2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Boys 11U Premier Orange
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=96131F75-FA04-4CF9-9DF7-B17E364B20A2&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Wasatch Elite 07B - SD3131330310331333-034 22  25  40  1  0 0
 A5 : AFC Apex 07 Black3330303331301111-029 13  22  32  2  0 0
 A1 : NUU - Cache Valley United 07B - MC3303003313331030-029 15  24  39  3  0 0
 A7 : La Roca S-JM33333330333-30010-028 18  28  41  3  6 5
 A3 : La Roca - HW/LN0003033310013330-023 2  38  32  4  0 0
 A6 : UDA 07B White0301330000103103-018 -14  51  27  3  2 0
 A10 : Comba FC 07B Yellow33300133xxxxxxxx-016 6  18  23  1  2 0
 A8 : Utah Surf 07 SS0003130001003310-015 -5  33  26  0  3 0
 A4 : UDA 07B Blue0310100000000103-09 -30  57  18  0  3 1
 A9 : UCSC Clash 0700000000xxxxxxxx-00 -27  72  17  0  0 0

Bracket - Wednesday, August 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17328  Angel Street Complex  05:30 PM  3 A2 vs A9Wasatch Elite 07B - SD 13 vs.UCSC Clash 074
 17327  Edison Elementary School  06:45 PM  1138 A4 vs A7UDA 07B Blue 1 vs.La Roca S-JM3

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17296  Glendale MS  09:00 AM  4466 A6 vs A7UDA 07B White 2 vs.La Roca S-JM8
 17297  Glendale MS  10:30 AM  4466 A4 vs A9UDA 07B Blue 6 vs.UCSC Clash 074
 17298  Buttercup Park  11:15 AM  3016 A5 vs A8AFC Apex 07 Black 4 vs.Utah Surf 07 SS2
 17299  Mount Lewis  04:00 PM  2641 A3 vs A1La Roca - HW/LN 1 vs.NUU - Cache Valley United 07B - MC2

Bracket - Thursday, August 31, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17302  Timberline Jr. High  05:30 PM  4 A7 vs A8La Roca S-JM 2 vs.Utah Surf 07 SS1

Bracket - Friday, September 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17322  Cedar Ridge MS  06:30 PM  7007 A1 vs A8NUU - Cache Valley United 07B - MC 3 vs.Utah Surf 07 SS0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17305  Buttercup Park  11:10 AM  3016 A5 vs A3AFC Apex 07 Black 3 vs.La Roca - HW/LN2
 17300  Edison Elementary School  12:00 PM  1138 A6 vs A9UDA 07B White 8 vs.UCSC Clash 071
 17301  DATC  12:10 PM  4012 A2 vs A4Wasatch Elite 07B - SD 2 vs.UDA 07B Blue2
 17316  Timberline Jr. High  04:45 PM  4 A7 vs A1La Roca S-JM 3 vs.NUU - Cache Valley United 07B - MC2

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17306  Edison Elementary School  08:30 AM  1138 A6 vs A2UDA 07B White 2 vs.Wasatch Elite 07B - SD4
 17304  Deerfield Elementary  09:55 AM  5310 A8 vs A9Utah Surf 07 SS 5 vs.UCSC Clash 072
 17308  Timberline Jr. High  06:10 PM  4 A7 vs A3La Roca S-JM 9 vs.La Roca - HW/LN1
 17303  Cedar Ridge MS  06:45 PM  7007 A1 vs A4NUU - Cache Valley United 07B - MC 7 vs.UDA 07B Blue0

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17310  Edison Elementary School  08:30 AM  1138 A4 vs A6UDA 07B Blue 3 vs.UDA 07B White3
 17314  Mountain Ridge Jr High  11:00 AM  5051 A9 vs A3UCSC Clash 07 4 vs.La Roca - HW/LN6
 17309  Deerfield Elementary  11:30 AM  5310 A8 vs A2Utah Surf 07 SS 1 vs.Wasatch Elite 07B - SD1
 17307  Cedar Ridge MS  12:30 PM  7007 A1 vs A5NUU - Cache Valley United 07B - MC 2 vs.AFC Apex 07 Black3

Bracket - Wednesday, September 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17331  Cedar Ridge MS  05:30 PM  7007 A1 vs A2NUU - Cache Valley United 07B - MC 2 vs.Wasatch Elite 07B - SD3

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17317  DATC  12:05 PM  4012 A2 vs A3Wasatch Elite 07B - SD 6 vs.La Roca - HW/LN1
 17312  Deerfield Elementary  12:45 PM  5310 A8 vs A4Utah Surf 07 SS 5 vs.UDA 07B Blue1
 17311  Timberline Jr. High  05:00 PM  4 A7 vs A5La Roca S-JM 1 vs.AFC Apex 07 Black0

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17315  Smooth Canyon  09:45 AM  5179 A9 vs A5UCSC Clash 07 2 vs.AFC Apex 07 Black15
 17318  Deerfield Elementary  02:10 PM  5310 A8 vs A6Utah Surf 07 SS 2 vs.UDA 07B White3
 17319  Mount Lewis  04:00 PM  2641 A3 vs A4La Roca - HW/LN 2 vs.UDA 07B Blue0

Bracket - Friday, October 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17329  Alta Canyon  05:30 PM  3866 A5 vs A6AFC Apex 07 Black 0 vs.UDA 07B White1

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17321  Buttercup Park  11:15 AM  3016 A5 vs A2AFC Apex 07 Black 1 vs.Wasatch Elite 07B - SD0
 17320  Mountain Ridge Jr High  01:00 PM  5051 A9 vs A7UCSC Clash 07 0 vs.La Roca S-JM11
 17326  Mount Lewis  04:00 PM  2641 A3 vs A6La Roca - HW/LN 4 vs.UDA 07B White0

Bracket - Tuesday, October 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17313  Edison Elementary School  05:30 PM  1137 A6 vs A1UDA 07B White 2 vs.NUU - Cache Valley United 07B - MC4

Bracket - Wednesday, October 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17325  Angel Street Complex  05:30 PM  3 A2 vs A7Wasatch Elite 07B - SD 4 vs.La Roca S-JM3

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 17323  Edison Elementary School  12:30 PM  1138 A4 vs A5UDA 07B Blue 0 vs.AFC Apex 07 Black3
 17324  Mountain Ridge Jr High  12:30 PM  5051 A9 vs A1UCSC Clash 07 0 vs.NUU - Cache Valley United 07B - MC8
 17330  Mount Lewis  04:00 PM  2641 A3 vs A8La Roca - HW/LN 3 vs.Utah Surf 07 SS0

Bracket - Saturday, March 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55929  Timberline Jr. High  12:15 PM  4 A7 vs A6La Roca S-JM 10 vs.UDA 07B White2
 55931  Deerfield Elementary  12:30 PM  5310 A8 vs A5Utah Surf 07 SS 2 vs.AFC Apex 07 Black5
 55930  Riverside Elem WJ  03:15 PM  8737 A10 vs A4Comba FC 07B Yellow 4 vs.UDA 07B Blue1

Bracket - Saturday, March 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55934  Riverside Elem WJ  01:15 PM  8737 A10 vs A6Comba FC 07B Yellow 7 vs.UDA 07B White0
 55956  Deerfield Elementary  01:15 PM  5310 A8 vs A1Utah Surf 07 SS 2 vs.NUU - Cache Valley United 07B - MC2
 55961  Timberline Jr. High  02:00 PM  4 A7 vs A4La Roca S-JM 5 vs.UDA 07B Blue0

Bracket - Wednesday, April 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55955  Angel Street Complex  05:30 PM  3 A2 vs A5Wasatch Elite 07B - SD 1 vs.AFC Apex 07 Black1
 55960  Glendale MS  06:45 PM  4466 A6 vs A3UDA 07B White 1 vs.La Roca - HW/LN1

Bracket - Friday, April 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55939  Mount Lewis  05:15 PM  2641 A3 vs A5La Roca - HW/LN 1 vs.AFC Apex 07 Black3
 55938  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A10 vs A8Comba FC 07B Yellow 2 vs.Utah Surf 07 SS1

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55932  DATC  12:30 PM  4012 A2 vs A1Wasatch Elite 07B - SD 1 vs.NUU - Cache Valley United 07B - MC2
 55942  Mount Lewis  04:00 PM  2641 A3 vs A7La Roca - HW/LN 2 vs.La Roca S-JM3

Bracket - Monday, April 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55943  DATC  06:40 PM  4012 A2 vs A8Wasatch Elite 07B - SD 1 vs.Utah Surf 07 SS0

Bracket - Wednesday, April 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55940  DATC  06:45 PM  4012 A2 vs A6Wasatch Elite 07B - SD 2 vs.UDA 07B White1

Bracket - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55946  Glendale MS  11:45 AM  4466 A4 vs A8UDA 07B Blue 1 vs.Utah Surf 07 SS4
 55951  Mount Lewis  12:30 PM  2641 A3 vs A2La Roca - HW/LN 1 vs.Wasatch Elite 07B - SD1
 55950  Cedar Ridge MS  12:45 PM  7007 A1 vs A7NUU - Cache Valley United 07B - MC 1F vs.La Roca S-JM
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55963  Glendale MS  02:00 PM  4466 A6 vs A5UDA 07B White 2 vs.AFC Apex 07 Black0
 55937  Glendale MS  03:15 PM  4466 A4 vs A1UDA 07B Blue 1 vs.NUU - Cache Valley United 07B - MC4
 55948  Mount Lewis  04:00 PM  2641 A3 vs A10La Roca - HW/LN 5 vs.Comba FC 07B Yellow3
 55936  Vista Heights Jr. High  04:00 PM  5674 A8 vs A7Utah Surf 07 SS 2 vs.La Roca S-JM1

Bracket - Wednesday, May 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55935  Glendale MS  06:30 PM  4466 A4 vs A2UDA 07B Blue 1 vs.Wasatch Elite 07B - SD8

Bracket - Friday, May 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55952  Glendale MS  06:00 PM  4465 A6 vs A8UDA 07B White 1 vs.Utah Surf 07 SS1

Bracket - Saturday, May 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55941  Buttercup Park  12:50 PM  3016 A5 vs A1AFC Apex 07 Black 1 vs.NUU - Cache Valley United 07B - MC1

Bracket - Tuesday, May 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55933  Cedar Ridge MS  05:30 PM  7007 A1 vs A3NUU - Cache Valley United 07B - MC 1 vs.La Roca - HW/LN3
 55962  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A10 vs A2Comba FC 07B Yellow 1 vs.Wasatch Elite 07B - SD5

Bracket - Thursday, May 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55957  Bellview Elem.  05:35 PM  3011 A5 vs A4AFC Apex 07 Black 1 vs.UDA 07B Blue1

Bracket - Saturday, May 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55959  Timberline Jr. High  11:15 AM  4 A7 vs A2La Roca S-JM 2 vs.Wasatch Elite 07B - SD4
 55949  Buttercup Park  11:25 AM  3016 A5 vs A10AFC Apex 07 Black 3 vs.Comba FC 07B Yellow3
 55964  Deerfield Elementary  11:30 AM  5310 A8 vs A3Utah Surf 07 SS 0 vs.La Roca - HW/LN1
 55947  Cedar Ridge MS  11:45 AM  7007 A1 vs A6NUU - Cache Valley United 07B - MC 4 vs.UDA 07B White2

Bracket - Monday, May 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55945  Bellview Elem.  05:25 PM  3011 A5 vs A7AFC Apex 07 Black 1 vs.La Roca S-JM1

Bracket - Wednesday, May 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55958  Cedar Ridge MS  05:30 PM  7007 A1 vs A10NUU - Cache Valley United 07B - MC 1 vs.Comba FC 07B Yellow2
 55944  Glendale MS  06:00 PM  4466 A6 vs A4UDA 07B White 1 vs.UDA 07B Blue0

Bracket - Thursday, May 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55954  Timberline Jr. High  06:20 PM  4 A7 vs A10La Roca S-JM 2 vs.Comba FC 07B Yellow5

Bracket - Saturday, May 26, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 55953  Glendale MS  10:00 AM  4466 A4 vs A3UDA 07B Blue 2 vs.La Roca - HW/LN1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.