2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Boys 12U Metro C
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=4CEA69EC-FDE9-49CC-9526-E32026720027&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A10 : Liverpool F.C. 06B Red SS333333333-027 30  9  33  3  0 0
 A4 : 7 Elite Academy 06B White DA333333303-024 26  7  29  5  0 0
 A5 : Utah United FC 06B Black010333330-016 8  30  29  1  0 0
 A3 : AJAX JOGA FC-B06-P1011033133-015 0  24  21  0  1 0
 A6 : AYSO UNITED B06 - BK333030300-015 6  26  26  1  0 0
 A8 : MetaSport SLC 06B- BH (L30)033330000-012 -2  44  27  0  0 1
 A1 : USA Elite 06B -SU010031033-011 -1  23  20  1  0 0
 A2 : Sparta 06 GP000001133-08 -13  34  13  1  0 0
 A7 : Elite FC 06B Blue000000300-03 -19  42  18  0  0 0
 A9 : Murray S.C. Orange NW000000000-00 -35  77  9  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23550  RAC  05:30 PM  11 A4 vs A77 Elite Academy 06B White DA 5 vs.Elite FC 06B Blue0
 23548  RAC  07:00 PM  11 A10 vs A8Liverpool F.C. 06B Red SS 8 vs.MetaSport SLC 06B- BH (L30)1

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23513  James E Moss  10:30 AM  1084 A3 vs A10AJAX JOGA FC-B06-P1 0 vs.Liverpool F.C. 06B Red SS4
 23527  11th Avenue Park  10:30 AM  3000 A8 vs A2MetaSport SLC 06B- BH (L30) 6 vs.Sparta 06 GP2
 23511  RAC  11:00 AM  12 A4 vs A97 Elite Academy 06B White DA 13 vs.Murray S.C. Orange NW0
 23510  Union MS  12:00 PM  3121 A6 vs A7AYSO UNITED B06 - BK 5 vs.Elite FC 06B Blue4

Bracket - Tuesday, August 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23553  Bluffdale Park  05:30 PM  17 A1 vs A10USA Elite 06B -SU 2 vs.Liverpool F.C. 06B Red SS5
 23512  Pioneer Elementary  06:45 PM  4134 A5 vs A8Utah United FC 06B Black 3 vs.MetaSport SLC 06B- BH (L30)4

Bracket - Tuesday, September 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23520  Westland Elem  05:30 PM  4923 A5 vs A3Utah United FC 06B Black 2 vs.AJAX JOGA FC-B06-P12

Bracket - Friday, September 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23514  Alta Canyon  06:50 PM  3866 A2 vs A4Sparta 06 GP 0 vs.7 Elite Academy 06B White DA7

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23517  RAC  10:30 AM  11 A10 vs A5Liverpool F.C. 06B Red SS 8 vs.Utah United FC 06B Black2
 23515  Benson Mill Park  01:00 PM  2122 A7 vs A8Elite FC 06B Blue 1 vs.MetaSport SLC 06B- BH (L30)5
 23518  Bluffdale Park  02:00 PM  17 A1 vs A3USA Elite 06B -SU 1 vs.AJAX JOGA FC-B06-P11
 23516  Hidden Village  03:45 PM  1068 A9 vs A6Murray S.C. Orange NW 2 vs.AYSO UNITED B06 - BK9

Bracket - Tuesday, September 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23536  Westland Elem  05:30 PM  4923 A5 vs A9Utah United FC 06B Black 13 vs.Murray S.C. Orange NW2

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23539  James E Moss  10:30 AM  1084 A3 vs A4AJAX JOGA FC-B06-P1 1 vs.7 Elite Academy 06B White DA8
 23523  Benson Mill Park  10:30 AM  2122 A7 vs A10Elite FC 06B Blue 1 vs.Liverpool F.C. 06B Red SS7
 23519  11th Avenue Park  10:30 AM  3000 A8 vs A9MetaSport SLC 06B- BH (L30) 7 vs.Murray S.C. Orange NW2
 23526  Pioneer Elementary  11:45 AM  4133 A1 vs A5USA Elite 06B -SU 2 vs.Utah United FC 06B Black4
 23521  Union MS  03:50 PM  3121 A6 vs A2AYSO UNITED B06 - BK 7 vs.Sparta 06 GP0

Bracket - Tuesday, September 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23551  Westland Elem  05:30 PM  4923 A5 vs A6Utah United FC 06B Black 7 vs.AYSO UNITED B06 - BK4

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23522  RAC  08:30 AM  12 A4 vs A17 Elite Academy 06B White DA 1 vs.USA Elite 06B -SU0
 23524  Hidden Village  10:15 AM  1068 A9 vs A10Murray S.C. Orange NW 1 vs.Liverpool F.C. 06B Red SS15
 23528  James E Moss  10:30 AM  1084 A3 vs A7AJAX JOGA FC-B06-P1 4 vs.Elite FC 06B Blue3
 23535  11th Avenue Park  01:10 PM  3000 A8 vs A6MetaSport SLC 06B- BH (L30) 3 vs.AYSO UNITED B06 - BK8
 23541  Buttercup Park  01:50 PM  3016 A2 vs A5Sparta 06 GP 0 vs.Utah United FC 06B Black5

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23531  RAC  09:00 AM  11 A10 vs A2Liverpool F.C. 06B Red SS 4 vs.Sparta 06 GP0
 23533  Benson Mill Park  10:30 AM  2122 A7 vs A5Elite FC 06B Blue 2 vs.Utah United FC 06B Black7
 23543  Bluffdale Park  12:30 PM  18 A1 vs A8USA Elite 06B -SU 6 vs.MetaSport SLC 06B- BH (L30)5
 23525  Union MS  02:45 PM  3121 A6 vs A4AYSO UNITED B06 - BK 0 vs.7 Elite Academy 06B White DA2
 23532  Hidden Village  03:30 PM  1068 A9 vs A3Murray S.C. Orange NW 1 vs.AJAX JOGA FC-B06-P14

Bracket - Friday, October 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23554  Bluffdale Park  05:30 PM  17 A1 vs A2USA Elite 06B -SU 2 vs.Sparta 06 GP2

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23542  Southwood Park  08:30 AM  1142 A9 vs A7Murray S.C. Orange NW 1 vs.Elite FC 06B Blue6
 23529  11th Avenue Park  10:30 AM  3000 A8 vs A4MetaSport SLC 06B- BH (L30) 1 vs.7 Elite Academy 06B White DA10
 23530  Union MS  01:25 PM  3121 A6 vs A1AYSO UNITED B06 - BK 4 vs.USA Elite 06B -SU2
 23534  Buttercup Park  01:50 PM  3016 A2 vs A3Sparta 06 GP 1 vs.AJAX JOGA FC-B06-P11

Bracket - Thursday, October 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23538  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A7 vs A1Elite FC 06B Blue 1 vs.USA Elite 06B -SU3

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23547  James E Moss  10:30 AM  1084 A3 vs A6AJAX JOGA FC-B06-P1 4 vs.AYSO UNITED B06 - BK2
 23537  RAC  11:00 AM  10 A10 vs A4Liverpool F.C. 06B Red SS 3 vs.7 Elite Academy 06B White DA2
 23552  Alta Canyon  12:30 PM  3866 A2 vs A9Sparta 06 GP 4 vs.Murray S.C. Orange NW0

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 23544  Hidden Village  09:00 AM  1068 A9 vs A1Murray S.C. Orange NW 0 vs.USA Elite 06B -SU6
 23545  Buttercup Park  09:50 AM  3016 A2 vs A7Sparta 06 GP 5 vs.Elite FC 06B Blue2
 23540  RAC  10:30 AM  10 A10 vs A6Liverpool F.C. 06B Red SS 2 vs.AYSO UNITED B06 - BK0
 23549  James E Moss  10:30 AM  1084 A3 vs A8AJAX JOGA FC-B06-P1 4 vs.MetaSport SLC 06B- BH (L30)2
 23546  RAC  01:30 PM  10 A4 vs A57 Elite Academy 06B White DA 6 vs.Utah United FC 06B Black2






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.