Team Schedules - Boys 13U Metro B
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : AFC Apex 06 Blue33333333327 24  11  31  3  1 0
 A8 : Copper Mountain 06 MF33333313022 18  12  27  2  0 0
 A5 : Comba FC 06B White33300333321 20  16  31  1  3 2
 A9 : Sparta B06 GP30333001013 -3  29  20  1  1 0
 A4 : Blue Knights 06 (PT)30001033313 5  21  24  1  0 0
 A3 : Copper Mountain 06 SB00303301010 -2  22  18  1  0 0
 A6 : USA Elite 06B - JL0000330309 -8  32  17  0  0 0
 A10 : Park City SC B06 White0001003037 -20  42  15  0  0 0
 A7 : MetaSport SLC 06B- CO (L30)0013000015 -13  32  17  0  1 0
 A2 : Utah Glory B06 Black BL0000001304 -21  47  15  0  0 0

Bracket - Monday, March 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690857  Crescent MS  06:00 PM  3022 A1 vs A10AFC Apex 06 Blue 10 vs.Park City SC B06 White3

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690818  Rosamond Elementary  12:30 PM  2203 A6 vs A9USA Elite 06B - JL 1 vs.Sparta B06 GP3
 690817  Rosewood Park  12:30 PM  2550 A7 vs A8MetaSport SLC 06B- CO (L30) 1 vs.Copper Mountain 06 MF5
 690816  Riverside Elem WJ  04:50 PM  8737 A5 vs A10Comba FC 06B White 5 vs.Park City SC B06 White1

Bracket - Monday, March 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690864  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A5 vs A6Comba FC 06B White 3 vs.USA Elite 06B - JL1

Bracket - Wednesday, March 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690823  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A3 vs A1Copper Mountain 06 SB 3 vs.AFC Apex 06 Blue4

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690825  Riverside Elem WJ  04:50 PM  8737 A5 vs A3Comba FC 06B White 6 vs.Copper Mountain 06 SB1
 690822  Monarch Meadows Park  05:15 PM  4049 A8 vs A9Copper Mountain 06 MF 3 vs.Sparta B06 GP1

Bracket - Wednesday, April 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690855  Rosamond Elementary  06:00 PM  2203 A6 vs A3USA Elite 06B - JL 1 vs.Copper Mountain 06 SB2

Bracket - Monday, April 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690865  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A5 vs A8Comba FC 06B White 3 vs.Copper Mountain 06 MF4

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690838  Bellview Elem.  06:00 PM  3011 A9 vs A3Sparta B06 GP 2 vs.Copper Mountain 06 SB1

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690831  Rosewood Park  11:00 AM  2550 A7 vs A3MetaSport SLC 06B- CO (L30) 2 vs.Copper Mountain 06 SB5
 690832  Crescent MS  11:50 AM  3022 A1 vs A5AFC Apex 06 Blue 3 vs.Comba FC 06B White2
 690841  Monarch Meadows Park  03:45 PM  4049 A8 vs A6Copper Mountain 06 MF 7 vs.USA Elite 06B - JL0
 690820  Jordan Ridge Park  04:45 PM  2034 A2 vs A4Utah Glory B06 Black BL 0 vs.Blue Knights 06 (PT)5

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690870  Crescent MS  06:00 PM  3022 A1 vs A2AFC Apex 06 Blue 8 vs.Utah Glory B06 Black BL1
 690859  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A5 vs A4Comba FC 06B White 4 vs.Blue Knights 06 (PT)3
 690854  Park City Sports Complex  07:00 PM  1123 A10 vs A8Park City SC B06 White 2 vs.Copper Mountain 06 MF6

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690834  Crescent MS  08:50 AM  3022 A4 vs A6Blue Knights 06 (PT) 1 vs.USA Elite 06B - JL4
 690821  Park City Sports Complex  12:30 PM  1123 A10 vs A7Park City SC B06 White 1 vs.MetaSport SLC 06B- CO (L30)1
 690833  Jordan Ridge Park  01:00 PM  2034 A2 vs A8Utah Glory B06 Black BL 0 vs.Copper Mountain 06 MF8

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690827  Crescent MS  06:00 PM  3022 A1 vs A4AFC Apex 06 Blue 3 vs.Blue Knights 06 (PT)1
 690858  11th Avenue Park  06:00 PM  West A7 vs A2MetaSport SLC 06B- CO (L30) 7 vs.Utah Glory B06 Black BL2

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690826  Crescent MS  06:00 PM  3022 A9 vs A10Sparta B06 GP 8 vs.Park City SC B06 White0

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690866  Oquirrh Shadow Park  06:00 PM  2053 A3 vs A10Copper Mountain 06 SB 3 vs.Park City SC B06 White0

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690829  Rosamond Elementary  06:00 PM  2203 A6 vs A2USA Elite 06B - JL 4 vs.Utah Glory B06 Black BL3

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690835  Monarch Meadows Park  09:00 AM  4049 A8 vs A4Copper Mountain 06 MF 2 vs.Blue Knights 06 (PT)2
 690836  Willow Creek Park, Park City  10:30 AM  1165 A10 vs A2Park City SC B06 White 4 vs.Utah Glory B06 Black BL2
 690837  11th Avenue Park  11:00 AM  West A7 vs A5MetaSport SLC 06B- CO (L30) 0 vs.Comba FC 06B White3
 690839  Rosamond Elementary  12:30 PM  2203 A6 vs A1USA Elite 06B - JL 0 vs.AFC Apex 06 Blue8

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690867  Crescent MS  06:00 PM  3022 A4 vs A9Blue Knights 06 (PT) 2 vs.Sparta B06 GP4
 690868  Rosamond Elementary  06:00 PM  2203 A6 vs A7USA Elite 06B - JL 4 vs.MetaSport SLC 06B- CO (L30)2
 690860  Oquirrh Shadow Park  06:00 PM  2053 A8 vs A3Copper Mountain 06 MF 2 vs.Copper Mountain 06 SB1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690844  11th Avenue Park  11:20 AM  West A7 vs A1MetaSport SLC 06B- CO (L30) 1 vs.AFC Apex 06 Blue3
 690843  Bellview Elem.  01:20 PM  3011 A4 vs A10Blue Knights 06 (PT) 5 vs.Park City SC B06 White1
 690840  White City Park  02:30 PM  3103 A9 vs A5Sparta B06 GP 1 vs.Comba FC 06B White10
 690845  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2053 A3 vs A2Copper Mountain 06 SB 2 vs.Utah Glory B06 Black BL2

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690862  Skye Park  06:00 PM  3062 A2 vs A9Utah Glory B06 Black BL 3 vs.Sparta B06 GP1
 690863  Bellview Elem.  06:00 PM  3011 A4 vs A7Blue Knights 06 (PT) 5 vs.MetaSport SLC 06B- CO (L30)2

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690847  Trailside Park  05:30 PM  3151 A10 vs A6Park City SC B06 White 3 vs.USA Elite 06B - JL2

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690849  White City Park  12:15 PM  3103 A9 vs A7Sparta B06 GP 4 vs.MetaSport SLC 06B- CO (L30)4
 690846  Crescent MS  12:30 PM  3022 A1 vs A8AFC Apex 06 Blue 2 vs.Copper Mountain 06 MF0
 690850  Jordan Ridge Park  05:40 PM  2034 A2 vs A5Utah Glory B06 Black BL 2 vs.Comba FC 06B White8

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690853  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A3 vs A4Copper Mountain 06 SB 1 vs.Blue Knights 06 (PT)3

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 690851  Crescent MS  06:00 PM  3022 A9 vs A1Sparta B06 GP 0 vs.AFC Apex 06 Blue5