Team Schedules - Boys 11U North C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : L30 Morgan Storm B0813033333322 16  12  26  1  0 0
 A1 : L30 XBOX S.C. B08 - MA31333003319 15  24  31  2  0 0
 A3 : SWAT 08B - KC (L30)11113333319 12  14  26  3  0 0
 A8 : NUU - Blaze 08 - ST11333303118 16  14  28  1  1 0
 A5 : Utah Surf Davis 08 JT33130001314 6  30  30  1  1 0
 A6 : BE UNITED 08 EM03300300312 -10  42  23  0  0 0
 A10 : AYSO UNITED 08 TH03103030010 -3  32  21  0  0 0
 A7 : Vipers FC - B08 CP (L30)3030000006 -17  41  19  0  0 0
 A9 : L30 Titans FC B08 - Green0000013004 -13  34  17  0  0 0
 A2 : Wasatch SC 08B - NS Blue0000100304 -22  44  16  0  0 0

Bracket - Thursday, March 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832346  McCall Park  06:00 PM  4075 A1 vs A2L30 XBOX S.C. B08 - MA 5 vs.Wasatch SC 08B - NS Blue1

Bracket - Friday, March 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832341  McGriff  06:00 PM  2676 A3 vs A8SWAT 08B - KC (L30) 2 vs.NUU - Blaze 08 - ST2
 832334  McCall Park  06:00 PM  4075 A9 vs A7L30 Titans FC B08 - Green 2 vs.Vipers FC - B08 CP (L30)3

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832309  Ascent School  02:25 PM  4302 A10 vs A5AYSO UNITED 08 TH 1 vs.Utah Surf Davis 08 JT5
 832310  McCall Park  02:30 PM  4075 A1 vs A3L30 XBOX S.C. B08 - MA 4 vs.SWAT 08B - KC (L30)4

Bracket - Tuesday, April 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832332  Ascent School  05:30 PM  4302 A10 vs A6AYSO UNITED 08 TH 8 vs.BE UNITED 08 EM2

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832340  Ellison Park  06:00 PM  3 A10 vs A8AYSO UNITED 08 TH 3 vs.NUU - Blaze 08 - ST3

Bracket - Friday, April 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832331  McGriff  06:00 PM  2676 A3 vs A4SWAT 08B - KC (L30) 1 vs.L30 Morgan Storm B081

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832303  Kent Smith Park  01:00 PM  4063 A4 vs A9L30 Morgan Storm B08 2 vs.L30 Titans FC B08 - Green1
 832313  Constitution Park  02:15 PM  7012 A6 vs A2BE UNITED 08 EM 4 vs.Wasatch SC 08B - NS Blue2
 832345  McCall Park  02:25 PM  4075 A1 vs A10L30 XBOX S.C. B08 - MA 5 vs.AYSO UNITED 08 TH3

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832302  Constitution Park  06:00 PM  7012 A6 vs A7BE UNITED 08 EM 5 vs.Vipers FC - B08 CP (L30)2

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832328  Millcreek Jr High  11:30 AM  6025 A5 vs A9Utah Surf Davis 08 JT 10 vs.L30 Titans FC B08 - Green2

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832312  Millcreek Jr High  05:30 PM  6025 A5 vs A3Utah Surf Davis 08 JT 4 vs.SWAT 08B - KC (L30)4

Bracket - Thursday, April 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832337  Ellison Park  05:30 PM  4 A2 vs A7Wasatch SC 08B - NS Blue 2 vs.Vipers FC - B08 CP (L30)5

Bracket - Friday, April 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832338  Kent Smith Park  06:00 PM  4063 A4 vs A5L30 Morgan Storm B08 2 vs.Utah Surf Davis 08 JT3
 832327  Cub River Sports  06:00 PM  7045 A8 vs A6NUU - Blaze 08 - ST 5 vs.BE UNITED 08 EM0
 832336  McCall Park  06:00 PM  4075 A9 vs A1L30 Titans FC B08 - Green 0 vs.L30 XBOX S.C. B08 - MA4

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832306  DATC  01:30 PM  4012 A2 vs A4Wasatch SC 08B - NS Blue 1 vs.L30 Morgan Storm B085
 832311  Cub River Sports  02:30 PM  7045 A8 vs A9NUU - Blaze 08 - ST 3 vs.L30 Titans FC B08 - Green1
 832318  McCall Park  06:30 PM  4075 A1 vs A5L30 XBOX S.C. B08 - MA 5 vs.Utah Surf Davis 08 JT0
 832315  Ellison Park  07:35 PM  4 A7 vs A10Vipers FC - B08 CP (L30) 2 vs.AYSO UNITED 08 TH7

Bracket - Friday, May 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832339  McGriff  06:00 PM  2676 A3 vs A6SWAT 08B - KC (L30) 3 vs.BE UNITED 08 EM0
 832342  Kent Smith Park  06:00 PM  4063 A4 vs A7L30 Morgan Storm B08 3 vs.Vipers FC - B08 CP (L30)1
 832335  McCall Park  06:30 PM  4075 A1 vs A8L30 XBOX S.C. B08 - MA 1 vs.NUU - Blaze 08 - ST5
 832344  Ellison Park  07:10 PM  3 A2 vs A9Wasatch SC 08B - NS Blue 2 vs.L30 Titans FC B08 - Green2

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832316  McCall Park  11:30 AM  4075 A9 vs A10L30 Titans FC B08 - Green 4 vs.AYSO UNITED 08 TH2
 832319  Cub River Sports  01:00 PM  7045 A8 vs A2NUU - Blaze 08 - ST 5 vs.Wasatch SC 08B - NS Blue1
 832314  Kent Smith Park  01:30 PM  4063 A4 vs A1L30 Morgan Storm B08 4 vs.L30 XBOX S.C. B08 - MA2
 832343  Millcreek Jr High  02:45 PM  6025 A5 vs A6Utah Surf Davis 08 JT 4 vs.BE UNITED 08 EM5
 832320  McGriff  05:10 PM  2676 A3 vs A7SWAT 08B - KC (L30) 4 vs.Vipers FC - B08 CP (L30)2

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832317  Constitution Park  02:15 PM  7012 A6 vs A4BE UNITED 08 EM 2 vs.L30 Morgan Storm B085
 832324  McCall Park  02:30 PM  4075 A9 vs A3L30 Titans FC B08 - Green 1 vs.SWAT 08B - KC (L30)2
 832323  Ellison Park  03:00 PM  4 A10 vs A2AYSO UNITED 08 TH 6 vs.Wasatch SC 08B - NS Blue3

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832333  Angel Street Complex  05:15 PM  3 A2 vs A5Wasatch SC 08B - NS Blue 8 vs.Utah Surf Davis 08 JT6

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832329  Ellison Park  07:15 PM  3 A10 vs A4AYSO UNITED 08 TH 0 vs.L30 Morgan Storm B086
 832330  Weber County Fairgrounds  07:15 PM  4126 A7 vs A1Vipers FC - B08 CP (L30) 4 vs.L30 XBOX S.C. B08 - MA7

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832322  Constitution Park  02:15 PM  7012 A6 vs A1BE UNITED 08 EM 3 vs.L30 XBOX S.C. B08 - MA9
 832321  Cub River Sports  02:30 PM  7045 A8 vs A4NUU - Blaze 08 - ST 1 vs.L30 Morgan Storm B082

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832307  Weber County Fairgrounds  06:30 PM  4126 A7 vs A8Vipers FC - B08 CP (L30) 1 vs.NUU - Blaze 08 - ST4

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832305  McGriff  06:00 PM  2676 A3 vs A10SWAT 08B - KC (L30) 2 vs.AYSO UNITED 08 TH0
 832304  Millcreek Jr High  06:00 PM  6025 A5 vs A8Utah Surf Davis 08 JT 3 vs.NUU - Blaze 08 - ST3
 832308  McCall Park  06:00 PM  4075 A9 vs A6L30 Titans FC B08 - Green 4 vs.BE UNITED 08 EM6

Bracket - Friday, May 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832325  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A7 vs A5Vipers FC - B08 CP (L30) 0 vs.Utah Surf Davis 08 JT7

Bracket - Thursday, May 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832326  McGriff  05:30 PM  2676 A2 vs A3Wasatch SC 08B - NS Blue 0 vs.SWAT 08B - KC (L30)6