Team Schedules - Boys 11U Metro D
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : UDA 08B Blue33333330324 24  17  33  1  3 0
 A7 : Gallos FC 08B31333313323 24  12  31  3  0 0
 A3 : UDA 08B Grey13001333317 10  33  28  0  1 0
 A5 : Murray S.C. Orange JM13030003313 -5  28  19  2  0 0
 A4 : Sparta B08 MM30303130013 -5  39  26  0  1 0
 A1 : Razzia 08B Little Rage13000130311 4  28  27  1  0 0
 A2 : AYSO UNITED B08 - MB0011033008 -10  31  16  0  1 0
 A6 : USA Elite 08B - MM1101100307 -11  29  17  0  0 0
 A9 : Cottonwood FC 08 White CL0030030006 -14  46  21  0  0 0
 A10 : Impact Jair0030110005 -17  53  26  0  1 0

Bracket - Wednesday, March 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818136  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3006 A10 vs A8Impact Jair 2 vs.UDA 08B Blue7
 818139  Southwood Park  06:00 PM  1142 A5 vs A6Murray S.C. Orange JM 1 vs.USA Elite 08B - MM1

Bracket - Friday, March 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818133  Willow Creek Park, Sandy  06:00 PM  3105 A2 vs A7AYSO UNITED B08 - MB 0 vs.Gallos FC 08B6

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818106  Bennion Jr. High  09:45 AM  2000 A1 vs A3Razzia 08B Little Rage 3 vs.UDA 08B Grey3
 818099  Buttercup Park  09:50 AM  3016 A4 vs A9Sparta B08 MM 5 vs.Cottonwood FC 08 White CL2
 818098  Umbria Estates  10:00 AM  2103 A6 vs A7USA Elite 08B - MM 2 vs.Gallos FC 08B2

Bracket - Wednesday, March 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818134  Willow Creek Park, Sandy  06:00 PM  3105 A4 vs A5Sparta B08 MM 0 vs.Murray S.C. Orange JM4

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818114  Bennion Jr. High  11:30 AM  2000 A1 vs A5Razzia 08B Little Rage 7 vs.Murray S.C. Orange JM1
 818102  Union MS  12:00 PM  3121 A2 vs A4AYSO UNITED B08 - MB 1 vs.Sparta B08 MM3

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818131  Bennion Jr. High  08:30 AM  2000 A1 vs A8Razzia 08B Little Rage 1 vs.UDA 08B Blue3
 818105  Bonneville Jr. High  02:50 PM  3006 A10 vs A5Impact Jair 0 vs.Murray S.C. Orange JM2

Bracket - Wednesday, April 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818135  Glendale MS  06:00 PM  4466 A3 vs A6UDA 08B Grey 6 vs.USA Elite 08B - MM2
 818138  Willow Creek Park, Sandy  06:00 PM  3105 A4 vs A7Sparta B08 MM 0 vs.Gallos FC 08B5

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818109  Bluffdale Park  10:00 AM  18 A6 vs A2USA Elite 08B - MM 2 vs.AYSO UNITED B08 - MB2
 818116  Glendale MS  10:30 AM  4466 A3 vs A7UDA 08B Grey 0 vs.Gallos FC 08B3
 818100  Southwood Park  10:30 AM  1142 A5 vs A8Murray S.C. Orange JM 1 vs.UDA 08B Blue6
 818110  Willow Creek Park, Sandy  12:30 PM  3105 A4 vs A1Sparta B08 MM 5 vs.Razzia 08B Little Rage4
 818112  Union MS  02:20 PM  3121 A9 vs A10Cottonwood FC 08 White CL 4 vs.Impact Jair6

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818137  Glendale MS  06:00 PM  4466 A3 vs A8UDA 08B Grey 1 vs.UDA 08B Blue8
 818111  Taylorsville E.S.  06:00 PM  1147 A7 vs A10Gallos FC 08B 9 vs.Impact Jair3

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818101  Glendale MS  11:00 AM  4466 A3 vs A10UDA 08B Grey 6 vs.Impact Jair6

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818121  Taylorsville E.S.  06:00 PM  1147 A7 vs A5Gallos FC 08B 3 vs.Murray S.C. Orange JM1

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818113  Umbria Estates  10:30 AM  2103 A6 vs A4USA Elite 08B - MM 3 vs.Sparta B08 MM3
 818108  Longview Elem  11:40 AM  1100 A5 vs A3Murray S.C. Orange JM 3 vs.UDA 08B Grey8
 818119  Bonneville Jr. High  01:45 PM  3004 A10 vs A2Impact Jair 2 vs.AYSO UNITED B08 - MB2
 818132  Union MS  02:30 PM  3125 A9 vs A1Cottonwood FC 08 White CL 6 vs.Razzia 08B Little Rage1

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818126  Taylorsville E.S.  06:00 PM  1147 A7 vs A1Gallos FC 08B 3 vs.Razzia 08B Little Rage3
 818107  Glendale MS  06:00 PM  4466 A8 vs A9UDA 08B Blue 7 vs.Cottonwood FC 08 White CL1

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818118  Umbria Estates  10:30 AM  2103 A6 vs A1USA Elite 08B - MM 0 vs.Razzia 08B Little Rage4
 818115  Glendale MS  10:30 AM  4466 A8 vs A2UDA 08B Blue 5 vs.AYSO UNITED B08 - MB0
 818125  Bonneville Jr. High  11:15 AM  3006 A10 vs A4Impact Jair 4 vs.Sparta B08 MM10
 818120  Butler M.S.  02:00 PM  Eas2 A9 vs A3Cottonwood FC 08 White CL 3 vs.UDA 08B Grey5

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818104  Butler M.S.  06:00 PM  EAS1 A9 vs A6Cottonwood FC 08 White CL 3 vs.USA Elite 08B - MM1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818142  Union MS  09:40 AM  3121 A1 vs A2Razzia 08B Little Rage 3 vs.AYSO UNITED B08 - MB4
 818117  Glendale MS  10:30 AM  4466 A8 vs A4UDA 08B Blue 7 vs.Sparta B08 MM4
 818124  Longview Elem  11:45 AM  1100 A5 vs A9Murray S.C. Orange JM 2 vs.Cottonwood FC 08 White CL1
 818128  Bonneville Jr. High  01:40 PM  3006 A10 vs A6Impact Jair 4 vs.USA Elite 08B - MM5

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818140  Union MS  06:00 PM  3121 A2 vs A9AYSO UNITED B08 - MB 7 vs.Cottonwood FC 08 White CL2
 818103  Taylorsville E.S.  06:00 PM  1147 A7 vs A8Gallos FC 08B 5 vs.UDA 08B Blue2

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818141  Bennion Jr. High  10:25 AM  2001 A1 vs A10Razzia 08B Little Rage 8 vs.Impact Jair3
 818123  Glendale MS  10:30 AM  4466 A8 vs A6UDA 08B Blue 4 vs.USA Elite 08B - MM2
 818127  Glendale MS  11:40 AM  4466 A3 vs A4UDA 08B Grey 9 vs.Sparta B08 MM4
 818130  Butler M.S.  02:00 PM  Eas2 A9 vs A7Cottonwood FC 08 White CL 1 vs.Gallos FC 08B12
 818129  Union MS  03:00 PM  3121 A2 vs A5AYSO UNITED B08 - MB 2 vs.Murray S.C. Orange JM4

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818122  Union MS  06:00 PM  3121 A2 vs A3AYSO UNITED B08 - MB 1 vs.UDA 08B Grey4