Team Schedules - Boys 12U-Bronze
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final Consolation


ALL A B


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Avg Points Adjusted
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 A1 : Cottonwood FC 08 Red JM33x63.006.00 2  3  3  6  0  0 0
 A3 : Comba FC 08B Blue10x10.501.00 0  -1  5  4  0  0 0
 A2 : Rangers East 08 DF01x10.501.00 0  -2  5  3  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Avg Points Adjusted
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 B3 : L30 Atletico B08 - BM/MG33393.009.00 3  9  2  13  1  0 0
 B1 : La Roca - J Sifuentes30141.334.00 1  -1  9  8  0  1 0
 B2 : Sparta B08 BC03031.003.00 1  -2  10  6  1  0 0
 B4 : NUU - Saiyans FC 08B-A EM00110.331.00 0  -6  10  4  0  2 0

Bracket - Thursday, January 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 292365  Hunter Sports Park  04:30 PM  3 A1 vs A2Cottonwood FC 08 Red JM 3 vs.Rangers East 08 DF1
 292492  Mesquite Regional Sports and Event Complex  07:30 PM  6 B1 vs B2La Roca - J Sifuentes 4 vs.Sparta B08 BC2
 397393  Mesquite Regional Sports and Event Complex  07:30 PM  7 B3 vs B4L30 Atletico B08 - BM/MG 3 vs.NUU - Saiyans FC 08B-A EM1

Bracket - Friday, January 10, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 292366  Mesquite Regional Sports and Event Complex  08:00 AM  7 A2 vs A3Rangers East 08 DF 2 vs.Comba FC 08B Blue2
 292494  Pioneer Park  11:00 AM  3 B1 vs B3La Roca - J Sifuentes 1 vs.L30 Atletico B08 - BM/MG4
 397394  Rising Star Field  11:00 AM  1 B4 vs B2NUU - Saiyans FC 08B-A EM 0 vs.Sparta B08 BC4
 292367  Mesquite Regional Sports and Event Complex  01:30 PM  6 A3 vs A1Comba FC 08B Blue 2 vs.Cottonwood FC 08 Red JM3
 292493  Pioneer Park  04:30 PM  3 B2 vs B3Sparta B08 BC 0 vs.L30 Atletico B08 - BM/MG6
 397395  Rising Star Field  06:00 PM  1 B4 vs B1NUU - Saiyans FC 08B-A EM 3 vs.La Roca - J Sifuentes3

Semi-Final - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 292515  Mesquite Regional Sports and Event Complex  09:45 AM  10 Cottonwood FC 08 Red JM 6 vs.La Roca - J Sifuentes1
 292516  Mesquite Regional Sports and Event Complex  09:45 AM  11 L30 Atletico B08 - BM/MG 3 vs.Comba FC 08B Blue2

Final - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 292463  Mesquite Regional Sports and Event Complex  03:15 PM  6 Cottonwood FC 08 Red JM 2 vs.L30 Atletico B08 - BM/MG2

Consolation - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 292445  Hunter Sports Park  09:30 AM  3 Rangers East 08 DF 2 vs.Sparta B08 BC1