Team Schedules - Boys 11U Metro A  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A7 : Comba FC 09B Yellow3333     12 13  4  16  0  0 0
 A9 : Copper Mountain 09 KJ333      9 12  3  12  1  0 0
 A5 : TC United B09 Gold - CV333      9 7  2  9  2  0 0
 A2 : Park City SC B09 Red0033     6 -2  15  10  0  0 0
 A3 : Blue Knights Blue 09 (AG)3110     5 3  10  11  0  0 0
 A8 : USA Metro Premier 09B - CC10       1 -4  8  3  0  0 0
 A1 : Impact Jair01       1 -4  13  5  0  0 0
 A4 : Cottonwood FC 09 Red TS00       0 -4  8  4  0  0 0
 A6 : Sparta B09 WM000      0 -10  17  1  0  1 0
 A10 : La Roca SLC - NG000      0 -11  14  3  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141718  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A1 vs A9Impact Jair 2 vs.Copper Mountain 09 KJ10
 141720  Elk Ridge M.S.  05:30 PM  2208 A10 vs A3La Roca SLC - NG 2 vs.Blue Knights Blue 09 (AG)6
 141715  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8738 A7 vs A2Comba FC 09B Yellow 4 vs.Park City SC B09 Red1

Bracket - Friday, August 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141682  Riverside Elem WJ  07:00 PM  8738 A7 vs A4Comba FC 09B Yellow 4 vs.Cottonwood FC 09 Red TS1

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141684  Willow Creek Park, Sandy  11:30 AM  3105 A6 vs A5Sparta B09 WM 0 vs.TC United B09 Gold - CV2
 141681  Rowland Hall Steiner Complex  11:30 AM  West A8 vs A3USA Metro Premier 09B - CC 2 vs.Blue Knights Blue 09 (AG)2

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141723  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8738 A7 vs A6Comba FC 09B Yellow 7 vs.Sparta B09 WM1

Bracket - Wednesday, August 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141683  Canyonview Park  06:00 PM  2106 A9 vs A2Copper Mountain 09 KJ 7 vs.Park City SC B09 Red1

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141686  Willow Creek Park, Sandy  05:30 PM  3105 A6 vs A9Sparta B09 WM 0 vs.Copper Mountain 09 KJ8

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141689  Deseret Peak Complex  08:30 AM  2010 A5 vs A10TC United B09 Gold - CV 4 vs.La Roca SLC - NG0
 141688  Butler M.S.  02:00 PM  Eas2 A4 vs A2Cottonwood FC 09 Red TS 3 vs.Park City SC B09 Red4
 141687  Buttercup Park  05:20 PM  3016 A3 vs A1Blue Knights Blue 09 (AG) 3 vs.Impact Jair3

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141698  Trailside Elementary  06:45 PM  1151 A2 vs A8Park City SC B09 Red 6 vs.USA Metro Premier 09B - CC1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141691  Elk Ridge M.S.  08:30 AM  2208 A10 vs A7La Roca SLC - NG 1 vs.Comba FC 09B Yellow4
 141694  Buttercup Park  08:30 AM  3016 A3 vs A5Blue Knights Blue 09 (AG) 2 vs.TC United B09 Gold - CV3

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141692  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A1 vs A4Impact Jair   vs.Cottonwood FC 09 Red TS 

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141693  Canyonview Park  06:00 PM  2106 A9 vs A8Copper Mountain 09 KJ   vs.USA Metro Premier 09B - CC 

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141699  Elk Ridge M.S.  08:30 AM  2208 A10 vs A9La Roca SLC - NG   vs.Copper Mountain 09 KJ 
 141708  Buttercup Park  08:30 AM  3016 A3 vs A2Blue Knights Blue 09 (AG)   vs.Park City SC B09 Red 
 141697  Eastmont Middle  08:30 AM  3047 A4 vs A6Cottonwood FC 09 Red TS   vs.Sparta B09 WM 
 141685  Rowland Hall Steiner Complex  05:30 PM  West A8 vs A7USA Metro Premier 09B - CC   vs.Comba FC 09B Yellow 

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141696  Deseret Peak Complex  05:30 PM  2010 A5 vs A1TC United B09 Gold - CV   vs.Impact Jair 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141706  Butler M.S.  04:30 PM  EAS1 A4 vs A10Cottonwood FC 09 Red TS   vs.La Roca SLC - NG 
 141705  Monarch Meadows Park  06:00 PM  4048 A9 vs A5Copper Mountain 09 KJ   vs.TC United B09 Gold - CV 

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141695  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8738 A7 vs A3Comba FC 09B Yellow   vs.Blue Knights Blue 09 (AG) 

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141702  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A1 vs A6Impact Jair   vs.Sparta B09 WM 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141700  Trailside Elementary  08:30 AM  1151 A2 vs A10Park City SC B09 Red   vs.La Roca SLC - NG 
 141704  Willow Creek Park, Sandy  12:50 PM  3105 A3 vs A9Blue Knights Blue 09 (AG)   vs.Copper Mountain 09 KJ 
 141724  Rowland Hall Steiner Complex  01:30 PM  West A8 vs A5USA Metro Premier 09B - CC   vs.TC United B09 Gold - CV 

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141680  Elk Ridge M.S.  06:30 PM  2208 A10 vs A1La Roca SLC - NG   vs.Impact Jair 

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141714  Deseret Peak Complex  05:30 PM  2010 A5 vs A2TC United B09 Gold - CV   vs.Park City SC B09 Red 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141690  Trailside Elementary  08:30 AM  1151 A2 vs A6Park City SC B09 Red   vs.Sparta B09 WM 
 141716  Rowland Hall Steiner Complex  11:30 AM  West A8 vs A10USA Metro Premier 09B - CC   vs.La Roca SLC - NG 
 141711  Butler M.S.  02:00 PM  EAS1 A4 vs A3Cottonwood FC 09 Red TS   vs.Blue Knights Blue 09 (AG) 
 141707  Bonneville Jr. High  05:15 PM  3004 A1 vs A7Impact Jair   vs.Comba FC 09B Yellow 

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141709  Willow Creek Park, Sandy  05:30 PM  3105 A6 vs A8Sparta B09 WM   vs.USA Metro Premier 09B - CC 

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141717  Deseret Peak Complex  05:30 PM  2010 A5 vs A4TC United B09 Gold - CV   vs.Cottonwood FC 09 Red TS 

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141719  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A6 vs A3Sparta B09 WM   vs.Blue Knights Blue 09 (AG) 

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141701  Deseret Peak Complex  05:30 PM  2010 A5 vs A7TC United B09 Gold - CV   vs.Comba FC 09B Yellow 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141721  Trailside Elementary  08:30 AM  1151 A2 vs A1Park City SC B09 Red   vs.Impact Jair 
 141712  Willow Creek Park, Sandy  08:30 AM  3105 A6 vs A10Sparta B09 WM   vs.La Roca SLC - NG 
 141710  Riverside Elem WJ  09:00 AM  8738 A7 vs A9Comba FC 09B Yellow   vs.Copper Mountain 09 KJ 
 141703  Butler M.S.  03:15 PM  EAS1 A4 vs A8Cottonwood FC 09 Red TS   vs.USA Metro Premier 09B - CC 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141713  Rowland Hall Steiner Complex  08:30 AM  West A8 vs A1USA Metro Premier 09B - CC   vs.Impact Jair 
 141722  Canyonview Park  04:10 PM  2106 A9 vs A4Copper Mountain 09 KJ   vs.Cottonwood FC 09 Red TS 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.