Team Schedules - Boys 9U North C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A10 : La Roca -TC33333333327 33  13  34  2  0 0
 A3 : L30 Surge B1003331333322 17  18  30  1  0 0
 A1 : La Roca - Eoroz13133300317 18  24  28  0  0 0
 A6 : Utah Surf Davis 10 AP33333000015 11  32  28  1  0 0
 A2 : Strikers - CP1 - BU0903100330313 -3  33  22  0  0 0
 A4 : Vipers FC - B10 VW (L30)30300033012 -4  53  31  0  0 0
 A5 : SWAT 10B - BM(L30)03030300312 -7  47  29  0  1 0
 A8 : Rampage 10 CB3300000006 -19  56  19  0  0 0
 A9 : Forza FC 10 GR II0000003003 -24  60  18  1  0 0
 A7 : Wasatch SC 10B - NS0030000003 -22  42  9  0  0 0

Bracket - Monday, March 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816777  Forza FC Soccer Complex  06:30 PM  6063 A9 vs A10Forza FC 10 GR II 0 vs.La Roca -TC9

Bracket - Tuesday, March 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816763  Hogan Park  05:15 PM  6226 A6 vs A7Utah Surf Davis 10 AP 8 vs.Wasatch SC 10B - NS2
 816765  Wadman Soccer Complex  06:00 PM  2134 A5 vs A8SWAT 10B - BM(L30) 2 vs.Rampage 10 CB3

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816766  North Steed  06:00 PM  2825 A3 vs A10L30 Surge B10 1 vs.La Roca -TC5
 816764  Ellison Park  06:00 PM  8 A4 vs A9Vipers FC - B10 VW (L30) 6 vs.Forza FC 10 GR II5
 816774  Millcreek Jr High  06:00 PM  6024 A6 vs A2Utah Surf Davis 10 AP 4 vs.Strikers - CP1 - BU090
 816786  Ellison Park  07:00 PM  9 A7 vs A5Wasatch SC 10B - NS 1 vs.SWAT 10B - BM(L30)5

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816772  Fox Glenn Park  08:30 AM  2453 A8 vs A9Rampage 10 CB 6 vs.Forza FC 10 GR II2

Bracket - Thursday, April 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816792  North Steed  05:30 PM  2825 A3 vs A4L30 Surge B10 6 vs.Vipers FC - B10 VW (L30)3
 816768  Angel Street Complex  05:30 PM  4 A7 vs A8Wasatch SC 10B - NS 2 vs.Rampage 10 CB1

Bracket - Friday, April 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816780  Fox Glenn Park  06:00 PM  2453 A8 vs A2Rampage 10 CB 2 vs.Strikers - CP1 - BU095

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816801  Ellison Park  06:00 PM  8 A10 vs A8La Roca -TC 8 vs.Rampage 10 CB1

Bracket - Thursday, April 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816802  North Steed  05:30 PM  2825 A3 vs A8L30 Surge B10 8 vs.Rampage 10 CB1
 816799  Ellison Park  05:30 PM  8 A4 vs A5Vipers FC - B10 VW (L30) 7 vs.SWAT 10B - BM(L30)3
 816776  Angel Street Complex  05:30 PM  4 A7 vs A10Wasatch SC 10B - NS 1 vs.La Roca -TC12
 816807  Ellison Park  06:30 PM  9 A1 vs A2La Roca - Eoroz 3 vs.Strikers - CP1 - BU093

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816775  Ellison Park  08:30 AM  8 A4 vs A1Vipers FC - B10 VW (L30) 5 vs.La Roca - Eoroz15
 816788  Fox Glenn Park  08:30 AM  2453 A8 vs A6Rampage 10 CB 3 vs.Utah Surf Davis 10 AP10
 816784  Ellison Park  09:30 AM  8 A10 vs A2La Roca -TC 8 vs.Strikers - CP1 - BU091
 816781  North Steed  09:45 AM  2825 A3 vs A7L30 Surge B10 3 vs.Wasatch SC 10B - NS1

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816771  Ellison Park  07:00 PM  8 A1 vs A3La Roca - Eoroz 4 vs.L30 Surge B104

Bracket - Friday, May 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816769  Mueller Park  06:30 PM  6038 A9 vs A6Forza FC 10 GR II 1 vs.Utah Surf Davis 10 AP11

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816794  Ellison Park  08:30 AM  8 A2 vs A5Strikers - CP1 - BU09 4 vs.SWAT 10B - BM(L30)5
 816778  Millcreek Jr High  08:30 AM  6024 A6 vs A4Utah Surf Davis 10 AP 10 vs.Vipers FC - B10 VW (L30)6
 816785  Mueller Park  08:30 AM  6038 A9 vs A3Forza FC 10 GR II 2 vs.L30 Surge B105
 816796  Ellison Park  09:30 AM  8 A1 vs A8La Roca - Eoroz 10 vs.Rampage 10 CB3
 816770  Ellison Park  03:30 PM  9 A10 vs A5La Roca -TC 11 vs.SWAT 10B - BM(L30)7

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816767  Angel Street Complex  07:00 PM  5 A2 vs A4Strikers - CP1 - BU09 5 vs.Vipers FC - B10 VW (L30)3

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816804  Romrell Park  05:30 PM  2102 A5 vs A6SWAT 10B - BM(L30) 5 vs.Utah Surf Davis 10 AP4

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816779  Angel Street Complex  05:00 PM  5 A1 vs A5La Roca - Eoroz 9 vs.SWAT 10B - BM(L30)3
 816805  Ellison Park  06:00 PM  9 A2 vs A9Strikers - CP1 - BU09 5 vs.Forza FC 10 GR II1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816787  Ellison Park  08:30 AM  8 A2 vs A3Strikers - CP1 - BU09 0 vs.L30 Surge B106
 816783  Millcreek Jr High  08:30 AM  6024 A6 vs A1Utah Surf Davis 10 AP 3 vs.La Roca - Eoroz6
 816782  Fox Glenn Park  08:30 AM  2453 A8 vs A4Rampage 10 CB 1 vs.Vipers FC - B10 VW (L30)9
 816795  Mueller Park  08:30 AM  6038 A9 vs A7Forza FC 10 GR II 4 vs.Wasatch SC 10B - NS0

Bracket - Sunday, May 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816791  Angel Street Complex  05:00 PM  5 A7 vs A1Wasatch SC 10B - NS 0 vs.La Roca - Eoroz0

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816773  Wadman Soccer Complex  06:00 PM  2134 A5 vs A3SWAT 10B - BM(L30) 1 vs.L30 Surge B105
 816793  Angel Street Complex  07:30 PM  4 A10 vs A6La Roca -TC 7 vs.Utah Surf Davis 10 AP0

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816806  Angel Street Complex  05:30 PM  4 A1 vs A10La Roca - Eoroz 1 vs.La Roca -TC2
 816803  Ellison Park  05:30 PM  8 A4 vs A7Vipers FC - B10 VW (L30) 7 vs.Wasatch SC 10B - NS1

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816789  Romrell Park  06:30 PM  2102 A5 vs A9SWAT 10B - BM(L30) 11 vs.Forza FC 10 GR II3

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816797  Millcreek Jr High  11:00 AM  6024 A9 vs A1Forza FC 10 GR II 1 vs.La Roca - Eoroz7

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816800  Fox Glenn Park  06:30 PM  2453 A3 vs A6L30 Surge B10 2 vs.Utah Surf Davis 10 AP1

Bracket - Thursday, May 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816798  Angel Street Complex  06:00 PM  4 A2 vs A7Strikers - CP1 - BU09 2 vs.Wasatch SC 10B - NS1
 816790  Angel Street Complex  07:00 PM  5 A10 vs A4La Roca -TC 7 vs.Vipers FC - B10 VW (L30)1