Team Schedules - Boys 18U Division 1  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : Copper Mountain 02 RL333      9 11  1  11  2  0 0
 A5 : SCSL CV United 02313      7 8  3  9  0  0 0
 A4 : Utah Valley United Premier 02B (SB)1303     7 2  13  11  0  3 1
 A1 : Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30)3 30     6 4  10  9  1  0 0
 A9 : Rampage 02 DB/MS330      6 2  3  5  2  1 0
 A7 : Utah Rangers FC 0231       4 1  3  4  0  1 0
 A6 : USA Premier 02B - DN0030     3 -3  14  8  1  4 2
 A10 : MetaSport FC 02B- BT (L30)011      2 -1  5  4  0  4 0
 A3 : Blast - 020 1      1 -4  6  2  0  0 0
 A2 : 7 Elite Academy 02B00000    0 -20  43  3  0  3 0

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148096  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A10 vs A7MetaSport FC 02B- BT (L30) 2 vs.Utah Rangers FC 023
 148126  Westvale Elementary  06:00 PM  4540 A2 vs A17 Elite Academy 02B 0 vs.Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30)10

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148089  Rosecrest  12:30 PM  2059 A6 vs A5USA Premier 02B - DN 1 vs.SCSL CV United 028
 148087  IHC Fields  12:30 PM  5167 A7 vs A4Utah Rangers FC 02 1 vs.Utah Valley United Premier 02B (SB)1
 148086  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2053 A8 vs A3Copper Mountain 02 RL 5 vs.Blast - 021

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148093  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5124 A4 vs A2Utah Valley United Premier 02B (SB) 7 vs.7 Elite Academy 02B3
 148091  Rosecrest  10:30 AM  2059 A6 vs A9USA Premier 02B - DN 0 vs.Rampage 02 DB/MS1
 148094  Hyrum Soccer Complex  12:30 PM  7049 A5 vs A10SCSL CV United 02 1 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)1
 148092  Skyline High School  05:30 PM  1141 A3 vs A1Blast - 02   vs.Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30) 

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148103  Westvale Elementary  06:00 PM  4540 A2 vs A87 Elite Academy 02B 0 vs.Copper Mountain 02 RL12

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148125  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A10 vs A3MetaSport FC 02B- BT (L30) 1 vs.Blast - 021
 148088  Roy West Park  06:30 PM  4110 A9 vs A2Rampage 02 DB/MS 9 vs.7 Elite Academy 02B0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148097  Spence Eccles Complex  02:30 PM  1 A1 vs A4Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30) 6 vs.Utah Valley United Premier 02B (SB)2

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148095  Westvale Elementary  05:30 PM  4540 A2 vs A67 Elite Academy 02B 0 vs.USA Premier 02B - DN5

Bracket - Friday, September 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148098  Roy West Park  05:30 PM  4109 A9 vs A8Rampage 02 DB/MS 0 vs.Copper Mountain 02 RL3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148102  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5128 A4 vs A6Utah Valley United Premier 02B (SB) 5 vs.USA Premier 02B - DN3
 148101  River Heights Elementary  12:30 PM  7062 A5 vs A1SCSL CV United 02 8 vs.Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30)1

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148105  Westvale Elementary  05:30 PM  4540 A2 vs A107 Elite Academy 02B   vs.MetaSport FC 02B- BT (L30) 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148106  River Heights Elementary  09:00 AM  7062 A5 vs A7SCSL CV United 02   vs.Utah Rangers FC 02 
 148108  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5128 A4 vs A8Utah Valley United Premier 02B (SB)   vs.Copper Mountain 02 RL 
 148107  Spence Eccles Complex  03:00 PM  1 A1 vs A6Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30)   vs.USA Premier 02B - DN 
 148109  Skyline High School  05:30 PM  1141 A3 vs A9Blast - 02   vs.Rampage 02 DB/MS 

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148099  Skyline High School  07:00 PM  1141 A3 vs A5Blast - 02   vs.SCSL CV United 02 

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148090  Canyonview Park  05:30 PM  2105 A8 vs A7Copper Mountain 02 RL   vs.Utah Rangers FC 02 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148111  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5128 A4 vs A10Utah Valley United Premier 02B (SB)   vs.MetaSport FC 02B- BT (L30) 
 148114  Rosecrest  12:30 PM  2059 A6 vs A8USA Premier 02B - DN   vs.Copper Mountain 02 RL 
 148110  Roy West Park  02:30 PM  4109 A9 vs A5Rampage 02 DB/MS   vs.SCSL CV United 02 
 148113  Skyline High School  03:30 PM  1141 A3 vs A2Blast - 02   vs.7 Elite Academy 02B 
 148112  Spence Eccles Complex  05:50 PM  1 A1 vs A7Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30)   vs.Utah Rangers FC 02 

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148115  IHC Fields  06:00 PM  5167 A7 vs A9Utah Rangers FC 02   vs.Rampage 02 DB/MS 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148116  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5124 A4 vs A3Utah Valley United Premier 02B (SB)   vs.Blast - 02 
 148117  Rosecrest  10:30 AM  2059 A6 vs A10USA Premier 02B - DN   vs.MetaSport FC 02B- BT (L30) 
 148119  Hyrum Soccer Complex  12:30 PM  7049 A5 vs A2SCSL CV United 02   vs.7 Elite Academy 02B 
 148118  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2053 A8 vs A1Copper Mountain 02 RL   vs.Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30) 

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148121  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2053 A8 vs A10Copper Mountain 02 RL   vs.MetaSport FC 02B- BT (L30) 
 148100  IHC Fields  06:00 PM  5167 A7 vs A3Utah Rangers FC 02   vs.Blast - 02 

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148104  Legacy Events Center  05:15 PM  2022 A10 vs A9MetaSport FC 02B- BT (L30)   vs.Rampage 02 DB/MS 

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148085  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A10 vs A1MetaSport FC 02B- BT (L30)   vs.Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30) 

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148120  IHC Fields  06:00 PM  5167 A7 vs A2Utah Rangers FC 02   vs.7 Elite Academy 02B 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148122  River Heights Elementary  12:30 PM  7062 A5 vs A4SCSL CV United 02   vs.Utah Valley United Premier 02B (SB) 
 148124  Rosecrest  12:30 PM  2059 A6 vs A3USA Premier 02B - DN   vs.Blast - 02 
 148123  Spence Eccles Complex  05:45 PM  1 A1 vs A9Gremio FC Utah - B02 Premier Black (L30)   vs.Rampage 02 DB/MS 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148127  Roy West Park  10:30 AM  4109 A9 vs A4Rampage 02 DB/MS   vs.Utah Valley United Premier 02B (SB) 
 148128  IHC Fields  04:30 PM  5167 A7 vs A6Utah Rangers FC 02   vs.USA Premier 02B - DN 
 148129  Canyonview Park  04:30 PM  2105 A8 vs A5Copper Mountain 02 RL   vs.SCSL CV United 02 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.