Team Schedules - Boys 10U Metro D  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A7 : USA Elite 10B - EM3330    9 9  8  13  0  0 0
 A1 : La Roca SLC - NG33      6 8  4  8  0  0 0
 A5 : Cottonwood FC 10 White MN33      6 7  3  7  1  0 0
 A4 : Sparta B10 TC0330    6 1  20  13  0  1 0
 A2 : UDA 10B Grey03      3 0  8  7  0  0 0
 A8 : Ind. Templars U10 MB003     3 -4  10  5  0  0 0
 A3 : AJAX UTAH FC-B10-P1003     3 -6  15  8  0  0 0
 A6 : 7 Elite Academy 10B Red030     3 -6  19  5  0  0 0
 A9 : Utah Glory B10 Red HM000     0 -9  22  4  0  0 0

Bracket - Friday, August 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83304  Copperview ES  05:30 PM  3110 A4 vs A7Sparta B10 TC 3 vs.USA Elite 10B - EM6

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83276  Sprucewood Elementary  08:00 AM  3429 A3 vs A1AJAX UTAH FC-B10-P1 2 vs.La Roca SLC - NG7
 83274  Copperview ES  08:50 AM  3111 A4 vs A9Sparta B10 TC 15 vs.Utah Glory B10 Red HM2
 83273  Terra Linda ES  11:30 AM  2904 A6 vs A77 Elite Academy 10B Red 1 vs.USA Elite 10B - EM9
 83275  Butler M.S.  03:15 PM  Wes1 A5 vs A8Cottonwood FC 10 White MN 3 vs.Ind. Templars U10 MB0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83278  Glendale MS  09:45 AM  4465 A2 vs A4UDA 10B Grey 3 vs.Sparta B10 TC7
 83279  Bluffdale Elementary  11:30 AM  2112 A7 vs A8USA Elite 10B - EM 6 vs.Ind. Templars U10 MB1
 83277  Terra Linda ES  11:45 AM  2904 A6 vs A97 Elite Academy 10B Red 3 vs.Utah Glory B10 Red HM1
 83282  Butler M.S.  03:00 PM  Wes1 A5 vs A3Cottonwood FC 10 White MN 7 vs.AJAX UTAH FC-B10-P13

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83283  Terra Linda ES  11:45 AM  2904 A6 vs A27 Elite Academy 10B Red 1 vs.UDA 10B Grey9
 83281  Utah Sports Lodge  12:00 PM  2256 A8 vs A9Ind. Templars U10 MB 4 vs.Utah Glory B10 Red HM1

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83285  Columbia Elementary (westj)  05:30 PM  2125 A7 vs A3USA Elite 10B - EM 1 vs.AJAX UTAH FC-B10-P13

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83280  Elk Ridge M.S.  06:00 PM  2207 A1 vs A4La Roca SLC - NG 9 vs.Sparta B10 TC2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83287  Copperview ES  10:30 AM  3107 A4 vs A6Sparta B10 TC   vs.7 Elite Academy 10B Red 
 83291  Jordan Ridge Park  10:30 AM  2033 A9 vs A3Utah Glory B10 Red HM   vs.AJAX UTAH FC-B10-P1 
 83286  Utah Sports Lodge  12:00 PM  2256 A8 vs A2Ind. Templars U10 MB   vs.UDA 10B Grey 
 83284  Elk Ridge M.S.  01:30 PM  2207 A1 vs A5La Roca SLC - NG   vs.Cottonwood FC 10 White MN 

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83308  Elk Ridge M.S.  06:00 PM  2207 A1 vs A2La Roca SLC - NG   vs.UDA 10B Grey 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83290  Terra Linda ES  09:00 AM  2904 A6 vs A17 Elite Academy 10B Red   vs.La Roca SLC - NG 
 83294  Glendale MS  09:45 AM  4465 A2 vs A3UDA 10B Grey   vs.AJAX UTAH FC-B10-P1 
 83289  Utah Sports Lodge  12:00 PM  2256 A8 vs A4Ind. Templars U10 MB   vs.Sparta B10 TC 

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83288  Bluffdale Elementary  05:30 PM  2111 A7 vs A5USA Elite 10B - EM   vs.Cottonwood FC 10 White MN 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83292  Jordan Ridge Park  09:30 AM  2033 A9 vs A5Utah Glory B10 Red HM   vs.Cottonwood FC 10 White MN 
 83295  Utah Sports Lodge  12:00 PM  2256 A8 vs A6Ind. Templars U10 MB   vs.7 Elite Academy 10B Red 

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83296  Sprucewood Elementary  05:35 PM  3429 A3 vs A4AJAX UTAH FC-B10-P1   vs.Sparta B10 TC 

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83293  Bluffdale Elementary  05:30 PM  2111 A7 vs A1USA Elite 10B - EM   vs.La Roca SLC - NG 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83299  Elk Ridge M.S.  08:30 AM  2207 A1 vs A8La Roca SLC - NG   vs.Ind. Templars U10 MB 
 83297  Jordan Ridge Park  10:30 AM  2033 A9 vs A7Utah Glory B10 Red HM   vs.USA Elite 10B - EM 
 83298  Butler M.S.  03:00 PM  Wes1 A5 vs A2Cottonwood FC 10 White MN   vs.UDA 10B Grey 

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83303  Sprucewood Elementary  05:30 PM  3429 A3 vs A6AJAX UTAH FC-B10-P1   vs.7 Elite Academy 10B Red 

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83300  Copperview ES  05:30 PM  3107 A4 vs A5Sparta B10 TC   vs.Cottonwood FC 10 White MN 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83307  Sprucewood Elementary  10:30 AM  3429 A3 vs A8AJAX UTAH FC-B10-P1   vs.Ind. Templars U10 MB 
 83301  Jordan Ridge Park  11:30 AM  2033 A9 vs A1Utah Glory B10 Red HM   vs.La Roca SLC - NG 
 83302  Glendale MS  12:30 PM  4465 A2 vs A7UDA 10B Grey   vs.USA Elite 10B - EM 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 83305  Glendale MS  09:45 AM  4465 A2 vs A9UDA 10B Grey   vs.Utah Glory B10 Red HM 
 83306  Butler M.S.  03:00 PM  Wes1 A5 vs A6Cottonwood FC 10 White MN   vs.7 Elite Academy 10B Red 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.