Team Schedules - Boys 13U Metro B  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Razzia 07B Rise3333    12 10  10  16  0  1 0
 A5 : Copper Mountain 07 JP3331    10 10  3  13  2  0 0
 A1 : Cottonwood FC 07 Red TN0331    7 7  12  14  0  1 0
 A4 : RJ73003    6 3  14  15  1  0 0
 A9 : MetaSport SLC 07B- JP (L30)33      6 3  8  8  0  0 0
 A7 : TC United B07 Gold - ED033     6 0  10  8  0  0 0
 A3 : Elite FC 07B Blue3000    3 -6  15  6  1  0 0
 A6 : 7 Elite Academy 07B Red000     0 -7  17  6  0  0 0
 A8 : Blue Knights White 07 (KM)000000  0 -20  36  6  0  2 0

Bracket - Monday, August 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144537  Crescent MS  05:30 PM  3022 A8 vs A5Blue Knights White 07 (KM) 0 vs.Copper Mountain 07 JP10

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144504  Deseret Peak Complex  08:30 AM  2012 A7 vs A4TC United B07 Gold - ED 2 vs.RJ78
 144503  Crescent MS  10:50 AM  3023 A8 vs A3Blue Knights White 07 (KM) 0 vs.Elite FC 07B Blue3
 144535  Bennion Jr. High  12:00 PM  2002 A2 vs A1Razzia 07B Rise 5 vs.Cottonwood FC 07 Red TN4
 144505  Westvale Elementary  02:15 PM  4540 A6 vs A57 Elite Academy 07B Red 1 vs.Copper Mountain 07 JP3

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144509  Crescent MS  05:30 PM  3023 A4 vs A2RJ7 4 vs.Razzia 07B Rise5

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144506  Crescent MS  08:30 AM  3022 A8 vs A7Blue Knights White 07 (KM) 1 vs.TC United B07 Gold - ED4
 144507  11th Avenue Park  11:55 AM  3001 A9 vs A6MetaSport SLC 07B- JP (L30) 5 vs.7 Elite Academy 07B Red4
 144508  Butler M.S.  02:00 PM  SoEa A1 vs A3Cottonwood FC 07 Red TN 9 vs.Elite FC 07B Blue2

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144511  Sand Hill Park Field  05:30 PM  2061 A3 vs A5Elite FC 07B Blue 0 vs.Copper Mountain 07 JP4
 144513  Crescent MS  05:30 PM  3022 A4 vs A1RJ7 3 vs.Cottonwood FC 07 Red TN7
 144510  Pioneer Park (SLC)  06:30 PM  3860 A9 vs A8MetaSport SLC 07B- JP (L30) 6 vs.Blue Knights White 07 (KM)4

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144512  Bennion Jr. High  08:30 AM  2002 A2 vs A6Razzia 07B Rise 9 vs.7 Elite Academy 07B Red1

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144521  Crescent MS  05:30 PM  3022 A4 vs A8RJ7 8 vs.Blue Knights White 07 (KM)0

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144515  Sand Hill Park Field  05:30 PM  2061 A3 vs A7Elite FC 07B Blue 1 vs.TC United B07 Gold - ED2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144516  Bennion Jr. High  11:30 AM  2002 A2 vs A8Razzia 07B Rise 5 vs.Blue Knights White 07 (KM)1
 144517  Monarch Meadows Park  12:15 PM  4049 A5 vs A1Copper Mountain 07 JP 2 vs.Cottonwood FC 07 Red TN2
 144519  Stansbury HS  01:00 PM  2063 A3 vs A9Elite FC 07B Blue   vs.MetaSport SLC 07B- JP (L30) 

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144514  Westvale Elementary  06:00 PM  4540 A6 vs A47 Elite Academy 07B Red   vs.RJ7 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144502  11th Avenue Park  01:00 PM  3001 A9 vs A2MetaSport SLC 07B- JP (L30)   vs.Razzia 07B Rise 
 144518  Butler M.S.  02:00 PM  SoEa A1 vs A6Cottonwood FC 07 Red TN   vs.7 Elite Academy 07B Red 
 144520  Oquirrh Shadow Park  04:45 PM  2053 A5 vs A7Copper Mountain 07 JP   vs.TC United B07 Gold - ED 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144525  Monarch Meadows Park  11:45 AM  4049 A5 vs A9Copper Mountain 07 JP   vs.MetaSport SLC 07B- JP (L30) 
 144523  Butler M.S.  05:15 PM  SoWe A1 vs A7Cottonwood FC 07 Red TN   vs.TC United B07 Gold - ED 

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144536  Westvale Elementary  05:30 PM  4540 A7 vs A6TC United B07 Gold - ED   vs.7 Elite Academy 07B Red 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144528  Crescent MS  11:50 AM  3023 A4 vs A3RJ7   vs.Elite FC 07B Blue 
 144526  Bennion Jr. High  12:00 PM  2002 A2 vs A5Razzia 07B Rise   vs.Copper Mountain 07 JP 
 144529  Crescent MS  01:30 PM  3023 A8 vs A1Blue Knights White 07 (KM)   vs.Cottonwood FC 07 Red TN 
 144527  Deseret Peak Complex  04:30 PM  2012 A7 vs A9TC United B07 Gold - ED   vs.MetaSport SLC 07B- JP (L30) 

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144522  Westvale Elementary  05:30 PM  4540 A6 vs A87 Elite Academy 07B Red   vs.Blue Knights White 07 (KM) 

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144524  Sand Hill Park Field  05:30 PM  2061 A3 vs A2Elite FC 07B Blue   vs.Razzia 07B Rise 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144530  Westvale Elementary  12:30 PM  4540 A6 vs A37 Elite Academy 07B Red   vs.Elite FC 07B Blue 
 144532  Butler M.S.  02:00 PM  SoEa A1 vs A9Cottonwood FC 07 Red TN   vs.MetaSport SLC 07B- JP (L30) 

Bracket - Tuesday, October 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144531  Monarch Meadows Park  05:30 PM  4049 A5 vs A4Copper Mountain 07 JP   vs.RJ7 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144534  11th Avenue Park  10:30 AM  3001 A9 vs A4MetaSport SLC 07B- JP (L30)   vs.RJ7 
 144533  Deseret Peak Complex  03:30 PM  2010 A7 vs A2TC United B07 Gold - ED   vs.Razzia 07B Rise 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.