Team Schedules - Boys 11U Metro E
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Razzia 08B Riptide303313333325 26  15  34  2  0 0
 A1 : AYSO UNITED B08 - KE333303133325 17  14  29  3  0 0
 A2 : Copper Mountain 08 GM333011300317 14  25  32  0  0 1
 A5 : USA Select 08B - JL003030300312 -9  49  23  0  1 0
 A4 : Park City SC B08 White03003003009 -18  55  21  0  0 0
 A6 : Utah Glory B08 Red JA00000000000 -30  60  21  0  0 0

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818159  Bennion Jr. High  08:30 AM  2000 A3 vs A6Razzia 08B Riptide 9 vs.Utah Glory B08 Red JA3
 818167  Eastmont Middle  04:30 PM  3047 A1 vs A5AYSO UNITED B08 - KE 3 vs.USA Select 08B - JL0
 818162  Canyonview Park  05:20 PM  2106 A2 vs A4Copper Mountain 08 GM 4 vs.Park City SC B08 White3

Bracket - Tuesday, March 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818178  Canyonview Park  05:30 PM  2106 A2 vs A6Copper Mountain 08 GM 5 vs.Utah Glory B08 Red JA1
 818182  Umbria Estates  06:00 PM  2103 A5 vs A1USA Select 08B - JL 0 vs.AYSO UNITED B08 - KE3

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818161  Umbria Estates  08:30 AM  2103 A5 vs A6USA Select 08B - JL 5 vs.Utah Glory B08 Red JA3
 818175  Bennion Jr. High  12:45 PM  2000 A3 vs A1Razzia 08B Riptide 2 vs.AYSO UNITED B08 - KE3

Bracket - Thursday, April 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818172  Umbria Estates  06:00 PM  2103 A5 vs A4USA Select 08B - JL 4 vs.Park City SC B08 White6

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818163  Utah Sports Lodge  08:30 AM  2256 A6 vs A2Utah Glory B08 Red JA 2 vs.Copper Mountain 08 GM10

Bracket - Tuesday, April 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818186  Umbria Estates  06:00 PM  2103 A5 vs A2USA Select 08B - JL 5 vs.Copper Mountain 08 GM4

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818165  Bluffdale Park  08:30 AM  18 A5 vs A3USA Select 08B - JL 1 vs.Razzia 08B Riptide10

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818179  Union MS  02:00 PM  3121 A1 vs A4AYSO UNITED B08 - KE 9 vs.Park City SC B08 White1

Bracket - Tuesday, April 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818160  Eastmont Middle  06:00 PM  3047 A1 vs A3AYSO UNITED B08 - KE 1 vs.Razzia 08B Riptide4

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818169  Utah Sports Lodge  08:30 AM  2256 A6 vs A1Utah Glory B08 Red JA 2 vs.AYSO UNITED B08 - KE3
 818183  Bennion Jr. High  09:00 AM  2000 A3 vs A2Razzia 08B Riptide 1 vs.Copper Mountain 08 GM1
 818158  Trailside Park  12:00 PM  3153 A4 vs A5Park City SC B08 White 1 vs.USA Select 08B - JL5

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818187  Union MS  06:00 PM  3125 A1 vs A2AYSO UNITED B08 - KE 3 vs.Copper Mountain 08 GM3

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818181  Willow Creek Park, Park City  05:30 PM  1167 A4 vs A6Park City SC B08 White 6 vs.Utah Glory B08 Red JA3

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818184  Willow Creek Park, Sandy  07:15 PM  3105 A1 vs A6AYSO UNITED B08 - KE 3 vs.Utah Glory B08 Red JA0

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818164  Willow Creek Park, Park City  11:30 AM  1167 A4 vs A1Park City SC B08 White 1 vs.AYSO UNITED B08 - KE7
 818173  Utah Sports Lodge  11:30 AM  2256 A6 vs A3Utah Glory B08 Red JA 2 vs.Razzia 08B Riptide6
 818171  Canyonview Park  03:00 PM  2106 A2 vs A5Copper Mountain 08 GM 8 vs.USA Select 08B - JL1

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818185  Trailside Park  05:30 PM  3153 A4 vs A3Park City SC B08 White 0 vs.Razzia 08B Riptide3

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818180  Bennion Jr. High  08:30 AM  2000 A3 vs A5Razzia 08B Riptide 9 vs.USA Select 08B - JL1
 818166  Utah Sports Lodge  08:30 AM  2256 A6 vs A4Utah Glory B08 Red JA 3 vs.Park City SC B08 White4
 818174  Canyonview Park  03:00 PM  2106 A2 vs A1Copper Mountain 08 GM 1 vs.AYSO UNITED B08 - KE2

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818176  Utah Sports Lodge  08:30 AM  2256 A6 vs A5Utah Glory B08 Red JA 2 vs.USA Select 08B - JL9
 818170  Bennion Jr. High  09:15 AM  2000 A3 vs A4Razzia 08B Riptide 8 vs.Park City SC B08 White0

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818168  Canyonview Park  06:00 PM  2106 A2 vs A3Copper Mountain 08 GM 3 vs.Razzia 08B Riptide4

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818177  Trailside Park  06:45 PM  3153 A4 vs A2Park City SC B08 White 3 vs.Copper Mountain 08 GM9