2018 Fall SCL, IRL, X-League
Team Schedules - Boys 11U Metro A
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=4CA322E6-12CF-4846-A04C-0731E83A194C&tournamentguid=0F61B10F-2642-48B1-8697-797ADC29BC8E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : USA Premier 08B - SU13333333-022 22  17  31  1  0 0
 A2 : VKCOBRAS 2008 Metro A30331303-016 4  25  23  0  0 2
 A6 : Copper Mountain 08 CB/JG33313003-016 9  11  20  2  0 0
 A1 : Blue Knights 08 Premier (JL)10311333-015 7  12  19  3  2 0
 A7 : USA Metro Premier 08B - AD01003133-011 -4  21  17  1  1 0
 A4 : Sparta B08 Premier MH30300310-010 -1  21  18  1  0 0
 A5 : Utah Glory B08 Black KK30300010-07 -7  33  18  0  0 0
 A9 : USA Elite 08B - TT00300000-03 -19  34  11  0  1 0
 A8 : Cottonwood FC 08 Red JM01001000-02 -11  23  12  0  0 0

Bracket - Thursday, August 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502184  Southland Elementary  06:00 PM  2121 A3 vs A1USA Premier 08B - SU 4 vs.Blue Knights 08 Premier (JL)4

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502183  Country Crossing  08:30 AM  2018 A5 vs A8Utah Glory B08 Black KK 5 vs.Cottonwood FC 08 Red JM3
 502182  Eastmont Middle  11:00 AM  3047 A4 vs A9Sparta B08 Premier MH 6 vs.USA Elite 08B - TT0
 502181  Monarch Meadows Park  03:00 PM  4048 A6 vs A7Copper Mountain 08 CB/JG 4 vs.USA Metro Premier 08B - AD2

Bracket - Tuesday, September 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502186  Pioneer Elementary  05:30 PM  4134 A2 vs A4VKCOBRAS 2008 Metro A 6 vs.Sparta B08 Premier MH5

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502187  Rowland Hall Steiner Complex  08:30 AM  Gras A7 vs A8USA Metro Premier 08B - AD 1 vs.Cottonwood FC 08 Red JM1
 502190  Country Crossing  02:30 PM  2018 A5 vs A3Utah Glory B08 Black KK 4 vs.USA Premier 08B - SU6
 502185  Monarch Meadows Park  03:00 PM  4048 A6 vs A9Copper Mountain 08 CB/JG 2 vs.USA Elite 08B - TT1

Bracket - Tuesday, September 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502188  Eastmont Middle  05:30 PM  3045 A1 vs A4Blue Knights 08 Premier (JL) 1 vs.Sparta B08 Premier MH3
 502202  Pioneer Elementary  05:30 PM  4134 A2 vs A3VKCOBRAS 2008 Metro A 3 vs.USA Premier 08B - SU7

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502189  Butler M.S.  04:30 PM  EAS1 A8 vs A9Cottonwood FC 08 Red JM 2 vs.USA Elite 08B - TT3

Bracket - Monday, September 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502200  Umbria Estates  05:30 PM  2103 A9 vs A5USA Elite 08B - TT 2 vs.Utah Glory B08 Black KK6

Bracket - Tuesday, September 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502210  Pioneer Elementary  05:30 PM  4134 A2 vs A7VKCOBRAS 2008 Metro A 6 vs.USA Metro Premier 08B - AD4

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502193  Rowland Hall Steiner Complex  08:30 AM  Gras A7 vs A3USA Metro Premier 08B - AD 0 vs.USA Premier 08B - SU3
 502195  Buttercup Park  01:00 PM  3016 A4 vs A6Sparta B08 Premier MH 1 vs.Copper Mountain 08 CB/JG3

Bracket - Monday, September 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502192  Alta Canyon  05:30 PM  3866 A1 vs A5Blue Knights 08 Premier (JL) 3 vs.Utah Glory B08 Black KK1

Bracket - Tuesday, September 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502213  West Lake Jr. High  05:30 PM  4101 A2 vs A9VKCOBRAS 2008 Metro A 4 vs.USA Elite 08B - TT2
 502204  Bluffdale Park  06:00 PM  17 A3 vs A4USA Premier 08B - SU 7 vs.Sparta B08 Premier MH2

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502196  Rowland Hall Steiner Complex  08:30 AM  Gras A7 vs A5USA Metro Premier 08B - AD 3 vs.Utah Glory B08 Black KK2
 502199  Umbria Estates  08:30 AM  2103 A9 vs A3USA Elite 08B - TT 1 vs.USA Premier 08B - SU5
 502198  Canyonview Park  03:00 PM  2106 A6 vs A1Copper Mountain 08 CB/JG 1 vs.Blue Knights 08 Premier (JL)1
 502197  Butler M.S.  04:25 PM  Eas2 A8 vs A4Cottonwood FC 08 Red JM 2 vs.Sparta B08 Premier MH3

Bracket - Friday, October 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502194  Alta Canyon  05:30 PM  3866 A8 vs A2Cottonwood FC 08 Red JM 2 vs.VKCOBRAS 2008 Metro A2

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502201  Rowland Hall Steiner Complex  08:30 AM  Gras A7 vs A1USA Metro Premier 08B - AD 3 vs.Blue Knights 08 Premier (JL)3
 502203  Buttercup Park  03:10 PM  3016 A8 vs A6Cottonwood FC 08 Red JM 0 vs.Copper Mountain 08 CB/JG4

Bracket - Monday, October 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502206  Country Crossing  05:30 PM  2018 A5 vs A2Utah Glory B08 Black KK 2 vs.VKCOBRAS 2008 Metro A9

Bracket - Wednesday, October 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502215  Southland Elementary  05:30 PM  2121 A3 vs A8USA Premier 08B - SU 4 vs.Cottonwood FC 08 Red JM2

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502207  Alta Canyon  08:30 AM  3866 A1 vs A8Blue Knights 08 Premier (JL) 1 vs.Cottonwood FC 08 Red JM0
 502211  Southland Elementary  11:30 AM  2121 A3 vs A6USA Premier 08B - SU 4 vs.Copper Mountain 08 CB/JG1
 502208  Buttercup Park  04:10 PM  3016 A4 vs A5Sparta B08 Premier MH 1 vs.Utah Glory B08 Black KK1
 502205  Umbria Estates  04:30 PM  2103 A9 vs A7USA Elite 08B - TT 2 vs.USA Metro Premier 08B - AD3

Bracket - Tuesday, October 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502216  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A1 vs A2Blue Knights 08 Premier (JL) 2 vs.VKCOBRAS 2008 Metro A0

Bracket - Monday, October 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502191  Canyonview Park  05:30 PM  2106 A6 vs A2Copper Mountain 08 CB/JG 1 vs.VKCOBRAS 2008 Metro A2

Bracket - Wednesday, October 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502209  Umbria Estates  05:30 PM  2103 A9 vs A1USA Elite 08B - TT 0 vs.Blue Knights 08 Premier (JL)6

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502214  Country Crossing  08:30 AM  2018 A5 vs A6Utah Glory B08 Black KK 0 vs.Copper Mountain 08 CB/JG6
 502212  Alta Canyon  09:50 AM  3866 A4 vs A7Sparta B08 Premier MH 0 vs.USA Metro Premier 08B - AD1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.