La Roca-F Bleinat0
 153461  Benson Mill Park  12:30 PM  2122 A4 vs A7Elite FC 09G Black 3 vs.Utah Celtic FC 09 Green2
 153443  Buttercup Park  01:00 PM  3016 A9 vs A3UCSC Olympique Montreux 09 4 vs.Wasatch SC 09G - DM1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153458  DATC  11:30 AM  4012 A3 vs A6Wasatch SC 09G - DM 3 vs.L30 Masia G090
 153445  McCall Park  11:30 AM  4075 A8 vs A4Rampage 09 BH 3 vs.Elite FC 09G Black3
 153446  Palisade  01:00 PM  5330 A7 vs A5Utah Celtic FC 09 Green 1 vs.Utah Celtic FC 092

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153439  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3004 A1 vs A5Impact PP 0 vs.Utah Celtic FC 092
 153459  Timberline Jr. High  06:00 PM  2 A2 vs A9La Roca-F Bleinat 2 vs.UCSC Olympique Montreux 092

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153454  Geneva Elementary  09:00 AM  5314 A5 vs A2Utah Celtic FC 09 2 vs.La Roca-F Bleinat0
 153451  DATC  12:30 PM  4012 A3 vs A4Wasatch SC 09G - DM 3 vs.Elite FC 09G Black1
 153448  Palisade  12:30 PM  5330 A7 vs A1Utah Celtic FC 09 Green 2 vs.Impact PP4
 153447  McCall Park  12:30 PM  4075 A8 vs A6Rampage 09 BH 1 vs.L30 Masia G092

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153450  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A9 vs A5UCSC Olympique Montreux 09 6 vs.Utah Celtic FC 092

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153455  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A4 vs A5Elite FC 09G Black 3 vs.Utah Celtic FC 094

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153452  Bonneville Jr. High  10:00 AM  3006 A1 vs A8Impact PP 0 vs.Rampage 09 BH1
 153453  Buttercup Park  01:00 PM  3016 A9 vs A7UCSC Olympique Montreux 09 5 vs.Utah Celtic FC 09 Green0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153457  Willow Creek Park, Sandy  05:30 PM  3105 A9 vs A1UCSC Olympique Montreux 09   vs.Impact PP 

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153428  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A4 vs A9Elite FC 09G Black   vs.UCSC Olympique Montreux 09 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 169021  Timberline Jr. High  12:30 PM  2 A2 vs A1La Roca-F Bleinat   vs.Impact PP 
 169020  Palisade  12:30 PM  5330 A7 vs A6Utah Celtic FC 09 Green   vs.L30 Masia G09 
 169018  McCall Park  12:30 PM  4075 A8 vs A5Rampage 09 BH   vs.Utah Celtic FC 09 
 169019  Buttercup Park  12:30 PM  3016 A9 vs A4UCSC Olympique Montreux 09   vs.Elite FC 09G Black 

Bracket - Saturday, April 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 169025  Bonneville Jr. High  12:30 PM  3006 A1 vs A3Impact PP   vs.Wasatch SC 09G - DM 
 169022  Benson Mill Park  12:30 PM  2122 A4 vs A2Elite FC 09G Black   vs.La Roca-F Bleinat 
 169024  McCall Park  12:30 PM  4075 A8 vs A7Rampage 09 BH   vs.Utah Celtic FC 09 Green 
 169023  Buttercup Park  12:30 PM  3016 A9 vs A6UCSC Olympique Montreux 09   vs.L30 Masia G09 

Bracket - Tuesday, April 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 169031  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A6 vs A4L30 Masia G09   vs.Elite FC 09G Black 
 169044  Palisade  05:30 PM  5330 A7 vs A9Utah Celtic FC 09 Green   vs.UCSC Olympique Montreux 09 
 169043  McCall Park  05:30 PM  4075 A8 vs A1Rampage 09 BH   vs.Impact PP 
 169045  Timberline Jr. High  06:00 PM  2 A2 vs A5La Roca-F Bleinat   vs.Utah Celtic FC 09 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 169026  Timberline Jr. High  12:30 PM  2 A2 vs A6La Roca-F Bleinat   vs.L30 Masia G09 
 169028  DATC  12:30 PM  4012 A3 vs A5Wasatch SC 09G - DM   vs.Utah Celtic FC 09 
 169027  Benson Mill Park  12:30 PM  2122 A4 vs A1Elite FC 09G Black   vs.Impact PP 
 169029  Buttercup Park  12:30 PM  3016 A9 vs A8UCSC Olympique Montreux 09   vs.Rampage 09 BH 

Bracket - Tuesday, April 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 169048  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3006 A1 vs A9Impact PP   vs.UCSC Olympique Montreux 09 
 169042  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A4 vs A3Elite FC 09G Black   vs.Wasatch SC 09G - DM 
 169038  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A6 vs A8L30 Masia G09   vs.Rampage 09 BH 
 169047  Palisade  05:30 PM  5330 A7 vs A2Utah Celtic FC 09 Green   vs.La Roca-F Bleinat 

Bracket - Saturday, April 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 169033  Timberline Jr. High  12:30 PM  2 A2 vs A8La Roca-F Bleinat   vs.Rampage 09 BH 
 169032  DATC  12:30 PM  4012 A3 vs A7Wasatch SC 09G - DM   vs.Utah Celtic FC 09 Green 
 169030  Palisade  12:30 PM  5330 A5 vs A1Utah Celtic FC 09   vs.Impact PP 

Bracket - Tuesday, April 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 169046  Palisade  05:30 PM  5330 A5 vs A4Utah Celtic FC 09   vs.Elite FC 09G Black 
 169049  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A6 vs A3L30 Masia G09   vs.Wasatch SC 09G - DM 
 169050  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A9 vs A2UCSC Olympique Montreux 09   vs.La Roca-F Bleinat 

Bracket - Saturday, May 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 169035  Bonneville Jr. High  12:30 PM  3006 A1 vs A6Impact PP   vs.L30 Masia G09 
 169034  DATC  12:30 PM  4012 A3 vs A9Wasatch SC 09G - DM   vs.UCSC Olympique Montreux 09 
 169036  Benson Mill Park  12:30 PM  2122 A4 vs A8Elite FC 09G Black   vs.Rampage 09 BH 
 169037  Palisade  12:30 PM  5330 A5 vs A7Utah Celtic FC 09   vs.Utah Celtic FC 09 Green 

Bracket - Tuesday, May 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 169051  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A6 vs A5L30 Masia G09   vs.Utah Celtic FC 09 
 169052  Palisade  05:30 PM  5330 A7 vs A4Utah Celtic FC 09 Green   vs.Elite FC 09G Black 
 169053  McCall Park  05:30 PM  4075 A8 vs A3Rampage 09 BH   vs.Wasatch SC 09G - DM 

Bracket - Saturday, May 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 169039  Bonneville Jr. High  12:30 PM  3006 A1 vs A7Impact PP   vs.Utah Celtic FC 09 Green 
 169040  DATC  12:30 PM  4012 A3 vs A2Wasatch SC 09G - DM   vs.La Roca-F Bleinat 
 169041  Palisade  12:30 PM  5330 A5 vs A9Utah Celtic FC 09   vs.UCSC Olympique Montreux 09