Team Schedules - Boys 15U Division 1  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A9 : Utah Surf Davis 05 KH3333     12 12  3  14  1  0 0
 A3 : SWAT 05B - DR (L30)133      7 3  5  8  0  1 0
 A5 : Utah Surf 05 BH313      7 2  5  7  0  1 0
 A4 : Shooters SC 05 Premier (TG)330      6 2  5  7  1  6 0
 A1 : MetaSport FC 05B - BT (L30)31       4 2  4  5  0  0 0
 A8 : La Roca - AV111      3 0  5  5  0  0 0
 A6 : Heber Valley SC B05 Black003      3 -2  7  5  0  0 1
 A7 : Aggies FC 05B JW Blue - NUU0001     1 -4  6  2  0  3 0
 A10 : Impact EJr.0100     1 -8  15  6  0  1 0
 A2 : Sparta B05 Premier DF000      0 -7  10  3  0  0 0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159024  Ellison Park  04:30 AM  5 A8 vs A3La Roca - AV 3 vs.SWAT 05B - DR (L30)3
 159023  Highland Park  08:30 AM  1072 A10 vs A1Impact EJr. 3 vs.MetaSport FC 05B - BT (L30)5
 159025  Elk Ridge (N Logan)  10:15 AM  7050 A7 vs A4Aggies FC 05B JW Blue - NUU 0 vs.Shooters SC 05 Premier (TG)1
 159026  Millcreek Jr High  02:30 PM  6026 A9 vs A2Utah Surf Davis 05 KH 4 vs.Sparta B05 Premier DF1
 159027  Rocky Mtn. Middle  06:00 PM  5076 A6 vs A5Heber Valley SC B05 Black 1 vs.Utah Surf 05 BH2

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159031  Spanish Fork Sports Park  01:00 PM  5661 A4 vs A2Shooters SC 05 Premier (TG) 3 vs.Sparta B05 Premier DF1
 159032  Mountain Ridge Jr High  02:00 PM  5045 A5 vs A10Utah Surf 05 BH 1 vs.Impact EJr.1
 159038  Elk Ridge (N Logan)  06:00 PM  7050 A7 vs A3Aggies FC 05B JW Blue - NUU 1 vs.SWAT 05B - DR (L30)2
 159029  Rocky Mtn. Middle  07:15 PM  5076 A6 vs A9Heber Valley SC B05 Black 1 vs.Utah Surf Davis 05 KH4

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159053  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7050 A7 vs A9Aggies FC 05B JW Blue - NUU 0 vs.Utah Surf Davis 05 KH2
 159056  Ellison Park  06:55 PM  1 A8 vs A1La Roca - AV 1 vs.MetaSport FC 05B - BT (L30)1

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159063  Highland Park  05:30 PM  1072 A10 vs A3Impact EJr. 1 vs.SWAT 05B - DR (L30)3

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159033  Falcon Park  05:30 PM  3051 A2 vs A6Sparta B05 Premier DF 1 vs.Heber Valley SC B05 Black3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159060  Smooth Canyon  10:15 AM  5180 A5 vs A4Utah Surf 05 BH 4 vs.Shooters SC 05 Premier (TG)3
 159042  Fairmont Park  10:30 AM  1044 A10 vs A9Impact EJr. 1 vs.Utah Surf Davis 05 KH6
 159028  Ellison Park  04:30 PM  5 A8 vs A7La Roca - AV 1 vs.Aggies FC 05B JW Blue - NUU1

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159054  Spanish Fork Sports Park  05:15 PM  5661 A4 vs A3Shooters SC 05 Premier (TG)   vs.SWAT 05B - DR (L30) 
 159058  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7050 A7 vs A2Aggies FC 05B JW Blue - NUU   vs.Sparta B05 Premier DF 
 159059  Ellison Park  07:00 PM  1 A8 vs A10La Roca - AV   vs.Impact EJr. 

Bracket - Friday, September 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159037  Spence Eccles Complex  06:30 PM  1 A3 vs A5SWAT 05B - DR (L30)   vs.Utah Surf 05 BH 

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159034  Highland Park  10:30 AM  1072 A10 vs A7Impact EJr.   vs.Aggies FC 05B JW Blue - NUU 
 159036  Mills Park  02:15 PM  6028 A9 vs A8Utah Surf Davis 05 KH   vs.La Roca - AV 
 159064  White City Bear Park  02:45 PM  3103 A2 vs A1Sparta B05 Premier DF   vs.MetaSport FC 05B - BT (L30) 
 159040  Spanish Fork Sports Park  04:30 PM  5661 A4 vs A6Shooters SC 05 Premier (TG)   vs.Heber Valley SC B05 Black 

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159067  Ellison Park  05:30 PM  1 A8 vs A5La Roca - AV   vs.Utah Surf 05 BH 

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159035  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A1 vs A4MetaSport FC 05B - BT (L30)   vs.Shooters SC 05 Premier (TG) 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159066  Elk Ridge (N Logan)  11:50 AM  7050 A7 vs A6Aggies FC 05B JW Blue - NUU   vs.Heber Valley SC B05 Black 
 159039  Mountain Ridge Jr High  01:00 PM  5045 A5 vs A1Utah Surf 05 BH   vs.MetaSport FC 05B - BT (L30) 
 159041  White City Bear Park  01:50 PM  3103 A2 vs A8Sparta B05 Premier DF   vs.La Roca - AV 
 159049  Spanish Fork Sports Park  03:00 PM  5661 A4 vs A10Shooters SC 05 Premier (TG)   vs.Impact EJr. 
 159047  Spence Eccles Complex  06:30 PM  1 A3 vs A9SWAT 05B - DR (L30)   vs.Utah Surf Davis 05 KH 

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159045  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A1 vs A6MetaSport FC 05B - BT (L30)   vs.Heber Valley SC B05 Black 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159046  G Hillman Recreation Complex  10:30 AM  5880 A4 vs A8Shooters SC 05 Premier (TG)   vs.La Roca - AV 
 159044  Mountain Ridge Jr High  11:30 AM  5045 A5 vs A7Utah Surf 05 BH   vs.Aggies FC 05B JW Blue - NUU 
 159043  White City Bear Park  12:00 PM  3103 A2 vs A10Sparta B05 Premier DF   vs.Impact EJr. 
 159062  Rocky Mtn. Middle  04:30 PM  5076 A6 vs A3Heber Valley SC B05 Black   vs.SWAT 05B - DR (L30) 

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159050  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A1 vs A7MetaSport FC 05B - BT (L30)   vs.Aggies FC 05B JW Blue - NUU 

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159048  Millcreek Jr High  06:00 PM  6024 A9 vs A5Utah Surf Davis 05 KH   vs.Utah Surf 05 BH 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159052  Rocky Mtn. Middle  04:30 PM  5076 A6 vs A8Heber Valley SC B05 Black   vs.La Roca - AV 
 159051  Spence Eccles Complex  05:00 PM  1 A3 vs A2SWAT 05B - DR (L30)   vs.Sparta B05 Premier DF 

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159061  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A1 vs A9MetaSport FC 05B - BT (L30)   vs.Utah Surf Davis 05 KH 

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159030  Spence Eccles Complex  06:30 PM  1 A3 vs A1SWAT 05B - DR (L30)   vs.MetaSport FC 05B - BT (L30) 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159057  Smooth Canyon  10:15 AM  5180 A5 vs A2Utah Surf 05 BH   vs.Sparta B05 Premier DF 
 159065  Mills Park  02:00 PM  6028 A9 vs A4Utah Surf Davis 05 KH   vs.Shooters SC 05 Premier (TG) 
 159055  Rocky Mtn. Middle  04:30 PM  5076 A6 vs A10Heber Valley SC B05 Black   vs.Impact EJr. 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.