2018 - 2019 State Premier League
Team Schedules - Boys 19U Premier 2
       

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A7 : HVSC B00 Black Diamond33333331325 20  11  29  2  9 0
 A3 : SWAT United 00B - DR/JO (L30)33333300321 12  16  27  1  6 1
 A1 : Rampage 00 RL33300333018 10  13  23  3  10 1
 A5 : Utah Surf Davis 00 KH13313300115 5  13  17  1  3 1
 A6 : UAFC - BN 00B13003310112 0  17  17  1  6 2
 A2 : Forza FC 00 DS03130113012 1  12  13  1  4 2
 A8 : BE UNITED 01 NB0001031319 1  13  14  2  1 3
 A9 : Blue Knights 00 Premier JM0003003118 -12  29  13  0  13 0
 A4 : Sparta B00 Premier ST0003000104 -19  30  9  0  13 2
 A10 : L30 Gremio FC B000000100102 -16  32  16  0  14 2

Bracket - Monday, August 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522944  RAC  05:30 PM  8 A5 vs A6Utah Surf Davis 00 KH 1 vs.UAFC - BN 00B1
 522940  Mount Lewis  06:00 PM  2640 A10 vs A1L30 Gremio FC B00 2 vs.Rampage 00 RL3

Bracket - Tuesday, August 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522943  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3069 A4 vs A7Sparta B00 Premier ST 2 vs.HVSC B00 Black Diamond6
 522942  Spence Eccles Complex  06:30 PM  1 A3 vs A8SWAT United 00B - DR/JO (L30) 4 vs.BE UNITED 01 NB1

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522935  Roy West Park  10:30 AM  4109 A1 vs A9Rampage 00 RL 7 vs.Blue Knights 00 Premier JM0
 522932  Mount Lewis  12:30 PM  2640 A10 vs A6L30 Gremio FC B00 2 vs.UAFC - BN 00B4
 522937  Mills Park  12:30 PM  6028 A2 vs A7Forza FC 00 DS 1 vs.HVSC B00 Black Diamond2
 522934  Spence Eccles Complex  02:00 PM  1 A3 vs A4SWAT United 00B - DR/JO (L30) 7 vs.Sparta B00 Premier ST1
 522903  RAC  06:15 PM  7 A5 vs A8Utah Surf Davis 00 KH 2 vs.BE UNITED 01 NB0

Bracket - Wednesday, September 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522901  Spence Eccles Complex  06:00 PM  1 A3 vs A10SWAT United 00B - DR/JO (L30) 4 vs.L30 Gremio FC B000

Bracket - Thursday, September 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522923  Lone Peak Park (sandy)  06:00 PM  3069 A9 vs A3Blue Knights 00 Premier JM 2 vs.SWAT United 00B - DR/JO (L30)4

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522939  White City Park  12:30 PM  3103 A4 vs A5Sparta B00 Premier ST 1 vs.Utah Surf Davis 00 KH4

Bracket - Tuesday, September 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522930  Brigham City Sports Complex  05:30 PM  7130 A8 vs A1BE UNITED 01 NB 0 vs.Rampage 00 RL1
 522931  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3069 A9 vs A7Blue Knights 00 Premier JM 0 vs.HVSC B00 Black Diamond4
 522928  Mount Lewis  06:00 PM  2640 A10 vs A4L30 Gremio FC B00 1 vs.Sparta B00 Premier ST3
 522938  Spence Eccles Complex  06:30 PM  1 A3 vs A6SWAT United 00B - DR/JO (L30) 3 vs.UAFC - BN 00B2

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522936  Mount Lewis  08:30 AM  2640 A10 vs A8L30 Gremio FC B00 2 vs.BE UNITED 01 NB2

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522900  Centerville Jr. High  10:30 AM  6008 A2 vs A1Forza FC 00 DS 2 vs.Rampage 00 RL1
 522904  Lehi High School  10:30 AM  5020 A6 vs A7UAFC - BN 00B 2 vs.HVSC B00 Black Diamond4

Bracket - Monday, September 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522933  Centerville Jr. High  05:30 PM  6008 A2 vs A5Forza FC 00 DS 1 vs.Utah Surf Davis 00 KH1
 522902  Lone Peak Park (sandy)  07:30 PM  3074 A4 vs A9Sparta B00 Premier ST 1 vs.Blue Knights 00 Premier JM5

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522908  Lehi High School  08:30 AM  5020 A6 vs A9UAFC - BN 00B 3 vs.Blue Knights 00 Premier JM0
 522905  Roy West Park  10:30 AM  4109 A1 vs A3Rampage 00 RL 2 vs.SWAT United 00B - DR/JO (L30)3

Bracket - Tuesday, October 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522906  Lone Peak Park (sandy)  05:00 PM  3069 A4 vs A2Sparta B00 Premier ST 0 vs.Forza FC 00 DS1
 522909  Rocky Mtn. Middle  05:30 PM  5077 A7 vs A8HVSC B00 Black Diamond 3 vs.BE UNITED 01 NB1

Bracket - Wednesday, October 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522912  Olympic Park  05:30 PM  East A6 vs A2UAFC - BN 00B 2 vs.Forza FC 00 DS1

Bracket - Thursday, October 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522907  Millcreek Jr High  05:30 PM  6026 A5 vs A10Utah Surf Davis 00 KH 5 vs.L30 Gremio FC B002

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522913  Rocky Mtn. Middle  10:30 AM  5077 A7 vs A10HVSC B00 Black Diamond 3 vs.L30 Gremio FC B002
 522914  Brigham City Sports Complex  04:00 PM  7130 A8 vs A9BE UNITED 01 NB 4 vs.Blue Knights 00 Premier JM0

Bracket - Monday, October 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522911  Millcreek Jr High  05:30 PM  6026 A5 vs A3Utah Surf Davis 00 KH 3 vs.SWAT United 00B - DR/JO (L30)2

Bracket - Wednesday, October 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522910  Lone Peak Park (sandy)  07:30 PM  3069 A4 vs A1Sparta B00 Premier ST 1 vs.Rampage 00 RL3
 522927  Lone Peak Park (sandy)  07:30 PM  3074 A9 vs A5Blue Knights 00 Premier JM 2 vs.Utah Surf Davis 00 KH1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522919  Eastmont Middle  08:30 AM  3045 A9 vs A10Blue Knights 00 Premier JM 4 vs.L30 Gremio FC B004
 522918  Brigham City Sports Complex  10:00 AM  7130 A8 vs A2BE UNITED 01 NB 1 vs.Forza FC 00 DS1
 522915  Roy West Park  10:30 AM  4109 A1 vs A5Rampage 00 RL 3 vs.Utah Surf Davis 00 KH0
 522917  Rocky Mtn. Middle  02:00 PM  5076 A7 vs A3HVSC B00 Black Diamond 4 vs.SWAT United 00B - DR/JO (L30)0

Bracket - Monday, October 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522916  Olympic Park  05:30 PM  East A6 vs A4UAFC - BN 00B 0 vs.Sparta B00 Premier ST0

Bracket - Monday, October 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522941  Centerville Jr. High  05:00 PM  6008 A2 vs A9Forza FC 00 DS 1 vs.Blue Knights 00 Premier JM1

Bracket - Thursday, October 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522920  Olympic Park  05:00 PM  East A6 vs A1UAFC - BN 00B 1 vs.Rampage 00 RL4

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522922  Brigham City Sports Complex  01:00 PM  7130 A8 vs A4BE UNITED 01 NB 3 vs.Sparta B00 Premier ST0
 522924  Mount Lewis  02:30 PM  2640 A10 vs A2L30 Gremio FC B00 1 vs.Forza FC 00 DS4
 522921  Rocky Mtn. Middle  04:00 PM  5076 A7 vs A5HVSC B00 Black Diamond 1 vs.Utah Surf Davis 00 KH1

Bracket - Tuesday, October 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 522929  Centerville Jr. High  05:00 PM  6008 A2 vs A3Forza FC 00 DS 1 vs.SWAT United 00B - DR/JO (L30)3
 522925  Roy West Park  05:30 PM  4109 A1 vs A7Rampage 00 RL 2 vs.HVSC B00 Black Diamond4
 522926  Brigham City Sports Complex  05:30 PM  7130 A8 vs A6BE UNITED 01 NB 2 vs.UAFC - BN 00B2






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.