Team Schedules - Boys 9U South A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Provo Futbol Academy 103333333324 23  16  31  1  0 0
 A3 : Utah Surf 10B FS3333130319 15  19  25  2  0 0
 A1 : Utah Rangers FC 100003333315 14  18  26  1  0 0
 A5 : Utah Storm 10 - Antonino3001033313 1  20  18  0  0 0
 A4 : La Roca S-MH3133000010 2  24  21  1  0 0
 A7 : UAFC - RE 10B1303300010 -1  28  24  1  0 0
 A8 : Utah Surf 10 DH000003306 -16  42  18  0  0 0
 A6 : HVSC B10 Black Diamond000003306 -16  44  19  0  0 0
 A9 : HVSC B11 Black Diamond030000003 -22  52  11  0  0 0

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816996  Spanish Fork Sports Park  09:30 AM  5664 A5 vs A8Utah Storm 10 - Antonino 6 vs.Utah Surf 10 DH3
 816997  Mountain Ridge Jr High  12:30 PM  5053 A3 vs A1Utah Surf 10B FS 4 vs.Utah Rangers FC 102
 816995  Timberline Jr. High  01:30 PM  5 A4 vs A9La Roca S-MH 4 vs.HVSC B11 Black Diamond1

Bracket - Tuesday, March 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817024  Mountain Ridge Jr High  06:00 PM  5053 A3 vs A6Utah Surf 10B FS 7 vs.HVSC B10 Black Diamond1
 817019  Maple Ridge  06:00 PM  5845 A5 vs A2Utah Storm 10 - Antonino 1 vs.Provo Futbol Academy 103
 817025  Timberline Jr. High  06:15 PM  5 A4 vs A7La Roca S-MH 1 vs.UAFC - RE 10B1

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817001  Geneva Elementary  12:30 PM  5313 A1 vs A4Utah Rangers FC 10 1 vs.La Roca S-MH3
 817000  Lehi Jr. School  12:30 PM  5775 A7 vs A8UAFC - RE 10B 5 vs.Utah Surf 10 DH2

Bracket - Tuesday, April 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817028  Mountain Ridge Jr High  06:00 PM  5053 A3 vs A8Utah Surf 10B FS 9 vs.Utah Surf 10 DH0

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817029  Geneva Elementary  06:00 PM  5313 A1 vs A2Utah Rangers FC 10 3 vs.Provo Futbol Academy 104

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817006  Lehi Jr. School  11:30 AM  5775 A7 vs A3UAFC - RE 10B 2 vs.Utah Surf 10B FS6
 817005  Geneva Elementary  12:30 PM  5313 A1 vs A5Utah Rangers FC 10 4 vs.Utah Storm 10 - Antonino1
 817002  Deerfield Elementary  12:30 PM  5311 A8 vs A9Utah Surf 10 DH 2 vs.HVSC B11 Black Diamond3
 817008  Timberline Jr. High  03:30 PM  5 A4 vs A6La Roca S-MH 4 vs.HVSC B10 Black Diamond0

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817003  Spanish Fork Sports Park  06:00 PM  5664 A5 vs A3Utah Storm 10 - Antonino 2 vs.Utah Surf 10B FS2

Bracket - Thursday, April 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817007  Deerfield Elementary  06:00 PM  5311 A8 vs A2Utah Surf 10 DH 3 vs.Provo Futbol Academy 106

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817016  Deerfield Elementary  12:30 PM  5311 A8 vs A6Utah Surf 10 DH 6 vs.HVSC B10 Black Diamond5
 817009  Lehi Jr. School  03:00 PM  5775 A7 vs A5UAFC - RE 10B 4 vs.Utah Storm 10 - Antonino1

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817027  Spanish Fork Sports Park  06:45 PM  5667 A5 vs A6Utah Storm 10 - Antonino 5 vs.HVSC B10 Black Diamond1

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817022  Cobblestone  05:30 PM  5680 A9 vs A1HVSC B11 Black Diamond 1 vs.Utah Rangers FC 109

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816999  Grandview Elementary Provo  06:00 PM  5022 A2 vs A4Provo Futbol Academy 10 11 vs.La Roca S-MH2

Bracket - Friday, May 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817018  Cobblestone  05:30 PM  5680 A9 vs A7HVSC B11 Black Diamond 0 vs.UAFC - RE 10B4

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817011  Cobblestone  11:15 AM  5680 A6 vs A1HVSC B10 Black Diamond 4 vs.Utah Rangers FC 108
 817021  Timberline Jr. High  12:30 PM  5 A4 vs A5La Roca S-MH 1 vs.Utah Storm 10 - Antonino2
 817012  Cobblestone  12:30 PM  5680 A9 vs A3HVSC B11 Black Diamond 0 vs.Utah Surf 10B FS10

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817026  Grandview Elementary Provo  06:00 PM  5022 A2 vs A9Provo Futbol Academy 10 14 vs.HVSC B11 Black Diamond1

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816994  Cobblestone  06:00 PM  5680 A6 vs A7HVSC B10 Black Diamond 7 vs.UAFC - RE 10B5

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817023  Grandview Elementary Provo  06:00 PM  5022 A2 vs A7Provo Futbol Academy 10 6 vs.UAFC - RE 10B5

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817010  Deerfield Elementary  11:40 AM  5310 A8 vs A4Utah Surf 10 DH 5 vs.La Roca S-MH4
 817014  Lehi Jr. School  12:00 PM  5775 A7 vs A1UAFC - RE 10B 1 vs.Utah Rangers FC 105
 816998  Cobblestone  12:30 PM  5680 A6 vs A9HVSC B10 Black Diamond 6 vs.HVSC B11 Black Diamond3

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817015  Grandview Elementary Provo  06:00 PM  5022 A2 vs A3Provo Futbol Academy 10 10 vs.Utah Surf 10B FS0

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817004  Old Mill ES  06:00 PM  5051 A6 vs A2HVSC B10 Black Diamond 1 vs.Provo Futbol Academy 106
 817013  Cobblestone  06:00 PM  5680 A9 vs A5HVSC B11 Black Diamond 2 vs.Utah Storm 10 - Antonino3

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817020  Geneva Elementary  10:30 AM  5313 A1 vs A8Utah Rangers FC 10 4 vs.Utah Surf 10 DH0
 817017  Deerfield Elementary  01:00 PM  5311 A3 vs A4Utah Surf 10B FS 3 vs.La Roca S-MH2