2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Boys 11U Premier Purple
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=50490606-BFE4-4DEC-9EC1-79EB733DDDCD&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A7 : Utah Rangers FC 073333333333333333-048 53  20  58  6  0 0
 A4 : Murray S.C. Black SM3303333000330333-033 19  54  52  0  0 1
 A1 : La Roca - NO3033300333303130-031 23  29  44  4  1 0
 A2 : Utah Surf Davis 07 TH0103031033130013-022 0  48  40  0  0 0
 A8 : La Roca S-MH0301303030300311-021 -7  55  34  0  0 2
 A5 : VKCOBRAS 2007 De La Cruz1030011300033300-018 -10  58  40  1  1 1
 A6 : UDA 07B Grey1030030303003000-016 -21  90  51  1  1 0
 A3 : Wasatch SC 07B - MP3000000030000303-012 -26  65  26  1  3 0
 A9 : Utah Surf 07 PC0011301000000001-07 -31  63  29  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17409  Angel Street Complex  05:30 PM  3 A3 vs A8Wasatch SC 07B - MP 3 vs.La Roca S-MH2
 17408  Pioneer Elementary  05:30 PM  4134 A5 vs A6VKCOBRAS 2007 De La Cruz 3 vs.UDA 07B Grey3
 17403  Deerfield Elementary  05:30 PM  5310 A9 vs A1Utah Surf 07 PC 2 vs.La Roca - NO5

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17377  West Lake Jr. High  01:00 PM  4101 A5 vs A8VKCOBRAS 2007 De La Cruz 1 vs.La Roca S-MH5
 17375  Glendale MS  01:30 PM  4466 A6 vs A7UDA 07B Grey 2 vs.Utah Rangers FC 0710

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17381  IHC Fields  10:45 AM  5052 A7 vs A8Utah Rangers FC 07 7 vs.La Roca S-MH0
 17379  Edison Elementary School  01:30 PM  1138 A6 vs A9UDA 07B Grey 5 vs.Utah Surf 07 PC2
 17380  Millcreek Jr High  02:30 PM  6024 A2 vs A4Utah Surf Davis 07 TH 4 vs.Murray S.C. Black SM7
 17384  West Lake Jr. High  02:30 PM  4101 A5 vs A3VKCOBRAS 2007 De La Cruz 4 vs.Wasatch SC 07B - MP0

Bracket - Wednesday, September 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17407  Millcreek Jr High  05:30 PM  6024 A2 vs A9Utah Surf Davis 07 TH 2 vs.Utah Surf 07 PC2

Bracket - Friday, September 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17382  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A1 vs A4La Roca - NO 3 vs.Murray S.C. Black SM5

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17387  IHC Fields  12:00 PM  5052 A7 vs A3Utah Rangers FC 07 5 vs.Wasatch SC 07B - MP1
 17383  Timberline Jr. High  05:00 PM  4 A8 vs A9La Roca S-MH 2 vs.Utah Surf 07 PC2

Bracket - Thursday, September 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17378  Angel Street Complex  05:30 PM  3 A3 vs A1Wasatch SC 07B - MP 0 vs.La Roca - NO6

Bracket - Friday, September 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17406  Longview Elem  05:30 PM  1100 A4 vs A7Murray S.C. Black SM 2 vs.Utah Rangers FC 077

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17393  Deerfield Elementary  12:55 PM  5310 A9 vs A3Utah Surf 07 PC 5 vs.Wasatch SC 07B - MP2
 17386  Weber County Fairgrounds  01:00 PM  4126 A1 vs A5La Roca - NO 2 vs.VKCOBRAS 2007 De La Cruz0
 17389  Hidden Village  01:30 PM  1068 A4 vs A6Murray S.C. Black SM 5 vs.UDA 07B Grey2
 17388  Timberline Jr. High  05:00 PM  4 A8 vs A2La Roca S-MH 3 vs.Utah Surf Davis 07 TH2

Bracket - Friday, September 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17376  Longview Elem  05:30 PM  1100 A4 vs A9Murray S.C. Black SM 7 vs.Utah Surf 07 PC2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17390  IHC Fields  12:05 PM  5052 A7 vs A5Utah Rangers FC 07 8 vs.VKCOBRAS 2007 De La Cruz1
 17392  Edison Elementary School  01:30 PM  1138 A6 vs A1UDA 07B Grey 2 vs.La Roca - NO7
 17396  Millcreek Jr High  02:30 PM  6024 A2 vs A3Utah Surf Davis 07 TH 2 vs.Wasatch SC 07B - MP1
 17391  Timberline Jr. High  06:10 PM  4 A8 vs A4La Roca S-MH 1 vs.Murray S.C. Black SM7

Bracket - Wednesday, October 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17385  Edison Elementary School  05:30 PM  1138 A6 vs A2UDA 07B Grey 5 vs.Utah Surf Davis 07 TH3

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17395  IHC Fields  10:30 AM  5052 A7 vs A1Utah Rangers FC 07 2 vs.La Roca - NO0
 17394  Deerfield Elementary  11:20 AM  5310 A9 vs A5Utah Surf 07 PC 3 vs.VKCOBRAS 2007 De La Cruz3
 17398  DATC  01:20 PM  4012 A3 vs A4Wasatch SC 07B - MP 1 vs.Murray S.C. Black SM10

Bracket - Tuesday, October 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17410  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A1 vs A2La Roca - NO 1 vs.Utah Surf Davis 07 TH2

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17399  Deerfield Elementary  09:55 AM  5310 A9 vs A7Utah Surf 07 PC 1 vs.Utah Rangers FC 075
 17400  West Lake Jr. High  03:00 PM  4101 A5 vs A2VKCOBRAS 2007 De La Cruz 2 vs.Utah Surf Davis 07 TH2
 17397  Timberline Jr. High  05:00 PM  4 A8 vs A6La Roca S-MH 6 vs.UDA 07B Grey3

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17401  Weber County Fairgrounds  01:00 PM  4126 A1 vs A8La Roca - NO 4 vs.La Roca S-MH1
 17405  Angel Street Complex  01:25 PM  3 A3 vs A6Wasatch SC 07B - MP 3 vs.UDA 07B Grey4
 17404  Millcreek Jr High  01:30 PM  6024 A2 vs A7Utah Surf Davis 07 TH 0 vs.Utah Rangers FC 075
 17402  Longview Elem  02:30 PM  1100 A4 vs A5Murray S.C. Black SM 1 vs.VKCOBRAS 2007 De La Cruz2

Bracket - Saturday, March 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69353  West Lake Jr. High  02:30 PM  4101 A5 vs A1VKCOBRAS 2007 De La Cruz 1 vs.La Roca - NO7
 69365  Longview Elem  04:30 PM  1100 A4 vs A3Murray S.C. Black SM 2 vs.Wasatch SC 07B - MP6

Bracket - Monday, March 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69366  IHC Fields  05:30 PM  5052 A7 vs A9Utah Rangers FC 07 5 vs.Utah Surf 07 PC1

Bracket - Tuesday, March 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69345  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A1 vs A3La Roca - NO 2 vs.Wasatch SC 07B - MP0
 69344  Timberline Jr. High  06:00 PM  2 A8 vs A5La Roca S-MH 6 vs.VKCOBRAS 2007 De La Cruz3

Bracket - Saturday, March 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69357  West Lake Jr. High  02:30 PM  4101 A5 vs A7VKCOBRAS 2007 De La Cruz 3 vs.Utah Rangers FC 074
 69374  Deerfield Elementary  02:30 PM  5310 A9 vs A2Utah Surf 07 PC 3 vs.Utah Surf Davis 07 TH7

Bracket - Saturday, April 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69359  Mount Lewis  09:30 AM  2641 A1 vs A6La Roca - NO 8 vs.UDA 07B Grey3

Bracket - Monday, April 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69348  Timberline Jr. High  05:30 PM  2 A8 vs A7La Roca S-MH 0 vs.Utah Rangers FC 073

Bracket - Tuesday, April 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69346  Deerfield Elementary  05:30 PM  5310 A9 vs A6Utah Surf 07 PC 0 vs.UDA 07B Grey3
 69347  Longview Elem  06:00 PM  1100 A4 vs A2Murray S.C. Black SM 2 vs.Utah Surf Davis 07 TH3

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69362  Weber County Fairgrounds  01:30 PM  4126 A1 vs A7La Roca - NO 0 vs.Utah Rangers FC 072
 69364  Glendale MS  01:45 PM  4466 A6 vs A8UDA 07B Grey 3 vs.La Roca S-MH6
 69351  DATC  05:10 PM  4012 A3 vs A5Wasatch SC 07B - MP 2 vs.VKCOBRAS 2007 De La Cruz7

Bracket - Monday, April 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69368  Timberline Jr. High  06:20 PM  4 A8 vs A1La Roca S-MH 2 vs.La Roca - NO5

Bracket - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69354  DATC  12:30 PM  4012 A3 vs A7Wasatch SC 07B - MP 0 vs.Utah Rangers FC 074
 69361  West Lake Jr. High  01:15 PM  4101 A5 vs A9VKCOBRAS 2007 De La Cruz 4 vs.Utah Surf 07 PC2
 69377  Millcreek Jr High  02:30 PM  6024 A2 vs A1Utah Surf Davis 07 TH 2 vs.La Roca - NO2

Bracket - Monday, April 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69363  DATC  05:30 PM  4012 A3 vs A2Wasatch SC 07B - MP 2 vs.Utah Surf Davis 07 TH5

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69358  Longview Elem  09:00 AM  1100 A4 vs A8Murray S.C. Black SM 7 vs.La Roca S-MH1
 69371  IHC Fields  02:30 PM  5052 A7 vs A2Utah Rangers FC 07 3 vs.Utah Surf Davis 07 TH2

Bracket - Monday, May 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69360  DATC  05:30 PM  4012 A3 vs A9Wasatch SC 07B - MP 2 vs.Utah Surf 07 PC0
 69356  Glendale MS  06:00 PM  4466 A6 vs A4UDA 07B Grey 6 vs.Murray S.C. Black SM14

Bracket - Thursday, May 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69352  Millcreek Jr High  05:45 PM  6024 A2 vs A6Utah Surf Davis 07 TH 1 vs.UDA 07B Grey4

Bracket - Saturday, May 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69370  Weber County Fairgrounds  10:30 AM  4126 A1 vs A9La Roca - NO 5 vs.Utah Surf 07 PC0
 69375  Glendale MS  12:30 PM  4466 A6 vs A5UDA 07B Grey 2 vs.VKCOBRAS 2007 De La Cruz4
 69373  IHC Fields  02:30 PM  5052 A7 vs A4Utah Rangers FC 07 8 vs.Murray S.C. Black SM2

Bracket - Monday, May 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69376  Timberline Jr. High  06:15 PM  2 A8 vs A3La Roca S-MH 2 vs.Wasatch SC 07B - MP1

Bracket - Tuesday, May 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69342  IHC Fields  06:00 PM  5052 A7 vs A6Utah Rangers FC 07 11 vs.UDA 07B Grey5
 69343  Deerfield Elementary  06:00 PM  5310 A9 vs A4Utah Surf 07 PC 4 vs.Murray S.C. Black SM5

Bracket - Wednesday, May 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69369  West Lake Jr. High  06:00 PM  4101 A5 vs A4VKCOBRAS 2007 De La Cruz 2 vs.Murray S.C. Black SM3

Bracket - Thursday, May 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69355  Millcreek Jr High  07:15 PM  6024 A2 vs A8Utah Surf Davis 07 TH 3 vs.La Roca S-MH3

Bracket - Saturday, May 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 69367  Millcreek Jr High  02:30 PM  6024 A2 vs A5Utah Surf Davis 07 TH 8 vs.VKCOBRAS 2007 De La Cruz3
 69349  Longview Elem  02:30 PM  1100 A4 vs A1Murray S.C. Black SM 5 vs.La Roca - NO2
 69350  Deerfield Elementary  02:30 PM  5310 A9 vs A8Utah Surf 07 PC 1 vs.La Roca S-MH1
 69372  Glendale MS  03:15 PM  4466 A6 vs A3UDA 07B Grey 5 vs.Wasatch SC 07B - MP7






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.