2017 Spring SCL, IRL, X-League
Team Schedules - 06 Boys Division 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=A65F886A-2A6E-4374-9402-CE7C578A7A98&tournamentguid=91C70238-454B-4885-AABB-12B8B1CAEABB&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A9 : MetaSport FC 06B - PT (L30)3331333333-028 32  8  35  2  2 0
 A11 : Utah Surf 06 FS3033133333-025 25  10  33  6  1 1
 A1 : La Roca - CB3330333130-022 11  19  27  2  1 0
 A4 : Sparta 06 Premier DKJ0333330133-022 8  29  29  0  0 0
 A10 : Murray Max Silver - J Spackman0333000313-016 6  32  28  1  1 0
 A5 : L30 BARCA B060000030331-010 -6  31  22  1  1 0
 A7 : USA Premier 06B - JH0330003000-09 -8  30  18  2  0 0
 A6 : Murray Max Black - S Sommerkorn0003030300-09 -15  40  21  0  0 0
 A2 : L30 Vipers FC - BN B060033003000-09 -18  32  12  2  0 0
 A8 : Comba FC 06 Blue0000300033-09 -20  53  21  0  0 0
 A3 : Nebo United 06 A - BB0000000300-03 -15  31  15  0  0 0

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668348  Longview Elem  08:30 AM  1100 A6 vs A9Murray Max Black - S Sommerkorn 1 vs.MetaSport FC 06B - PT (L30)7
 668347  Weber County Fairgrounds  01:00 PM  4126 A1 vs A2La Roca - CB 6 vs.L30 Vipers FC - BN B060
 668345  Eastmont Middle  01:50 PM  SoWe A4 vs A11Sparta 06 Premier DKJ 0 vs.Utah Surf 06 FS6

Bracket - Wednesday, March 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668392  Deerfield Elementary  06:00 PM  5310 A11 vs A1Utah Surf 06 FS 3 vs.La Roca - CB4

Bracket - Thursday, March 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668376  Legacy Events Center  06:45 PM  2024 A9 vs A7MetaSport FC 06B - PT (L30) 8 vs.USA Premier 06B - JH1

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668351  Riverside Elem WJ  10:30 AM  8737 A8 vs A9Comba FC 06 Blue 1 vs.MetaSport FC 06B - PT (L30)7
 668360  Bluffdale Park  01:00 PM  17 A7 vs A3USA Premier 06B - JH 1 vs.Nebo United 06 A - BB0
 668352  Deerfield Elementary  02:00 PM  5310 A11 vs A6Utah Surf 06 FS 5 vs.Murray Max Black - S Sommerkorn0

Bracket - Wednesday, April 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668346  Umbria Estates  06:00 PM  2103 A7 vs A8USA Premier 06B - JH 5 vs.Comba FC 06 Blue1

Bracket - Saturday, April 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668350  Lions Club Park  11:00 AM  4069 A2 vs A4L30 Vipers FC - BN B06 1 vs.Sparta 06 Premier DKJ5

Bracket - Wednesday, April 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668371  Abbie Court Park  06:00 PM  5330 A3 vs A11Nebo United 06 A - BB 0 vs.Utah Surf 06 FS3

Bracket - Thursday, April 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668367  Southwood Park  06:00 PM  1142 A10 vs A2Murray Max Silver - J Spackman 2 vs.L30 Vipers FC - BN B063

Bracket - Tuesday, April 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668386  Umbria Estates  06:45 PM  2103 A7 vs A2USA Premier 06B - JH 0 vs.L30 Vipers FC - BN B062

Bracket - Wednesday, April 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668383  Southwood Park  06:00 PM  1142 A10 vs A8Murray Max Silver - J Spackman 7 vs.Comba FC 06 Blue3
 668384  Deerfield Elementary  06:00 PM  5310 A11 vs A9Utah Surf 06 FS 1 vs.MetaSport FC 06B - PT (L30)1
 668380  Abbie Court Park  06:00 PM  5330 A3 vs A4Nebo United 06 A - BB 2 vs.Sparta 06 Premier DKJ4

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668363  Buttercup Park  09:50 AM  3016 A4 vs A6Sparta 06 Premier DKJ 3 vs.Murray Max Black - S Sommerkorn2
 668395  Abbie Court Park  10:00 AM  5330 A3 vs A10Nebo United 06 A - BB 4 vs.Murray Max Silver - J Spackman8
 668361  Weber County Fairgrounds  10:30 AM  4126 A1 vs A5La Roca - CB 3 vs.L30 BARCA B061
 668382  Deerfield Elementary  11:30 AM  5310 A11 vs A7Utah Surf 06 FS 3 vs.USA Premier 06B - JH0

Bracket - Wednesday, April 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668388  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4126 A1 vs A10La Roca - CB 1 vs.Murray Max Silver - J Spackman2
 668391  Lions Club Park  06:00 PM  4069 A2 vs A9L30 Vipers FC - BN B06 0 vs.MetaSport FC 06B - PT (L30)3
 668398  Southwood Park  06:00 PM  1142 A6 vs A7Murray Max Black - S Sommerkorn 4 vs.USA Premier 06B - JH3
 668387  Angel Street Complex  07:00 PM  3 A5 vs A4L30 BARCA B06 4 vs.Sparta 06 Premier DKJ5

Bracket - Saturday, April 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668365  Hidden Village  10:00 AM  1068 A6 vs A1Murray Max Black - S Sommerkorn 1 vs.La Roca - CB3
 668366  Riverside Elem WJ  10:30 AM  8737 A8 vs A4Comba FC 06 Blue 2 vs.Sparta 06 Premier DKJ9
 668364  Bluffdale Park  02:30 PM  17 A7 vs A5USA Premier 06B - JH 4 vs.L30 BARCA B060
 668368  Bryant Middle School  02:45 PM  1002 A9 vs A3MetaSport FC 06B - PT (L30) 3 vs.Nebo United 06 A - BB1

Bracket - Wednesday, May 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668397  Copperview ES  05:30 PM  No A4 vs A9Sparta 06 Premier DKJ 0 vs.MetaSport FC 06B - PT (L30)5
 668396  Lions Club Park  06:00 PM  4069 A2 vs A11L30 Vipers FC - BN B06 1 vs.Utah Surf 06 FS4
 668349  Abbie Court Park  06:00 PM  5330 A3 vs A1Nebo United 06 A - BB 1 vs.La Roca - CB2
 668389  Angel Street Complex  06:30 PM  3 A5 vs A6L30 BARCA B06 2 vs.Murray Max Black - S Sommerkorn4

Bracket - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668370  Riverside Elem WJ  10:30 AM  8737 A8 vs A6Comba FC 06 Blue 7 vs.Murray Max Black - S Sommerkorn5
 668373  Legacy Events Center  11:40 AM  2023 A9 vs A5MetaSport FC 06B - PT (L30) 4 vs.L30 BARCA B061
 668375  Abbie Court Park  12:30 PM  5330 A3 vs A2Nebo United 06 A - BB 0 vs.L30 Vipers FC - BN B061
 668372  Bluffdale Park  01:00 PM  17 A7 vs A1USA Premier 06B - JH 0 vs.La Roca - CB2

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668355  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A9 vs A10MetaSport FC 06B - PT (L30) 7 vs.Murray Max Silver - J Spackman1
 668356  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4126 A1 vs A4La Roca - CB 3 vs.Sparta 06 Premier DKJ3
 668394  Angel Street Complex  06:00 PM  3 A5 vs A8L30 BARCA B06 5 vs.Comba FC 06 Blue2
 668357  Hidden Village  06:30 PM  1068 A6 vs A2Murray Max Black - S Sommerkorn 4 vs.L30 Vipers FC - BN B062

Bracket - Thursday, May 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668362  Hidden Village  06:00 PM  1068 A10 vs A11Murray Max Silver - J Spackman 4 vs.Utah Surf 06 FS6

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668369  Eastmont Middle  09:50 AM  SoWe A4 vs A10Sparta 06 Premier DKJ 3 vs.Murray Max Silver - J Spackman2
 668385  Hidden Village  10:00 AM  1068 A6 vs A3Murray Max Black - S Sommerkorn 1 vs.Nebo United 06 A - BB5
 668378  Deerfield Elementary  01:30 PM  5310 A11 vs A5Utah Surf 06 FS 5 vs.L30 BARCA B060
 668374  Wadman Soccer Complex  02:30 PM  2134 A1 vs A8La Roca - CB 9 vs.Comba FC 06 Blue1

Bracket - Tuesday, May 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668381  Legacy Events Center  06:00 PM  2023 A9 vs A1MetaSport FC 06B - PT (L30) 7 vs.La Roca - CB1

Bracket - Wednesday, May 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668353  Southwood Park  06:00 PM  1142 A10 vs A7Murray Max Silver - J Spackman 5 vs.USA Premier 06B - JH3
 668358  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A8 vs A11Comba FC 06 Blue 0 vs.Utah Surf 06 FS3
 668354  Angel Street Complex  07:00 PM  3 A5 vs A3L30 BARCA B06 5 vs.Nebo United 06 A - BB2

Bracket - Saturday, May 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668390  Eastmont Middle  09:50 AM  SoWe A4 vs A7Sparta 06 Premier DKJ 5 vs.USA Premier 06B - JH2
 668393  Riverside Elem WJ  10:30 AM  8737 A8 vs A3Comba FC 06 Blue 3 vs.Nebo United 06 A - BB1
 668379  Lions Club Park  11:30 AM  4069 A2 vs A5L30 Vipers FC - BN B06 0 vs.L30 BARCA B064

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668359  Lions Club Park  06:30 PM  4069 A2 vs A8L30 Vipers FC - BN B06 2 vs.Comba FC 06 Blue4
 668344  Angel Street Complex  07:00 PM  3 A5 vs A10L30 BARCA B06 2 vs.Murray Max Silver - J Spackman2

Bracket - Wednesday, May 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 668377  Longview Elem  06:00 PM  1100 A10 vs A6Murray Max Silver - J Spackman 3 vs.Murray Max Black - S Sommerkorn0






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.