Team Schedules - Boys 19U Division 2 South
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : Rangers East 01 DJ3333313322 17  7  21  4  3 0
 A3 : Elite FC 01B Black3133313017 13  7  19  2  4 0
 A1 : Heber Valley SC B01 Black3130303114 11  10  20  3  4 0
 A2 : Utah Glory B01 Black BD0133131113 7  12  18  1  2 0
 A7 : Octane Futbol Club - BU19-Oldaker3311003112 3  14  16  1  0 0
 A5 : Xolos 2001 B003003039 -8  24  12  1  2 1
 A6 : Shooters SC 01 Nephi000000101 -21  42  7  0  0 0
 A4 : Utah Valley United 01B (KK)000010-30-2 -22  78  8  0  0 0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150055  Rocky Mtn. Middle  08:30 AM  5077 A1 vs A4Heber Valley SC B01 Black 12 vs.Utah Valley United 01B (KK)1
 150073  Sand Hill Park Field  08:30 AM  2061 A3 vs A2Elite FC 01B Black 4 vs.Utah Glory B01 Black BD2
 150058  Vernal Koa field  12:15 PM  5793 A7 vs A6Octane Futbol Club - BU19-Oldaker 9 vs.Shooters SC 01 Nephi1

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150057  Timp MS (heber)  05:30 PM  5174 A8 vs A5Rangers East 01 DJ 3 vs.Xolos 2001 B0

Bracket - Wednesday, August 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150075  G Hillman Recreation Complex  07:15 PM  5880 A6 vs A8Shooters SC 01 Nephi 0 vs.Rangers East 01 DJ10

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150059  Franklin Soccer Field  08:30 AM  5875 A5 vs A8Xolos 2001 B 3 vs.Rangers East 01 DJ6
 150056  Rosamond Elementary  10:30 AM  2203 A2 vs A3Utah Glory B01 Black BD 0 vs.Elite FC 01B Black0
 150061  G Hillman Recreation Complex  10:30 AM  5880 A6 vs A7Shooters SC 01 Nephi 0 vs.Octane Futbol Club - BU19-Oldaker1
 150076  Rocky Mtn. Middle  02:30 PM  5077 A1 vs A7Heber Valley SC B01 Black 4 vs.Octane Futbol Club - BU19-Oldaker4

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150064  Rocky Mtn. Middle  05:30 PM  5077 A1 vs A4Heber Valley SC B01 Black 15 vs.Utah Valley United 01B (KK)0

Bracket - Wednesday, September 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150080  G Hillman Recreation Complex  05:30 PM  5880 A6 vs A3Shooters SC 01 Nephi 0 vs.Elite FC 01B Black4

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150062  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5128 A4 vs A2Utah Valley United 01B (KK) 1 vs.Utah Glory B01 Black BD18
 150060  Stansbury HS  03:30 PM  2063 A3 vs A1Elite FC 01B Black 3 vs.Heber Valley SC B01 Black2
 150084  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5661 A6 vs A5Shooters SC 01 Nephi 2 vs.Xolos 2001 B5

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150063  Rosamond Elementary  05:00 PM  2203 A2 vs A6Utah Glory B01 Black BD 5 vs.Shooters SC 01 Nephi0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150065  Stansbury HS  08:30 AM  2063 A3 vs A5Elite FC 01B Black 3 vs.Xolos 2001 B0

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150072  Lakeside Sports Complex  05:30 PM  5120 A4 vs A8Utah Valley United 01B (KK) 1 vs.Rangers East 01 DJ16

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150067  Rocky Mtn. Middle  08:30 AM  5076 A1 vs A5Heber Valley SC B01 Black 7 vs.Xolos 2001 B0
 150069  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5128 A4 vs A6Utah Valley United 01B (KK) 7 vs.Shooters SC 01 Nephi7
 150068  Sand Hill Park Field  10:15 AM  2061 A3 vs A7Elite FC 01B Black 1 vs.Octane Futbol Club - BU19-Oldaker1

Bracket - Monday, September 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150082  Timp MS (heber)  05:30 PM  5174 A8 vs A1Rangers East 01 DJ 1 vs.Heber Valley SC B01 Black0

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150070  Rosamond Elementary  05:30 PM  2203 A2 vs A8Utah Glory B01 Black BD 2 vs.Rangers East 01 DJ2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150077  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5128 A4 vs A3Utah Valley United 01B (KK) 1 vs.Elite FC 01B Black8
 150071  Franklin Soccer Field  08:30 AM  5875 A5 vs A7Xolos 2001 B 3 vs.Octane Futbol Club - BU19-Oldaker1
 150074  G Hillman Recreation Complex  02:15 PM  5880 A6 vs A1Shooters SC 01 Nephi 0 vs.Heber Valley SC B01 Black1
 150066  Timp MS (heber)  02:15 PM  5174 A8 vs A7Rangers East 01 DJ 2 vs.Octane Futbol Club - BU19-Oldaker1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150078  Franklin Soccer Field  10:30 AM  5875 A5 vs A2Xolos 2001 B 1 vs.Utah Glory B01 Black BD2
 150086  Vernal Koa field  12:15 PM  5793 A7 vs A4Octane Futbol Club - BU19-Oldaker 1F vs.Utah Valley United 01B (KK)
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150079  Vernal middle school  02:00 PM  5791 A7 vs A2Octane Futbol Club - BU19-Oldaker 3 vs.Utah Glory B01 Black BD3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150081  Franklin Soccer Field  08:30 AM  5875 A5 vs A4Xolos 2001 B 1 vs.Utah Valley United 01B (KK)0

Bracket - Wednesday, October 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150085  Timp MS (heber)  04:45 PM  5174 A8 vs A3Rangers East 01 DJ 1 vs.Elite FC 01B Black0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 150083  Rosamond Elementary  02:30 PM  2203 A2 vs A1Utah Glory B01 Black BD 1 vs.Heber Valley SC B01 Black1