Team Schedules - Girls 12U Premier Silver  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : L30 FC Shock- G08 JM33303333        21 17  14  25  2  0 0
 A4 : Sparta G08 Premier DM03133333        19 10  9  18  2  0 0
 A3 : La Roca - F. Diaz33333103        19 12  14  23  1  0 0
 A2 : Utah Storm P 08- Yeates03331313        17 17  14  27  1  0 0
 A5 : Rampage 08 RL33001300        10 -3  21  17  0  1 0
 A6 : Elite FC 08G Black30030001        7 -15  31  12  0  0 1
 A7 : Avalanche 08 Black North00300103        7 -6  27  16  0  0 0
 A9 : Forza FC 08 TE I03000000        3 -14  27  8  1  1 1
 A8 : NUU - Fierce 08G KE Sterling00000001        1 -18  34  9  0  0 0

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153634  Ellison Park  05:30 PM  3 A1 vs A2L30 FC Shock- G08 JM 3 vs.Utah Storm P 08- Yeates2
 153631  McCall Park  05:30 PM  4075 A5 vs A8Rampage 08 RL 3 vs.NUU - Fierce 08G KE Sterling1
 153633  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A6 vs A7Elite FC 08G Black 3 vs.Avalanche 08 Black North2

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153660  Holdaway Park  10:00 AM  5028 A2 vs A7Utah Storm P 08- Yeates 9 vs.Avalanche 08 Black North1
 153664  McCall Park  02:00 PM  4075 A5 vs A6Rampage 08 RL 4 vs.Elite FC 08G Black3

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153640  Ellison Park  05:30 PM  3 A1 vs A4L30 FC Shock- G08 JM 2 vs.Sparta G08 Premier DM1
 153641  McCall Park  05:30 PM  4075 A5 vs A3Rampage 08 RL 0 vs.La Roca - F. Diaz2
 153637  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A7 vs A8Avalanche 08 Black North 5 vs.NUU - Fierce 08G KE Sterling1
 153663  Holdaway Park  06:00 PM  5028 A2 vs A9Utah Storm P 08- Yeates 9 vs.Forza FC 08 TE I0

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153665  Willow Creek Park, Sandy  05:30 PM  3105 A4 vs A7Sparta G08 Premier DM 2 vs.Avalanche 08 Black North0

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153643  Ellison Park  05:30 PM  3 A1 vs A5L30 FC Shock- G08 JM 6 vs.Rampage 08 RL3
 153639  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A6 vs A2Elite FC 08G Black 1 vs.Utah Storm P 08- Yeates9
 153645  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A7 vs A3Avalanche 08 Black North 2 vs.La Roca - F. Diaz3
 153642  Spring Creek  05:30 PM  7064 A8 vs A9NUU - Fierce 08G KE Sterling 0 vs.Forza FC 08 TE I1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153635  Holdaway Park  10:00 AM  5028 A2 vs A4Utah Storm P 08- Yeates 2 vs.Sparta G08 Premier DM2
 153636  Benson Mill Park  10:00 AM  2122 A6 vs A9Elite FC 08G Black 2 vs.Forza FC 08 TE I1

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153638  Ellison Park  05:30 PM  3 A3 vs A1La Roca - F. Diaz 3 vs.L30 FC Shock- G08 JM1

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153644  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A4 vs A6Sparta G08 Premier DM 5 vs.Elite FC 08G Black1

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153650  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A7 vs A5Avalanche 08 Black North 2 vs.Rampage 08 RL2
 153647  Mueller Park  05:30 PM  6037 A9 vs A3Forza FC 08 TE I 1 vs.La Roca - F. Diaz2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153646  Spring Creek  11:30 AM  7064 A8 vs A2NUU - Fierce 08G KE Sterling 1 vs.Utah Storm P 08- Yeates3

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153666  Ellison Park  05:30 PM  3 A3 vs A8La Roca - F. Diaz 10 vs.NUU - Fierce 08G KE Sterling1
 153661  Mueller Park  06:00 PM  6037 A9 vs A1Forza FC 08 TE I 0 vs.L30 FC Shock- G08 JM3

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153653  Holdaway Park  06:00 PM  5028 A2 vs A3Utah Storm P 08- Yeates 5 vs.La Roca - F. Diaz5

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153654  Millcreek Jr High  05:30 PM  6025 A9 vs A5Forza FC 08 TE I 1 vs.Rampage 08 RL5
 153648  Benson Mill Park  06:15 PM  2122 A6 vs A1Elite FC 08G Black 0 vs.L30 FC Shock- G08 JM4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153649  Spring Creek  12:00 PM  7064 A8 vs A4NUU - Fierce 08G KE Sterling 1 vs.Sparta G08 Premier DM2

Bracket - Monday, September 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153655  Ellison Park  05:30 PM  4 A3 vs A4La Roca - F. Diaz 1 vs.Sparta G08 Premier DM3

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153652  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A7 vs A1Avalanche 08 Black North 2 vs.L30 FC Shock- G08 JM5

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153658  McCall Park  10:30 AM  4075 A5 vs A2Rampage 08 RL 1 vs.Utah Storm P 08- Yeates5

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153632  Willow Creek Park, Sandy  05:30 PM  3105 A4 vs A9Sparta G08 Premier DM 3 vs.Forza FC 08 TE I2

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153656  Ellison Park  05:30 PM  3 A1 vs A8L30 FC Shock- G08 JM 9 vs.NUU - Fierce 08G KE Sterling3
 153662  Ellison Park  05:30 PM  4 A3 vs A6La Roca - F. Diaz 5 vs.Elite FC 08G Black1
 153659  Willow Creek Park, Sandy  05:30 PM  3105 A4 vs A5Sparta G08 Premier DM 1 vs.Rampage 08 RL0
 153657  Mueller Park  05:30 PM  6037 A9 vs A7Forza FC 08 TE I 2 vs.Avalanche 08 Black North3

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 153651  Spring Creek  06:00 PM  7064 A8 vs A6NUU - Fierce 08G KE Sterling 1 vs.Elite FC 08G Black1

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181967  McCall Park  02:30 PM  4075 A5 vs A1Rampage 08 RL   vs.L30 FC Shock- G08 JM 
 181975  Benson Mill Park  02:30 PM  2122 A6 vs A8Elite FC 08G Black   vs.NUU - Fierce 08G KE Sterling 
 181956  Mueller Park  02:30 PM  6037 A9 vs A4Forza FC 08 TE I   vs.Sparta G08 Premier DM 

Bracket - Saturday, April 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181958  Holdaway Park  02:30 PM  5028 A2 vs A1Utah Storm P 08- Yeates   vs.L30 FC Shock- G08 JM 
 181973  Buttercup Park  02:30 PM  3016 A4 vs A8Sparta G08 Premier DM   vs.NUU - Fierce 08G KE Sterling 
 181960  Mueller Park  02:30 PM  6037 A9 vs A6Forza FC 08 TE I   vs.Elite FC 08G Black 
 181965  La Roca Park  03:40 PM  5574 A3 vs A5La Roca - F. Diaz   vs.Rampage 08 RL 

Bracket - Thursday, April 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181989  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A7 vs A4Avalanche 08 Black North   vs.Sparta G08 Premier DM 

Bracket - Thursday, April 16, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181977  La Roca Park  05:30 PM  5574 A3 vs A2La Roca - F. Diaz   vs.Utah Storm P 08- Yeates 
 181978  McCall Park  05:30 PM  4075 A5 vs A9Rampage 08 RL   vs.Forza FC 08 TE I 
 181957  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A7 vs A6Avalanche 08 Black North   vs.Elite FC 08G Black 
 181980  Spring Creek  05:30 PM  7064 A8 vs A1NUU - Fierce 08G KE Sterling   vs.L30 FC Shock- G08 JM 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181959  Buttercup Park  02:30 PM  3016 A4 vs A2Sparta G08 Premier DM   vs.Utah Storm P 08- Yeates 
 181955  Spring Creek  02:30 PM  7064 A8 vs A5NUU - Fierce 08G KE Sterling   vs.Rampage 08 RL 
 181962  DATC  04:50 PM  4012 A1 vs A3L30 FC Shock- G08 JM   vs.La Roca - F. Diaz 

Bracket - Thursday, April 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181976  Ellison Park  05:30 PM  3 A1 vs A7L30 FC Shock- G08 JM   vs.Avalanche 08 Black North 
 181983  McCall Park  05:30 PM  4075 A5 vs A4Rampage 08 RL   vs.Sparta G08 Premier DM 
 181986  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A6 vs A3Elite FC 08G Black   vs.La Roca - F. Diaz 
 181987  Mueller Park  05:30 PM  6037 A9 vs A2Forza FC 08 TE I   vs.Utah Storm P 08- Yeates 

Bracket - Saturday, April 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181963  Holdaway Park  02:30 PM  5028 A2 vs A6Utah Storm P 08- Yeates   vs.Elite FC 08G Black 
 181964  Buttercup Park  02:30 PM  3016 A4 vs A1Sparta G08 Premier DM   vs.L30 FC Shock- G08 JM 
 181961  Spring Creek  02:30 PM  7064 A8 vs A7NUU - Fierce 08G KE Sterling   vs.Avalanche 08 Black North 
 181971  La Roca Park  03:40 PM  5574 A3 vs A9La Roca - F. Diaz   vs.Forza FC 08 TE I 

Bracket - Thursday, April 30, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181988  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A6 vs A5Elite FC 08G Black   vs.Rampage 08 RL 
 181981  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A7 vs A9Avalanche 08 Black North   vs.Forza FC 08 TE I 
 181990  Spring Creek  05:30 PM  7064 A8 vs A3NUU - Fierce 08G KE Sterling   vs.La Roca - F. Diaz 

Bracket - Saturday, May 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181982  Holdaway Park  02:30 PM  5028 A2 vs A5Utah Storm P 08- Yeates   vs.Rampage 08 RL 
 181968  Benson Mill Park  02:30 PM  2122 A6 vs A4Elite FC 08G Black   vs.Sparta G08 Premier DM 
 181966  Mueller Park  02:30 PM  6037 A9 vs A8Forza FC 08 TE I   vs.NUU - Fierce 08G KE Sterling 
 181969  La Roca Park  03:40 PM  5574 A3 vs A7La Roca - F. Diaz   vs.Avalanche 08 Black North 

Bracket - Thursday, May 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181985  Ellison Park  05:30 PM  3 A1 vs A9L30 FC Shock- G08 JM   vs.Forza FC 08 TE I 
 181984  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A7 vs A2Avalanche 08 Black North   vs.Utah Storm P 08- Yeates 

Bracket - Saturday, May 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 181970  Holdaway Park  02:30 PM  5028 A2 vs A8Utah Storm P 08- Yeates   vs.NUU - Fierce 08G KE Sterling 
 181979  Buttercup Park  02:30 PM  3016 A4 vs A3Sparta G08 Premier DM   vs.La Roca - F. Diaz 
 181974  McCall Park  02:30 PM  4075 A5 vs A7Rampage 08 RL   vs.Avalanche 08 Black North 
 181972  DATC  03:40 PM  4012 A1 vs A6L30 FC Shock- G08 JM   vs.Elite FC 08G Black