Team Schedules - Boys 10U Metro B  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A9 : Utah Surf Davis 10 MP3333    12 7  14  16  0  0 0
 A1 : Murray S.C. Orange B10 BG333     9 5  4  9  0  0 0
 A4 : Sparta B10 Premier BR1130003   6 -5  24  15  0  1 0
 A3 : Copper Mountain 10 MR3003    6 4  10  13  0  0 0
 A5 : USA Premier 10B - AD330     6 3  9  10  0  0 0
 A7 : Sparta B10 JH30030   6 -6  23  14  0  0 0
 A6 : Comba FC 10B Blue0003    3 -6  17  10  0  0 0
 A8 : Copper Mountain 10 BB0300    3 0  15  14  0  0 0
 A2 : USA Metro Premier 10B - CC0300    3 -2  17  12  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140498  Copperview ES  05:30 PM  3111 A7 vs A6Sparta B10 JH 7 vs.Comba FC 10B Blue3

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140464  Rolling Meadows Elementary  12:15 PM  4904 A9 vs A2Utah Surf Davis 10 MP 6 vs.USA Metro Premier 10B - CC5
 140467  Riverside Elem WJ  01:15 PM  8737 A6 vs A5Comba FC 10B Blue 2 vs.USA Premier 10B - AD5
 140466  Copperview ES  03:50 PM  3111 A7 vs A4Sparta B10 JH 4 vs.Sparta B10 Premier BR117

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140465  Oquirrh Shadow Park  06:30 PM  2158 A8 vs A3Copper Mountain 10 BB 2 vs.Copper Mountain 10 MR4

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140496  Rolling Meadows Elementary  05:30 PM  4904 A9 vs A4Utah Surf Davis 10 MP 6 vs.Sparta B10 Premier BR114

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140470  Liberty Elementary  05:30 PM  1182 A1 vs A3Murray S.C. Orange B10 BG 2 vs.Copper Mountain 10 MR1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140469  Rolling Meadows Elementary  11:45 AM  4904 A9 vs A6Utah Surf Davis 10 MP 4 vs.Comba FC 10B Blue1
 140471  Copperview ES  02:20 PM  3110 A4 vs A2Sparta B10 Premier BR11 2 vs.USA Metro Premier 10B - CC6
 140468  Oquirrh Shadow Park  04:00 PM  2158 A8 vs A7Copper Mountain 10 BB 5 vs.Sparta B10 JH1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140472  Rolling Meadows Elementary  09:00 AM  4904 A9 vs A8Utah Surf Davis 10 MP 5 vs.Copper Mountain 10 BB4
 140475  Copperview ES  01:40 PM  3108 A4 vs A1Sparta B10 Premier BR11 1 vs.Murray S.C. Orange B10 BG4
 140473  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2158 A3 vs A5Copper Mountain 10 MR 4 vs.USA Premier 10B - AD5
 140495  Copperview ES  04:00 PM  3108 A7 vs A2Sparta B10 JH 4 vs.USA Metro Premier 10B - CC3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140479  Bluffdale Elementary  11:30 AM  2112 A5 vs A1USA Premier 10B - AD 2 vs.Murray S.C. Orange B10 BG3
 140483  Copperview ES  11:40 AM  3107 A4 vs A8Sparta B10 Premier BR11 5 vs.Copper Mountain 10 BB4
 140477  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2057 A3 vs A7Copper Mountain 10 MR 5 vs.Sparta B10 JH1
 140474  Rowland Hall Steiner Complex  03:30 PM  Gras A2 vs A6USA Metro Premier 10B - CC 1 vs.Comba FC 10B Blue5

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140492  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A6 vs A3Comba FC 10B Blue   vs.Copper Mountain 10 MR 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140482  Bluffdale Elementary  11:30 AM  2112 A5 vs A7USA Premier 10B - AD   vs.Sparta B10 JH 
 140476  Riverside Elem WJ  12:30 PM  8737 A6 vs A4Comba FC 10B Blue   vs.Sparta B10 Premier BR11 

Bracket - Monday, September 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140481  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2158 A3 vs A9Copper Mountain 10 MR   vs.Utah Surf Davis 10 MP 

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140491  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2057 A8 vs A1Copper Mountain 10 BB   vs.Murray S.C. Orange B10 BG 

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140493  Bluffdale Elementary  05:30 PM  2112 A5 vs A4USA Premier 10B - AD   vs.Sparta B10 Premier BR11 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140478  Rowland Hall Steiner Complex  11:30 AM  Gras A2 vs A8USA Metro Premier 10B - CC   vs.Copper Mountain 10 BB 
 140490  Copperview ES  12:50 PM  3108 A4 vs A3Sparta B10 Premier BR11   vs.Copper Mountain 10 MR 
 140487  Bluffdale Elementary  01:00 PM  2112 A5 vs A9USA Premier 10B - AD   vs.Utah Surf Davis 10 MP 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140484  Riverside Elem WJ  09:30 AM  8737 A6 vs A8Comba FC 10B Blue   vs.Copper Mountain 10 BB 
 140497  Rowland Hall Steiner Complex  04:00 PM  Gras A2 vs A1USA Metro Premier 10B - CC   vs.Murray S.C. Orange B10 BG 

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140486  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2158 A3 vs A2Copper Mountain 10 MR   vs.USA Metro Premier 10B - CC 

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140480  Liberty Elementary  05:30 PM  1182 A1 vs A6Murray S.C. Orange B10 BG   vs.Comba FC 10B Blue 

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140485  Liberty Elementary  05:30 PM  1182 A1 vs A7Murray S.C. Orange B10 BG   vs.Sparta B10 JH 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140489  Copperview ES  01:30 PM  3110 A7 vs A9Sparta B10 JH   vs.Utah Surf Davis 10 MP 

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140499  Oquirrh Shadow Park  05:15 PM  2053 A8 vs A5Copper Mountain 10 BB   vs.USA Premier 10B - AD 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140494  Liberty Elementary  12:00 PM  1182 A1 vs A9Murray S.C. Orange B10 BG   vs.Utah Surf Davis 10 MP 
 140488  Rowland Hall Steiner Complex  01:00 PM  Gras A2 vs A5USA Metro Premier 10B - CC   vs.USA Premier 10B - AD 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.