Team Schedules - Boys 14U Division 1  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : La Roca SLC - DA3333333   21 25  5  26  2  5 1
 A5 : Rampage 06 CC333 0     9 3  7  8  3  1 0
 A8 : Copper Mountain 06 BB3033      9 1  5  6  1  1 0
 A10 : VKCOBRAS 2006 D110331     8 5  10  13  1  1 1
 A9 : Sparta B06 JH03301     7 -1  19  13  0  0 0
 A3 : La Roca - TC103       4 -3  14  6  0  0 0
 A11 : L30 Utah Blitzz FC B06 Gold00030     3 -7  21  8  0  1 0
 A6 : L30 Rush FC B06001       1 -4  5  1  0  0 0
 A2 : Utah Surf 06 FS0001      1 -5  8  3  0  0 0
 A4 : La Roca S-David00        0 -6  11  2  0  0 0
 A7 : Murray S.C. Black B06 BG00        0 -8  16  3  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144999  RAC  05:30 PM  11 A1 vs A9La Roca SLC - DA 9 vs.Sparta B06 JH0

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144975  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A11 vs A8L30 Utah Blitzz FC B06 Gold 1 vs.Copper Mountain 06 BB2

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144964  Storm Mountain  11:50 AM  3094 A9 vs A4Sparta B06 JH 4 vs.La Roca S-David2
 144963  Pioneer Elementary  02:15 PM  4135 A10 vs A3VKCOBRAS 2006 D1 2 vs.La Roca - TC2
 145009  RAC  05:00 PM  6 A1 vs A11La Roca SLC - DA 10 vs.L30 Utah Blitzz FC B06 Gold1
 144962  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A8 vs A5Copper Mountain 06 BB 0 vs.Rampage 06 CC2

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144991  Spence Eccles Complex  06:30 PM  1 A6 vs A8L30 Rush FC B06 0 vs.Copper Mountain 06 BB1

Bracket - Thursday, August 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145004  Pioneer Elementary  05:30 PM  4135 A10 vs A1VKCOBRAS 2006 D1 0 vs.La Roca SLC - DA3
 145007  Storm Mountain  05:30 PM  3094 A9 vs A2Sparta B06 JH 4 vs.Utah Surf 06 FS2

Bracket - Tuesday, September 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145006  Timberline Jr. High  06:00 PM  3 A4 vs A5La Roca S-David 0 vs.Rampage 06 CC7

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144977  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A11 vs A10L30 Utah Blitzz FC B06 Gold 0 vs.VKCOBRAS 2006 D15
 145013  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5045 A2 vs A1Utah Surf 06 FS 1 vs.La Roca SLC - DA3

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144967  RAC  09:00 AM  15 A1 vs A3La Roca SLC - DA 10 vs.La Roca - TC1
 144968  Storm Mountain  01:30 PM  3094 A9 vs A8Sparta B06 JH 2 vs.Copper Mountain 06 BB3
 144969  Spence Eccles Complex  02:00 PM  1 A6 vs A11L30 Rush FC B06 1 vs.L30 Utah Blitzz FC B06 Gold4
 144971  Willow Pond  02:30 PM  1168 A7 vs A10Murray S.C. Black B06 BG 2 vs.VKCOBRAS 2006 D17
 144997  Roy West Park  04:30 PM  4109 A5 vs A2Rampage 06 CC 1 vs.Utah Surf 06 FS0

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144989  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A11 vs A3L30 Utah Blitzz FC B06 Gold 2 vs.La Roca - TC3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144987  RAC  09:00 AM  2 A1 vs A7La Roca SLC - DA 9 vs.Murray S.C. Black B06 BG1
 144972  Ellison Park  12:30 PM  5 A3 vs A5La Roca - TC   vs.Rampage 06 CC 
 144973  Pioneer Elementary  02:15 PM  4135 A10 vs A9VKCOBRAS 2006 D1 3 vs.Sparta B06 JH3
 144974  Mountain Ridge Jr High  04:30 PM  5045 A2 vs A6Utah Surf 06 FS 0 vs.L30 Rush FC B060

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144979  Roy West Park  06:00 PM  4109 A5 vs A1Rampage 06 CC 1 vs.La Roca SLC - DA7

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145016  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A11 vs A4L30 Utah Blitzz FC B06 Gold   vs.La Roca S-David 

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145002  Storm Mountain  10:10 AM  3094 A9 vs A11Sparta B06 JH   vs.L30 Utah Blitzz FC B06 Gold 
 144981  Ellison Park  02:30 PM  2 A3 vs A7La Roca - TC   vs.Murray S.C. Black B06 BG 
 144980  Spence Eccles Complex  03:30 PM  1 A6 vs A4L30 Rush FC B06   vs.La Roca S-David 
 144978  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A8 vs A2Copper Mountain 06 BB   vs.Utah Surf 06 FS 

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145010  Mount Lewis  06:30 PM  2640 A6 vs A5L30 Rush FC B06   vs.Rampage 06 CC 

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144970  Timberline Jr. High  05:30 PM  3 A4 vs A2La Roca S-David   vs.Utah Surf 06 FS 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144985  Mountain Ridge Jr High  08:30 AM  5045 A2 vs A10Utah Surf 06 FS   vs.VKCOBRAS 2006 D1 
 144983  Roy West Park  12:30 PM  4109 A5 vs A7Rampage 06 CC   vs.Murray S.C. Black B06 BG 
 144982  RAC  01:00 PM  6 A1 vs A6La Roca SLC - DA   vs.L30 Rush FC B06 

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145000  Canyonview Park  05:30 PM  2105 A8 vs A10Copper Mountain 06 BB   vs.VKCOBRAS 2006 D1 

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145015  Pioneer Elementary  06:00 PM  4135 A10 vs A5VKCOBRAS 2006 D1   vs.Rampage 06 CC 

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144976  Timberline Jr. High  05:30 PM  1 A4 vs A1La Roca S-David   vs.La Roca SLC - DA 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145001  Willow Pond  12:15 PM  1168 A7 vs A11Murray S.C. Black B06 BG   vs.L30 Utah Blitzz FC B06 Gold 
 144990  Roy West Park  12:30 PM  4109 A5 vs A9Rampage 06 CC   vs.Sparta B06 JH 
 144988  Pioneer Elementary  02:30 PM  4135 A10 vs A4VKCOBRAS 2006 D1   vs.La Roca S-David 

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144986  Ellison Park  05:30 PM  5 A3 vs A9La Roca - TC   vs.Sparta B06 JH 

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144992  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5045 A2 vs A3Utah Surf 06 FS   vs.La Roca - TC 
 144984  Timberline Jr. High  05:30 PM  3 A4 vs A8La Roca S-David   vs.Copper Mountain 06 BB 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144993  Roy West Park  08:30 AM  4109 A5 vs A11Rampage 06 CC   vs.L30 Utah Blitzz FC B06 Gold 
 144996  Monarch Meadows Park  10:30 AM  4049 A8 vs A1Copper Mountain 06 BB   vs.La Roca SLC - DA 
 144995  Spence Eccles Complex  03:30 PM  1 A6 vs A10L30 Rush FC B06   vs.VKCOBRAS 2006 D1 
 144994  Willow Pond  04:30 PM  1168 A7 vs A9Murray S.C. Black B06 BG   vs.Sparta B06 JH 

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144998  Timberline Jr. High  05:30 PM  3 A4 vs A3La Roca S-David   vs.La Roca - TC 

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145012  Canyonview Park  05:30 PM  2105 A8 vs A7Copper Mountain 06 BB   vs.Murray S.C. Black B06 BG 

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 144966  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A11 vs A2L30 Utah Blitzz FC B06 Gold   vs.Utah Surf 06 FS 
 144965  Willow Pond  05:30 PM  1168 A7 vs A6Murray S.C. Black B06 BG   vs.L30 Rush FC B06 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145005  Mountain Ridge Jr High  04:15 PM  5045 A2 vs A7Utah Surf 06 FS   vs.Murray S.C. Black B06 BG 

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145003  Ellison Park  05:30 PM  1 A3 vs A6La Roca - TC   vs.L30 Rush FC B06 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 145008  Ellison Park  12:00 PM  2 A3 vs A8La Roca - TC   vs.Copper Mountain 06 BB 
 145011  Willow Pond  02:00 PM  1168 A7 vs A4Murray S.C. Black B06 BG   vs.La Roca S-David 
 145014  Storm Mountain  03:10 PM  3094 A9 vs A6Sparta B06 JH   vs.L30 Rush FC B06 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.