Team Schedules - Boys 12U Metro C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : 7 Elite Academy 07B Red3133330319 11  9  20  2  0 0
 A7 : TC United B07 Green - ED0333330318 13  10  22  3  0 0
 A5 : Blue Knights 07 (TR)3313033016 8  23  27  0  1 0
 A3 : Impact IG1110033312 4  15  19  1  1 0
 A1 : Utah Glory B07 Black AJ3330010010 2  22  19  0  1 1
 A8 : Blast - 07101003038 -8  28  18  0  0 0
 A4 : Cottonwood FC 07 White TH0000-30030 -17  38  13  0  2 0
 A6 : Comba FC 07B White0010-3010-1 -13  26  12  0  1 0

Bracket - Tuesday, March 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818926  Westvale Elementary  05:30 PM  4541 A2 vs A77 Elite Academy 07B Red 2 vs.TC United B07 Green - ED0

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818911  Butler M.S.  02:00 PM  Eas2 A4 vs A1Cottonwood FC 07 White TH 2 vs.Utah Glory B07 Black AJ11

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818906  Riverside Elem WJ  03:40 PM  8737 A6 vs A7Comba FC 07B White 2 vs.TC United B07 Green - ED3

Bracket - Thursday, April 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818930  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3006 A3 vs A8Impact IG 2 vs.Blast - 072

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818901  Westvale Elementary  04:00 PM  4541 A2 vs A37 Elite Academy 07B Red 2 vs.Impact IG2

Bracket - Wednesday, April 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818928  Eastmont Middle  06:00 PM  3047 A4 vs A7Cottonwood FC 07 White TH 1 vs.TC United B07 Green - ED7

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818910  Riverside Elem WJ  01:20 PM  8737 A6 vs A2Comba FC 07B White 1 vs.7 Elite Academy 07B Red3

Bracket - Tuesday, April 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818900  Utah Sports Lodge  07:00 PM  2256 A1 vs A4Utah Glory B07 Black AJ 8 vs.Cottonwood FC 07 White TH3

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818907  Westvale Elementary  06:00 PM  4541 A2 vs A47 Elite Academy 07B Red 3 vs.Cottonwood FC 07 White TH1
 818925  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3003 A3 vs A6Impact IG 4 vs.Comba FC 07B White4

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818902  Willow Creek Park, Sandy  07:10 PM  3105 A5 vs A8Blue Knights 07 (TR) 6 vs.Blast - 072

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818905  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3004 A3 vs A1Impact IG 1 vs.Utah Glory B07 Black AJ2
 818929  Eastmont Middle  07:10 PM  3047 A5 vs A6Blue Knights 07 (TR) 5 vs.Comba FC 07B White2

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818904  Olympus Jr. High  10:30 AM  1121 A8 vs A5Blast - 07 4 vs.Blue Knights 07 (TR)4
 818915  Riverside Elem WJ  11:50 AM  8737 A6 vs A4Comba FC 07B White
Forfeited Game
 0F vs.Cottonwood FC 07 White TH
Forfeited Game
0F
 818931  Utah Sports Lodge  01:00 PM  2256 A1 vs A2Utah Glory B07 Black AJ 1 vs.7 Elite Academy 07B Red3
 818912  Deseret Peak Complex  06:00 PM  2011 A7 vs A3TC United B07 Green - ED 1 vs.Impact IG0

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818909  Deseret Peak Complex  06:30 PM  2010 A7 vs A8TC United B07 Green - ED 6 vs.Blast - 070

Bracket - Friday, May 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818903  West Jordan Complex  06:30 PM  MN A6 vs A7Comba FC 07B White 0 vs.TC United B07 Green - ED5

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818922  Bonneville Jr. High  10:00 AM  3006 A3 vs A4Impact IG 3 vs.Cottonwood FC 07 White TH1
 818914  Olympus Jr. High  10:30 AM  1121 A8 vs A2Blast - 07 1 vs.7 Elite Academy 07B Red4

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818927  Willow Creek Park, Sandy  07:10 PM  3105 A4 vs A5Cottonwood FC 07 White TH 1 vs.Blue Knights 07 (TR)4

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818908  Willow Creek Park, Sandy  06:00 PM  3105 A5 vs A3Blue Knights 07 (TR) 3 vs.Impact IG4
 818924  Olympus Jr. High  06:00 PM  1121 A8 vs A1Blast - 07 3 vs.Utah Glory B07 Black AJ1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818918  Deseret Peak Complex  10:30 AM  2011 A7 vs A5TC United B07 Green - ED 3 vs.Blue Knights 07 (TR)4
 818916  Utah Sports Lodge  11:30 AM  2256 A1 vs A6Utah Glory B07 Black AJ 2 vs.Comba FC 07B White2
 818919  Westvale Elementary  01:00 PM  4541 A2 vs A37 Elite Academy 07B Red 0 vs.Impact IG3
 818917  Butler M.S.  02:00 PM  Eas2 A4 vs A8Cottonwood FC 07 White TH 4 vs.Blast - 072

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818913  Utah Sports Lodge  07:00 PM  2256 A1 vs A5Utah Glory B07 Black AJ 4 vs.Blue Knights 07 (TR)5

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 818923  Deseret Peak Complex  12:30 PM  2011 A7 vs A1TC United B07 Green - ED 3 vs.Utah Glory B07 Black AJ1
 818921  Olympus Jr. High  01:00 PM  1121 A8 vs A6Blast - 07 4 vs.Comba FC 07B White1
 818920  Willow Creek Park, Sandy  01:10 PM  3105 A5 vs A2Blue Knights 07 (TR) 0 vs.7 Elite Academy 07B Red3