Team Schedules - 11 Boys B  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
A8 : SU SURF B12 WHITE BR W-4   L-0   T-03333    12 14  7  16  0 
A6 : Rage FC B11/12 RG W-4   L-1   T-0330 CS 33  12 11  11  19  1 
A2 : Cima FC 11B White JL W-2   L-1   T-0033 CS     6 5  6  9  1 
A9 : United FC Red 11 W-2   L-2   T-00033    6 -1  11  9  0 
A7 : SU Surf B11 Blue W-2   L-3   T-003300   6 -7  35  12  0 
A4 : Heat FC 11B DK W-1   L-3   T-03000    3 -11  28  9  0 
A5 : LOBOS FC 11B W-2   L-2   T-00330    6 2  20  14  0 
A1 : 7 Elite Academy 11B South Red W-1   L-5   T-0000030  3 -12  32  13  0 
A3 : Fire FC 11B W-1   L-2   T-0300     3 -1  16  11  0 

Bracket - Saturday, August 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180093  CMS  10:15 AM  1 A7 vs A3SU Surf B11 Blue 2 vs.Fire FC 11B9
 180092  CMS  11:30 AM  1 A8 vs A2SU SURF B12 WHITE BR 4 vs.Cima FC 11B White JL1
 180084  Little Valley Park  02:00 PM  1A A6 vs A9Rage FC B11/12 RG 3 vs.United FC Red 111
 180088  Little Valley Park  03:15 PM  1A A1 vs A47 Elite Academy 11B South Red 4 vs.Heat FC 11B DK5

Bracket - Monday, August 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180080  Little Valley Park  08:45 PM  1A A1 vs A27 Elite Academy 11B South Red 0 vs.Cima FC 11B White JL7

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180095  Little Valley Park  10:15 AM  1A A4 vs A6Heat FC 11B DK 2 vs.Rage FC B11/12 RG11
 180089  CMS  11:30 AM  1 A8 vs A9SU SURF B12 WHITE BR 5 vs.United FC Red 111
 180098  CMS  04:30 PM  1 A7 vs A5SU Surf B11 Blue 8 vs.LOBOS FC 11B5

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180094  Little Valley Park  06:15 PM  1B A1 vs A57 Elite Academy 11B South Red 3 vs.LOBOS FC 11B9
 180087  Little Valley Park  07:30 PM  1B A2 vs A4Cima FC 11B White JL 7 vs.Heat FC 11B DK2

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180103  CMS  09:00 AM  1 A7 vs A1SU Surf B11 Blue 4 vs.7 Elite Academy 11B South Red2
 180082  Little Valley Park  10:15 AM  1B A4 vs A9Heat FC 11B DK 1 vs.United FC Red 116
 180101  CMS  11:30 AM  1 A8 vs A6SU SURF B12 WHITE BR 7 vs.Rage FC B11/12 RG4
 180091  Little Valley Park  12:45 PM  1B A5 vs A3LOBOS FC 11B 8 vs.Fire FC 11B6

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180090  Little Valley Park  07:30 PM  1B A6 vs A2Rage FC B11/12 RG CS vs.Cima FC 11B White JLCS

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180086  Little Valley Park  09:00 AM  1A A3 vs A1Fire FC 11B 3 vs.7 Elite Academy 11B South Red6
 180100  SCMS Football Field  10:15 AM  2 A9 vs A5United FC Red 11 3 vs.LOBOS FC 11B2
 180085  CMS  12:45 PM  1 A7 vs A8SU Surf B11 Blue 1 vs.SU SURF B12 WHITE BR7

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180096  Little Valley Park  07:30 PM  1A A6 vs A1Rage FC B11/12 RG 4 vs.7 Elite Academy 11B South Red0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180099  SCMS Football Field  10:15 AM  2 A9 vs A3United FC Red 11   vs.Fire FC 11B 
 180097  CMS  11:30 AM  1 A8 vs A4SU SURF B12 WHITE BR   vs.Heat FC 11B DK 
 180081  Centennial Park SG  12:45 PM  2 A6 vs A7Rage FC B11/12 RG 12 vs.SU Surf B11 Blue1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180114  Centennial Park SG  10:15 AM  1 A3 vs A8Fire FC 11B   vs.SU SURF B12 WHITE BR 
 180104  SCMS Football Field  10:15 AM  2 A9 vs A7United FC Red 11   vs.SU Surf B11 Blue 
 180108  Centennial Park SG  02:15 PM  1 A2 vs A7Cima FC 11B White JL   vs.SU Surf B11 Blue 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180111  SCMS Football Field  11:30 AM  2 A9 vs A1United FC Red 11   vs.7 Elite Academy 11B South Red 
 180113  Centennial Park SG  11:45 AM  1 A4 vs A7Heat FC 11B DK   vs.SU Surf B11 Blue 
 180107  Centennial Park SG  05:00 PM  3 A1 vs A87 Elite Academy 11B South Red   vs.SU SURF B12 WHITE BR 

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180112  Sullivan  08:45 PM  2A A2 vs A9Cima FC 11B White JL   vs.United FC Red 11 

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180102  Sullivan  06:15 PM  2A A2 vs A3Cima FC 11B White JL   vs.Fire FC 11B 
 180110  Sullivan  08:45 PM  2A A4 vs A5Heat FC 11B DK   vs.LOBOS FC 11B 

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180115  Sullivan  08:45 PM  1A A5 vs A6LOBOS FC 11B   vs.Rage FC B11/12 RG 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180105  Little Valley Park  09:00 AM  4A A3 vs A4Fire FC 11B   vs.Heat FC 11B DK 
 180083  Little Valley Park  09:00 AM  4C A5 vs A8LOBOS FC 11B   vs.SU SURF B12 WHITE BR 

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180109  Little Valley Park  05:00 PM  4A A3 vs A6Fire FC 11B   vs.Rage FC B11/12 RG 
 180106  Little Valley Park  05:05 PM  4B A5 vs A2LOBOS FC 11B   vs.Cima FC 11B White JL 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.