Team Schedules - Boys 15U Division 1
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : AFC Apex 04 Black BY1133333333329 25  11  33  3  5 1
 A4 : Comba FC 04B3333110333326 23  19  38  1  2 0
 A5 : Aggies FC 04B DC - NUU3131133300321 6  21  25  2  9 2
 A10 : Forza FC 04 JR3301131130016 4  17  21  3  1 0
 A7 : Elite FC 04B Black3300130130014 -3  23  19  2  5 0
 A9 : Utah Surf 04 ABC3301330001014 -3  16  12  3  4 1
 A6 : VKCOBRAS 2004 D11330013000314 -2  28  25  2  1 2
 A2 : Rampage 04 LR0000030333012 -6  22  16  2  3 1
 A3 : UAFC - TL 04B0033000113112 -9  26  11  0  2 0
 A12 : Impact BM II0001011333012 -6  21  15  1  2 0
 A8 : UDA 04B Grey0011001130310 -7  25  18  0  10 2
 A11 : Utah Storm 04 - Anderson300000100004 -22  40  12  1  6 0

Bracket - Tuesday, March 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831715  Roy West Park  06:00 PM  4110 A2 vs A9Rampage 04 LR 0 vs.Utah Surf 04 ABC1

Bracket - Thursday, March 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831689  West Lake Jr. High  06:00 PM  4100 A6 vs A1VKCOBRAS 2004 D1 0 vs.AFC Apex 04 Black BY0

Bracket - Monday, April 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831717  Fairmont Park  06:00 PM  1044 A12 vs A10Impact BM II 1 vs.Forza FC 04 JR2

Bracket - Tuesday, April 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831667  North Star Elementary  06:00 PM  1118 A8 vs A9UDA 04B Grey 0 vs.Utah Surf 04 ABC3

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831713  Lehi High School  07:15 PM  5220 A3 vs A6UAFC - TL 04B 0 vs.VKCOBRAS 2004 D12

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831693  Elk Ridge (N Logan)  06:00 PM  7050 A5 vs A9Aggies FC 04B DC - NUU 3 vs.Utah Surf 04 ABC0

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831707  Smooth Canyon  03:00 PM  5180 A9 vs A1Utah Surf 04 ABC 1 vs.AFC Apex 04 Black BY1

Bracket - Tuesday, April 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831704  Centerville Jr. High  06:00 PM  6008 A10 vs A8Forza FC 04 JR 1 vs.UDA 04B Grey0
 831721  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3005 A12 vs A1Impact BM II 1 vs.AFC Apex 04 Black BY4
 831723  Roy West Park  07:20 PM  4109 A2 vs A11Rampage 04 LR 0 vs.Utah Storm 04 - Anderson2

Bracket - Thursday, April 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831694  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A4 vs A10Comba FC 04B 4 vs.Forza FC 04 JR2

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831706  Lehi High School  12:30 PM  5020 A3 vs A4UAFC - TL 04B 0 vs.Comba FC 04B6
 831705  Bonneville Jr. High  02:30 PM  3003 A12 vs A6Impact BM II 0 vs.VKCOBRAS 2004 D13
 831720  Elk Ridge (N Logan)  03:10 PM  7050 A5 vs A8Aggies FC 04B DC - NUU 3 vs.UDA 04B Grey3
 831726  Granger High School  06:00 PM  4460 A1 vs A2AFC Apex 04 Black BY 4 vs.Rampage 04 LR1

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831718  Elk Ridge (N Logan)  06:00 PM  7050 A5 vs A6Aggies FC 04B DC - NUU 4 vs.VKCOBRAS 2004 D13
 831716  Falcon Park  06:50 PM  3051 A1 vs A11AFC Apex 04 Black BY 5 vs.Utah Storm 04 - Anderson0

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831708  North Star Elementary  06:00 PM  1118 A8 vs A12UDA 04B Grey 2 vs.Impact BM II2

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831702  RAC  05:30 PM  15 A11 vs A7Utah Storm 04 - Anderson 1 vs.Elite FC 04B Black2

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831662  Elk Ridge (N Logan)  08:30 AM  7050 A5 vs A10Aggies FC 04B DC - NUU 1 vs.Forza FC 04 JR1
 831664  Sand Hill Park Field  02:30 PM  2061 A7 vs A8Elite FC 04B Black 3 vs.UDA 04B Grey0
 831665  Riverside Elem WJ  03:55 PM  8737 A4 vs A11Comba FC 04B 6 vs.Utah Storm 04 - Anderson1
 831661  West Lake Jr. High  03:55 PM  4100 A6 vs A9VKCOBRAS 2004 D1 1 vs.Utah Surf 04 ABC4
 831663  Lehi High School  04:15 PM  5020 A3 vs A12UAFC - TL 04B 2 vs.Impact BM II1

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831697  Centerville Jr. High  06:00 PM  6008 A10 vs A6Forza FC 04 JR 4 vs.VKCOBRAS 2004 D14

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831668  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3005 A12 vs A5Impact BM II 0 vs.Aggies FC 04B DC - NUU0
 831671  Roy West Park  06:00 PM  4110 A2 vs A4Rampage 04 LR 2 vs.Comba FC 04B4

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831714  Olympic Park  06:00 PM  West A3 vs A8UAFC - TL 04B 5 vs.UDA 04B Grey3

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831692  Tooele High School  05:30 PM  4301 A7 vs A1Elite FC 04B Black 1 vs.AFC Apex 04 Black BY2
 831701  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3005 A12 vs A4Impact BM II 2 vs.Comba FC 04B2
 831710  RAC  07:30 PM  2 A11 vs A9Utah Storm 04 - Anderson 0 vs.Utah Surf 04 ABC1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831670  RAC  01:30 PM  8 A11 vs A6Utah Storm 04 - Anderson 2 vs.VKCOBRAS 2004 D15
 831674  Vista Heights Jr. High  01:30 PM  5672 A9 vs A10Utah Surf 04 ABC 0 vs.Forza FC 04 JR2
 831669  Eastmont Middle  02:30 PM  3045 A1 vs A3AFC Apex 04 Black BY 7 vs.UAFC - TL 04B0
 831703  Roy West Park  02:30 PM  4110 A2 vs A5Rampage 04 LR 1 vs.Aggies FC 04B DC - NUU2
 831672  Sand Hill Park Field  04:30 PM  2061 A7 vs A12Elite FC 04B Black 1 vs.Impact BM II2
 831686  North Star Elementary  05:20 PM  1118 A8 vs A4UDA 04B Grey 1 vs.Comba FC 04B1

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831666  Centerville Jr. High  06:00 PM  6008 A10 vs A7Forza FC 04 JR 2 vs.Elite FC 04B Black2
 831675  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A4 vs A1Comba FC 04B 3 vs.AFC Apex 04 Black BY5
 831673  Elk Ridge (N Logan)  06:00 PM  7050 A5 vs A3Aggies FC 04B DC - NUU 1 vs.UAFC - TL 04B0
 831676  North Star Elementary  06:00 PM  1118 A8 vs A11UDA 04B Grey 2 vs.Utah Storm 04 - Anderson2
 831681  Mountain Ridge Jr High  06:00 PM  5045 A9 vs A12Utah Surf 04 ABC 0 vs.Impact BM II1

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831698  Roy West Park  06:00 PM  4109 A2 vs A3Rampage 04 LR 2 vs.UAFC - TL 04B0

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831696  Smooth Canyon  06:00 PM  5180 A9 vs A7Utah Surf 04 ABC 0 vs.Elite FC 04B Black1
 831700  Ira Allen Field  06:30 PM  5032 A11 vs A5Utah Storm 04 - Anderson 1 vs.Aggies FC 04B DC - NUU6

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831725  Olympic Park  05:30 PM  East A3 vs A10UAFC - TL 04B 0 vs.Forza FC 04 JR0
 831678  Bellview Elem.  06:00 PM  3012 A1 vs A5AFC Apex 04 Black BY 7 vs.Aggies FC 04B DC - NUU2
 831719  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A4 vs A7Comba FC 04B 6 vs.Elite FC 04B Black2

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831683  Centerville Jr. High  02:30 PM  6008 A10 vs A11Forza FC 04 JR 7 vs.Utah Storm 04 - Anderson0
 831680  Roy West Park  02:30 PM  4110 A2 vs A8Rampage 04 LR 1 vs.UDA 04B Grey4
 831679  West Lake Jr. High  02:30 PM  4100 A6 vs A4VKCOBRAS 2004 D1 2 vs.Comba FC 04B4
 831682  Lehi High School  05:40 PM  5020 A3 vs A7UAFC - TL 04B 2 vs.Elite FC 04B Black2

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831690  Olympic Park  06:00 PM  East A11 vs A3Utah Storm 04 - Anderson 1 vs.UAFC - TL 04B2

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831688  Fairmont Park  05:30 PM  1044 A11 vs A12Utah Storm 04 - Anderson 2 vs.Impact BM II4
 831685  Centerville Jr. High  06:00 PM  6008 A10 vs A2Forza FC 04 JR 1 vs.Rampage 04 LR2
 831711  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A4 vs A5Comba FC 04B 4 vs.Aggies FC 04B DC - NUU1
 831684  Smooth Canyon  06:00 PM  5180 A9 vs A3Utah Surf 04 ABC 1 vs.UAFC - TL 04B1
 831699  Lone Peak Park (sandy)  08:00 PM  3069 A1 vs A8AFC Apex 04 Black BY 3 vs.UDA 04B Grey0

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831724  West Lake Jr. High  06:00 PM  4100 A6 vs A7VKCOBRAS 2004 D1 2 vs.Elite FC 04B Black5

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831709  Lone Peak Park (sandy)  06:00 PM  3074 A1 vs A10AFC Apex 04 Black BY 3 vs.Forza FC 04 JR2
 831722  Riverside Elem WJ  07:00 PM  8737 A4 vs A9Comba FC 04B 6 vs.Utah Surf 04 ABC1

Bracket - Friday, May 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831712  Sand Hill Park Field  06:00 PM  2061 A7 vs A2Elite FC 04B Black 0 vs.Rampage 04 LR2

Bracket - Saturday, May 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831691  Bonneville Jr. High  02:30 PM  3003 A12 vs A2Impact BM II 1 vs.Rampage 04 LR3
 831687  Sand Hill Park Field  02:30 PM  2061 A7 vs A5Elite FC 04B Black 1 vs.Aggies FC 04B DC - NUU4
 831695  North Star Elementary  02:30 PM  1118 A8 vs A6UDA 04B Grey 3 vs.VKCOBRAS 2004 D11

Bracket - Wednesday, May 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 831677  West Lake Jr. High  06:00 PM  4100 A6 vs A2VKCOBRAS 2004 D1 3 vs.Rampage 04 LR2