Team Schedules - Boys 12U North C  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : NUU - Blaze 08 - ST3333      12 13  6  16  1  0 0
 A2 : Utah Surf Davis 08 JT0333      9 9  10  13  0  0 0
 A3 : BE UNITED 08 WMA 300      3 -4  27  8  0  0 0
 A4 : AYSO UNITED NO B08 - TH 300      3 -2  15  9  0  0 0
 A6 : NUU - Bear River Blaze 08 AP 003      3 -4  21  7  0  0 0
 A5 : Vipers FC - B08 MB (L30) 000      0 -12  29  5  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142781  Constitution Park  05:30 PM  7012 A3 vs A5BE UNITED 08 WMA   vs.Vipers FC - B08 MB (L30) 
 142784  Ascent School  05:30 PM  4302 A4 vs A6AYSO UNITED NO B08 - TH   vs.NUU - Bear River Blaze 08 AP 

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142759  Ascent School  10:30 AM  4302 A4 vs A5AYSO UNITED NO B08 - TH 12 vs.Vipers FC - B08 MB (L30)2
 142758  Cub River Sports  11:45 AM  7045 A1 vs A2NUU - Blaze 08 - ST 4 vs.Utah Surf Davis 08 JT1
 142760  Constitution Park  04:45 PM  7012 A3 vs A6BE UNITED 08 WMA 10 vs.NUU - Bear River Blaze 08 AP3

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142785  Cub River Sports  05:30 PM  7045 A1 vs A6NUU - Blaze 08 - ST 10 vs.NUU - Bear River Blaze 08 AP0
 142786  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A5 vs A2Vipers FC - B08 MB (L30) 2 vs.Utah Surf Davis 08 JT12

Bracket - Friday, September 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142777  East Garland Park  05:30 PM  7082 A6 vs A5NUU - Bear River Blaze 08 AP 5 vs.Vipers FC - B08 MB (L30)1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142763  Cub River Sports  10:30 AM  7045 A1 vs A3NUU - Blaze 08 - ST 8 vs.BE UNITED 08 WMA2
 142761  Millcreek Jr High  01:30 PM  6025 A2 vs A4Utah Surf Davis 08 JT 8 vs.AYSO UNITED NO B08 - TH2

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142768  Millcreek Jr High  05:30 PM  6025 A2 vs A3Utah Surf Davis 08 JT 16 vs.BE UNITED 08 WMA2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142762  Weber County Fairgrounds  10:00 AM  4126 A5 vs A6Vipers FC - B08 MB (L30)   vs.NUU - Bear River Blaze 08 AP 
 142765  Ascent School  10:30 AM  4302 A4 vs A1AYSO UNITED NO B08 - TH 3 vs.NUU - Blaze 08 - ST5

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142764  East Garland Park  05:30 PM  7082 A6 vs A2NUU - Bear River Blaze 08 AP   vs.Utah Surf Davis 08 JT 

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142766  Weber County Fairgrounds  10:00 AM  4126 A5 vs A3Vipers FC - B08 MB (L30)   vs.BE UNITED 08 WMA 
 142780  Cub River Sports  10:30 AM  7045 A1 vs A4NUU - Blaze 08 - ST   vs.AYSO UNITED NO B08 - TH 

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142769  East Garland Park  05:30 PM  7082 A6 vs A4NUU - Bear River Blaze 08 AP   vs.AYSO UNITED NO B08 - TH 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142767  Cub River Sports  10:30 AM  7045 A1 vs A5NUU - Blaze 08 - ST   vs.Vipers FC - B08 MB (L30) 
 142783  Constitution Park  01:30 PM  7012 A3 vs A2BE UNITED 08 WMA   vs.Utah Surf Davis 08 JT 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142772  Constitution Park  01:00 PM  7012 A3 vs A4BE UNITED 08 WMA   vs.AYSO UNITED NO B08 - TH 

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142771  Millcreek Jr High  05:30 PM  6025 A2 vs A5Utah Surf Davis 08 JT   vs.Vipers FC - B08 MB (L30) 
 142770  East Garland Park  05:30 PM  7082 A6 vs A1NUU - Bear River Blaze 08 AP   vs.NUU - Blaze 08 - ST 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142774  Weber County Fairgrounds  11:30 AM  4126 A5 vs A4Vipers FC - B08 MB (L30)   vs.AYSO UNITED NO B08 - TH 

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142773  Millcreek Jr High  05:30 PM  6025 A2 vs A1Utah Surf Davis 08 JT   vs.NUU - Blaze 08 - ST 

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142775  East Garland Park  05:30 PM  7082 A6 vs A3NUU - Bear River Blaze 08 AP   vs.BE UNITED 08 WMA 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142776  Ascent School  10:30 AM  4302 A4 vs A2AYSO UNITED NO B08 - TH   vs.Utah Surf Davis 08 JT 
 142778  Constitution Park  02:15 PM  7012 A3 vs A1BE UNITED 08 WMA   vs.NUU - Blaze 08 - ST 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142779  Millcreek Jr High  10:30 AM  6025 A2 vs A6Utah Surf Davis 08 JT   vs.NUU - Bear River Blaze 08 AP 
 142787  Ascent School  10:30 AM  4302 A4 vs A3AYSO UNITED NO B08 - TH   vs.BE UNITED 08 WMA 
 142782  Weber County Fairgrounds  02:30 PM  4126 A5 vs A1Vipers FC - B08 MB (L30)   vs.NUU - Blaze 08 - ST 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.