2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Boys 10U Metro D
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=855DD517-436A-41A1-96A0-9ABE9FCB2C5B&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A10 : VKCOBRAS 2008 Cuevas3310333333-025 23  13  33  3  0 0
 A1 : Blue Knights 08 (RC)3303333330-024 23  26  36  1  0 0
 A11 : AYSO UNITED B08 - EJ3311333033-023 16  16  30  3  0 0
 A9 : USA Metro Elite 08B - AD3133303303-022 19  17  33  2  0 0
 A5 : Liverpool F.C. 08B Red DA0303303333-021 10  24  28  1  1 0
 A7 : Blue Knights 08 (EL)3113003000-011 -4  41  29  1  0 0
 A3 : MetaSport SLC 08B- CO (L30)0103000303-010 -10  43  26  0  0 0
 A8 : UDA 08B Grey0110000330-08 -8  37  25  1  2 1
 A6 : USA Select 08B - GT0103010000-05 -19  60  18  1  0 0
 A4 : Utah Glory B08 Red RV0100310000-05 -24  54  13  0  0 0
 A2 : Elite FC 08B Blue0001000300-04 -26  50  7  0  0 0

Bracket - Thursday, August 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30864  Pioneer Elementary  05:30 PM  4133 A10 vs A8VKCOBRAS 2008 Cuevas 9 vs.UDA 08B Grey2
 30858  Union MS  05:30 PM  3122 A11 vs A5AYSO UNITED B08 - EJ 4 vs.Liverpool F.C. 08B Red DA3
 30868  Copperview ES  06:40 PM  3107 A7 vs A2Blue Knights 08 (EL) 5 vs.Elite FC 08B Blue0

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30846  West Lake Jr. High  11:15 AM  4102 A10 vs A2VKCOBRAS 2008 Cuevas 11 vs.Elite FC 08B Blue0
 30833  11th Avenue Park  12:00 PM  3001 A3 vs A1MetaSport SLC 08B- CO (L30) 3 vs.Blue Knights 08 (RC)6
 30828  Jordan Hills E.S.  12:30 PM  2046 A6 vs A9USA Select 08B - GT 2 vs.USA Metro Elite 08B - AD8
 30829  Jordan Ridge Park  01:45 PM  2034 A4 vs A11Utah Glory B08 Red RV 0 vs.AYSO UNITED B08 - EJ5
 30827  Copperview ES  03:30 PM  3107 A7 vs A8Blue Knights 08 (EL) 4 vs.UDA 08B Grey4

Bracket - Tuesday, September 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30831  Pioneer Elementary  05:30 PM  4133 A10 vs A7VKCOBRAS 2008 Cuevas 2 vs.Blue Knights 08 (EL)2

Bracket - Thursday, September 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30867  Copperview ES  05:30 PM  3108 A1 vs A10Blue Knights 08 (RC) 5 vs.VKCOBRAS 2008 Cuevas4
 30866  Union MS  05:30 PM  3122 A11 vs A9AYSO UNITED B08 - EJ 4 vs.USA Metro Elite 08B - AD4
 30860  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A2 vs A5Elite FC 08B Blue 0 vs.Liverpool F.C. 08B Red DA4
 30870  Edison Elementary School  05:30 PM  1137 A8 vs A3UDA 08B Grey 4 vs.MetaSport SLC 08B- CO (L30)4

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30832  Edison Elementary School  12:00 PM  1137 A8 vs A9UDA 08B Grey 1 vs.USA Metro Elite 08B - AD4
 30841  Copperview ES  12:20 PM  3108 A7 vs A3Blue Knights 08 (EL) 6 vs.MetaSport SLC 08B- CO (L30)3
 30830  Benson Mill Park  02:30 PM  2121 A2 vs A4Elite FC 08B Blue 1 vs.Utah Glory B08 Red RV1
 30859  Bluffdale Elementary  04:45 PM  2112 A9 vs A7USA Metro Elite 08B - AD 3 vs.Blue Knights 08 (EL)2
 30834  Butler M.S.  05:15 PM  NW1 A11 vs A6AYSO UNITED B08 - EJ 1 vs.USA Select 08B - GT1
 30826  West Jordan Complex  05:30 PM  XM10 A5 vs A10Liverpool F.C. 08B Red DA 1 vs.VKCOBRAS 2008 Cuevas2

Bracket - Thursday, September 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30871  Union MS  05:30 PM  3122 A11 vs A1AYSO UNITED B08 - EJ 4 vs.Blue Knights 08 (RC)2
 30872  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A2 vs A9Elite FC 08B Blue 0 vs.USA Metro Elite 08B - AD8
 30869  West Jordan Complex  05:30 PM  XN10 A5 vs A4Liverpool F.C. 08B Red DA 10 vs.Utah Glory B08 Red RV1
 30865  Jordan Hills E.S.  05:30 PM  2046 A6 vs A3USA Select 08B - GT 2 vs.MetaSport SLC 08B- CO (L30)3

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30837  Copperview ES  02:20 PM  3108 A1 vs A4Blue Knights 08 (RC) 13 vs.Utah Glory B08 Red RV2
 30838  Edison Elementary School  05:00 PM  1137 A8 vs A11UDA 08B Grey 0 vs.AYSO UNITED B08 - EJ3
 30839  Jordan Hills E.S.  05:30 PM  2046 A6 vs A2USA Select 08B - GT 2 vs.Elite FC 08B Blue0

Bracket - Thursday, September 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30879  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A2 vs A11Elite FC 08B Blue 0 vs.AYSO UNITED B08 - EJ1
 30874  West Jordan Complex  05:30 PM  XN10 A5 vs A6Liverpool F.C. 08B Red DA 4 vs.USA Select 08B - GT3
 30873  Jordan Ridge Park  06:30 PM  2034 A4 vs A7Utah Glory B08 Red RV 3 vs.Blue Knights 08 (EL)1

Bracket - Friday, September 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30842  Copperview ES  05:30 PM  3107 A1 vs A5Blue Knights 08 (RC) 6 vs.Liverpool F.C. 08B Red DA0

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30844  Jordan Ridge Park  01:30 PM  2034 A4 vs A6Utah Glory B08 Red RV 3 vs.USA Select 08B - GT3
 30843  Benson Mill Park  04:30 PM  2121 A2 vs A8Elite FC 08B Blue 2 vs.UDA 08B Grey1

Bracket - Monday, September 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30835  West Jordan Complex  05:30 PM  XN10 A5 vs A3Liverpool F.C. 08B Red DA 3 vs.MetaSport SLC 08B- CO (L30)2

Bracket - Wednesday, September 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30853  Jordan Ridge Park  05:25 PM  2034 A4 vs A10Utah Glory B08 Red RV 1 vs.VKCOBRAS 2008 Cuevas8

Bracket - Thursday, September 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30875  West Jordan Complex  05:30 PM  XN10 A5 vs A8Liverpool F.C. 08B Red DA 3 vs.UDA 08B Grey1
 30878  Jordan Hills E.S.  05:30 PM  2046 A6 vs A7USA Select 08B - GT 3 vs.Blue Knights 08 (EL)6
 30836  Rowland Hall Steiner Complex  06:00 PM  Gras A9 vs A10USA Metro Elite 08B - AD 1 vs.VKCOBRAS 2008 Cuevas2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30845  Edison Elementary School  09:00 AM  1137 A8 vs A4UDA 08B Grey 5 vs.Utah Glory B08 Red RV0
 30848  Rowland Hall Steiner Complex  11:15 AM  Gras A9 vs A3USA Metro Elite 08B - AD 5 vs.MetaSport SLC 08B- CO (L30)2
 30840  West Lake Jr. High  04:00 PM  4102 A10 vs A11VKCOBRAS 2008 Cuevas 4 vs.AYSO UNITED B08 - EJ1

Bracket - Monday, October 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30852  11th Avenue Park  05:30 PM  3000 A3 vs A11MetaSport SLC 08B- CO (L30) 1 vs.AYSO UNITED B08 - EJ9

Bracket - Tuesday, October 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30847  Copperview ES  05:30 PM  3107 A7 vs A5Blue Knights 08 (EL) 4 vs.Liverpool F.C. 08B Red DA7

Bracket - Thursday, October 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30880  Copperview ES  05:30 PM  3108 A1 vs A2Blue Knights 08 (RC) 10 vs.Elite FC 08B Blue1

Bracket - Friday, October 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30877  Jordan Ridge Park  06:30 PM  2034 A4 vs A9Utah Glory B08 Red RV 0 vs.USA Metro Elite 08B - AD4

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30851  Edison Elementary School  11:00 AM  1137 A8 vs A6UDA 08B Grey 5 vs.USA Select 08B - GT1
 30855  11th Avenue Park  01:30 PM  3001 A3 vs A2MetaSport SLC 08B- CO (L30) 7 vs.Elite FC 08B Blue3
 30854  Copperview ES  02:20 PM  3110 A7 vs A1Blue Knights 08 (EL) 3 vs.Blue Knights 08 (RC)11

Bracket - Monday, October 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30876  11th Avenue Park  05:30 PM  3000 A3 vs A10MetaSport SLC 08B- CO (L30) 0 vs.VKCOBRAS 2008 Cuevas3

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30856  Copperview ES  12:00 PM  3107 A1 vs A8Blue Knights 08 (RC) 7 vs.UDA 08B Grey4
 30863  11th Avenue Park  01:15 PM  3001 A3 vs A4MetaSport SLC 08B- CO (L30) 4 vs.Utah Glory B08 Red RV2
 30857  West Lake Jr. High  01:30 PM  4102 A10 vs A6VKCOBRAS 2008 Cuevas 19 vs.USA Select 08B - GT0
 30862  Union MS  02:15 PM  3122 A11 vs A7AYSO UNITED B08 - EJ 5 vs.Blue Knights 08 (EL)1
 30850  Rowland Hall Steiner Complex  03:30 PM  Gras A9 vs A5USA Metro Elite 08B - AD 1 vs.Liverpool F.C. 08B Red DA2

Bracket - Thursday, October 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30849  Jordan Hills E.S.  05:30 PM  2046 A6 vs A1USA Select 08B - GT 1 vs.Blue Knights 08 (RC)11

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30861  Rowland Hall Steiner Complex  03:45 PM  Gras A9 vs A1USA Metro Elite 08B - AD 4 vs.Blue Knights 08 (RC)2






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.