2018 Fall SCL, IRL, X-League
Team Schedules - Boys 12U North A
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=5957380F-E625-42C3-A237-748340FF4EA0&tournamentguid=0F61B10F-2642-48B1-8697-797ADC29BC8E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : MetaSport FC 07B - DC(L30)3333333033-027 23  15  36  2  0 0
 A9 : NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling1333313133-024 19  16  32  1  0 0
 A6 : Vipers FC - B07 DR (L30)1313033333-023 18  18  32  3  0 0
 A8 : SWAT 07B - MM (L30)3330033001-016 3  34  27  1  0 0
 A2 : Wasatch SC 07B - MT1000303333-016 5  25  27  2  0 0
 A5 : Forza FC 07 GP I3030303130-016 4  28  25  1  0 0
 A3 : Strikers JB3001001331-012 -4  29  22  0  0 0
 A11 : 7 Elite Academy 07B N0013300003-010 -11  37  21  0  0 0
 A1 : La Roca - EO0003003030-09 -10  34  19  1  0 0
 A10 : Utah Surf Davis 07 KD0030000000-03 -26  48  19  0  0 0
 A7 : L30 Rayados Utah B07 - JS0101000000-02 -21  50  28  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515240  Legacy Events Center  05:30 PM  2024 A4 vs A11MetaSport FC 07B - DC(L30) 5 vs.7 Elite Academy 07B N0

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515239  Kent Smith Park  04:00 PM  4063 A6 vs A9Vipers FC - B07 DR (L30) 3 vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling3
 515244  Ellison Park  06:00 PM  3 A3 vs A1Strikers JB 5 vs.La Roca - EO2

Bracket - Monday, August 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515238  Barlow Park  05:30 PM  4901 A7 vs A8L30 Rayados Utah B07 - JS 4 vs.SWAT 07B - MM (L30)8
 515237  Forza FC Soccer Complex  07:00 PM  6064 A5 vs A10Forza FC 07 GP I 5 vs.Utah Surf Davis 07 KD2

Bracket - Wednesday, September 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515275  Millcreek Jr High  05:30 PM  6025 A10 vs A8Utah Surf Davis 07 KD 4 vs.SWAT 07B - MM (L30)6
 515277  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A11 vs A97 Elite Academy 07B N 1 vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling4
 515285  Forza FC Soccer Complex  05:30 PM  6064 A5 vs A6Forza FC 07 GP I 4 vs.Vipers FC - B07 DR (L30)6
 515279  Barlow Park  05:30 PM  4901 A7 vs A2L30 Rayados Utah B07 - JS 2 vs.Wasatch SC 07B - MT2

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515242  Millcreek Jr High  08:30 AM  6025 A10 vs A7Utah Surf Davis 07 KD 5 vs.L30 Rayados Utah B07 - JS4
 515245  McCall Park  08:30 AM  4075 A11 vs A67 Elite Academy 07B N 1 vs.Vipers FC - B07 DR (L30)1
 515241  DATC  08:30 AM  4012 A2 vs A4Wasatch SC 07B - MT 2 vs.MetaSport FC 07B - DC(L30)4
 515246  Forza FC Soccer Complex  08:30 AM  6065 A5 vs A3Forza FC 07 GP I 6 vs.Strikers JB0
 515267  Ellison Park  03:40 PM  3 A1 vs A8La Roca - EO 2 vs.SWAT 07B - MM (L30)3

Bracket - Monday, September 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515274  Ellison Park  05:30 PM  3 A3 vs A4Strikers JB 1 vs.MetaSport FC 07B - DC(L30)4

Bracket - Thursday, September 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515252  Barlow Park  05:30 PM  4901 A7 vs A3L30 Rayados Utah B07 - JS 4 vs.Strikers JB4

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515250  Kent Smith Park  08:30 AM  4063 A6 vs A2Vipers FC - B07 DR (L30) 3 vs.Wasatch SC 07B - MT2
 515243  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4126 A8 vs A9SWAT 07B - MM (L30) 1 vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling7
 515251  Millcreek Jr High  10:00 AM  6025 A10 vs A11Utah Surf Davis 07 KD 1 vs.7 Elite Academy 07B N5
 515248  Ellison Park  03:40 PM  3 A1 vs A4La Roca - EO 1 vs.MetaSport FC 07B - DC(L30)8

Bracket - Monday, September 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515278  Ellison Park  05:30 PM  3 A1 vs A10La Roca - EO 6 vs.Utah Surf Davis 07 KD0
 515283  Angel Street Complex  05:30 PM  3 A2 vs A9Wasatch SC 07B - MT 1 vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling3
 515280  Forza FC Soccer Complex  06:40 PM  6065 A5 vs A4Forza FC 07 GP I 0 vs.MetaSport FC 07B - DC(L30)2

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515249  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4126 A8 vs A11SWAT 07B - MM (L30) 4 vs.7 Elite Academy 07B N5
 515247  Cub River Sports  08:30 AM  7045 A9 vs A10NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 2 vs.Utah Surf Davis 07 KD0
 515253  Ellison Park  03:40 PM  3 A1 vs A5La Roca - EO 1 vs.Forza FC 07 GP I2
 515255  Legacy Events Center  04:30 PM  2025 A4 vs A6MetaSport FC 07B - DC(L30) 3 vs.Vipers FC - B07 DR (L30)2
 515266  Ellison Park  04:50 PM  3 A3 vs A2Strikers JB 3 vs.Wasatch SC 07B - MT4

Bracket - Monday, September 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515284  Legacy Events Center  05:30 PM  2024 A4 vs A7MetaSport FC 07B - DC(L30) 5 vs.L30 Rayados Utah B07 - JS3
 515286  Forza FC Soccer Complex  05:30 PM  6065 A5 vs A8Forza FC 07 GP I 0 vs.SWAT 07B - MM (L30)6

Bracket - Thursday, September 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515258  Barlow Park  05:30 PM  4901 A7 vs A5L30 Rayados Utah B07 - JS 1 vs.Forza FC 07 GP I6
 515276  Kent Smith Park  06:00 PM  4063 A6 vs A3Vipers FC - B07 DR (L30) 3 vs.Strikers JB0

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515254  DATC  08:30 AM  4012 A2 vs A8Wasatch SC 07B - MT 2 vs.SWAT 07B - MM (L30)6
 515260  Kent Smith Park  08:30 AM  4063 A6 vs A1Vipers FC - B07 DR (L30) 6 vs.La Roca - EO0
 515259  Cub River Sports  06:05 PM  7045 A9 vs A3NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 1 vs.Strikers JB1

Bracket - Monday, October 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515290  Angel Street Complex  05:30 PM  3 A2 vs A11Wasatch SC 07B - MT 4 vs.7 Elite Academy 07B N0
 515288  Legacy Events Center  05:30 PM  2024 A4 vs A9MetaSport FC 07B - DC(L30) 3 vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling4
 515289  Kent Smith Park  05:30 PM  4063 A6 vs A7Vipers FC - B07 DR (L30) 4 vs.L30 Rayados Utah B07 - JS3

Bracket - Wednesday, October 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515265  Barlow Park  05:30 PM  4901 A7 vs A1L30 Rayados Utah B07 - JS 1 vs.La Roca - EO4

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515257  Millcreek Jr High  08:30 AM  6025 A10 vs A2Utah Surf Davis 07 KD 3 vs.Wasatch SC 07B - MT7
 515261  Cub River Sports  08:30 AM  7045 A9 vs A5NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 3 vs.Forza FC 07 GP I3
 515256  Weber County Fairgrounds  09:30 AM  4126 A8 vs A4SWAT 07B - MM (L30) 1 vs.MetaSport FC 07B - DC(L30)4
 515263  Ellison Park  06:00 PM  3 A3 vs A11Strikers JB 4 vs.7 Elite Academy 07B N1

Bracket - Monday, October 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515291  Ellison Park  05:30 PM  3 A1 vs A2La Roca - EO 1 vs.Wasatch SC 07B - MT3

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515262  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4126 A8 vs A6SWAT 07B - MM (L30) 0 vs.Vipers FC - B07 DR (L30)4
 515270  Cub River Sports  08:30 AM  7045 A9 vs A7NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 6 vs.L30 Rayados Utah B07 - JS2
 515269  Weber County Fairgrounds  04:00 PM  4126 A11 vs A57 Elite Academy 07B N 4 vs.Forza FC 07 GP I7

Bracket - Monday, October 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515287  Ellison Park  05:30 PM  3 A3 vs A10Strikers JB 3 vs.Utah Surf Davis 07 KD2

Bracket - Tuesday, October 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515282  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A11 vs A17 Elite Academy 07B N 2 vs.La Roca - EO3

Bracket - Wednesday, October 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515264  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A4 vs A10MetaSport FC 07B - DC(L30) 4 vs.Utah Surf Davis 07 KD1

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 515281  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4126 A8 vs A3SWAT 07B - MM (L30) 2 vs.Strikers JB2
 515272  Cub River Sports  08:30 AM  7045 A9 vs A1NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 4 vs.La Roca - EO1
 515268  Millcreek Jr High  10:00 AM  6025 A10 vs A6Utah Surf Davis 07 KD 2 vs.Vipers FC - B07 DR (L30)6
 515273  Weber County Fairgrounds  02:30 PM  4126 A11 vs A77 Elite Academy 07B N 6 vs.L30 Rayados Utah B07 - JS4
 515271  Forza FC Soccer Complex  02:30 PM  6064 A2 vs A5Wasatch SC 07B - MT 3 vs.Forza FC 07 GP I0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.