Team Schedules - Boys 12U Division 1  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A7 : Blue Knights 08 Premier (JL)33333    15 16  3  16  3  0 0
 A9 : La Roca SLC - IG333      9 10  1  11  2  0 0
 A5 : Utah Storm 08- Barker03330    9 4  11  13  1  0 0
 A8 : Nebo United 08 - TR30330    9 3  7  10  2  0 0
 A6 : SWAT 08B - DT/BR (L30)3301     7 1  7  8  0  0 0
 A1 : La Roca S-CB1003     4 -3  13  10  1  1 0
 A10 : SCSL Viva 083000     3 -2  7  5  0  1 0
 A4 : Murray S.C. Black B08 TP030      3 -5  11  5  0  1 0
 A2 : Aggies FC 08B TF White - NUU0001     1 -10  23  4  0  0 0
 A3 : USA Premier 08B - TT00100    1 -14  21  7  0  0 0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142318  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4126 A6 vs A5SWAT 08B - DT/BR (L30) 4 vs.Utah Storm 08- Barker2
 142315  Centennial Park (south)  08:30 AM  5250 A8 vs A3Nebo United 08 - TR 4 vs.USA Premier 08B - TT0
 142317  Elk Ridge M.S.  01:00 PM  2208 A9 vs A2La Roca SLC - IG 13 vs.Aggies FC 08B TF White - NUU0

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142354  Spring Creek  05:30 PM  7064 A10 vs A3SCSL Viva 08 3 vs.USA Premier 08B - TT1

Bracket - Wednesday, September 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142316  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A7 vs A4Blue Knights 08 Premier (JL) 5 vs.Murray S.C. Black B08 TP1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142321  Bluffdale Park  08:30 AM  18 A3 vs A1USA Premier 08B - TT 4 vs.La Roca S-CB4
 142319  Centennial Park (south)  08:30 AM  5250 A8 vs A7Nebo United 08 - TR 0 vs.Blue Knights 08 Premier (JL)2
 142322  Hidden Village  01:00 PM  1068 A4 vs A2Murray S.C. Black B08 TP 5 vs.Aggies FC 08B TF White - NUU2
 142323  Spanish Fork Sports Park  03:15 PM  5666 A5 vs A10Utah Storm 08- Barker 3 vs.SCSL Viva 082

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142336  Timberline Jr. High  06:00 PM  2 A1 vs A6La Roca S-CB 1 vs.SWAT 08B - DT/BR (L30)3
 142351  Spanish Fork Sports Park  07:00 PM  5667 A5 vs A4Utah Storm 08- Barker 4 vs.Murray S.C. Black B08 TP0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142320  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4126 A6 vs A9SWAT 08B - DT/BR (L30) 0 vs.La Roca SLC - IG3
 142325  Spring Creek  12:30 PM  7064 A10 vs A7SCSL Viva 08 0 vs.Blue Knights 08 Premier (JL)2
 142332  Elk Ridge (N Logan)  01:00 PM  7053 A2 vs A8Aggies FC 08B TF White - NUU 1 vs.Nebo United 08 - TR4
 142328  Bluffdale Park  01:30 PM  17 A3 vs A5USA Premier 08B - TT 2 vs.Utah Storm 08- Barker6

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142341  Timberline Jr. High  06:00 PM  2 A1 vs A7La Roca S-CB 2 vs.Blue Knights 08 Premier (JL)6

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142350  Centennial Park (south)  05:30 PM  5250 A8 vs A10Nebo United 08 - TR 1 vs.SCSL Viva 080

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142324  Elk Ridge (N Logan)  11:15 AM  7053 A2 vs A6Aggies FC 08B TF White - NUU 1 vs.SWAT 08B - DT/BR (L30)1
 142327  Elk Ridge M.S.  02:00 PM  2208 A9 vs A8La Roca SLC - IG 4 vs.Nebo United 08 - TR1
 142330  Spanish Fork Sports Park  02:30 PM  5666 A5 vs A1Utah Storm 08- Barker 0 vs.La Roca S-CB3
 142329  Eastmont Middle  02:30 PM  3047 A7 vs A3Blue Knights 08 Premier (JL) 4 vs.USA Premier 08B - TT0

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142342  West Jordan Complex  05:30 PM  LN A3 vs A2USA Premier 08B - TT   vs.Aggies FC 08B TF White - NUU 
 142340  Hidden Village  05:30 PM  1068 A4 vs A10Murray S.C. Black B08 TP   vs.SCSL Viva 08 
 142352  Timberline Jr. High  06:00 PM  2 A1 vs A9La Roca S-CB   vs.La Roca SLC - IG 

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142358  Holdaway Park  06:00 PM  5028 A8 vs A5Nebo United 08 - TR   vs.Utah Storm 08- Barker 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142333  Spring Creek  08:30 AM  7064 A10 vs A9SCSL Viva 08   vs.La Roca SLC - IG 
 142347  Centennial Park (south)  08:30 AM  5250 A8 vs A1Nebo United 08 - TR   vs.La Roca S-CB 
 142335  Spanish Fork Sports Park  04:45 PM  5666 A5 vs A7Utah Storm 08- Barker   vs.Blue Knights 08 Premier (JL) 

Bracket - Monday, September 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142355  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7053 A2 vs A1Aggies FC 08B TF White - NUU   vs.La Roca S-CB 

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142331  Hidden Village  05:30 PM  1068 A4 vs A6Murray S.C. Black B08 TP   vs.SWAT 08B - DT/BR (L30) 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142357  Eastmont Middle  10:00 AM  3047 A7 vs A6Blue Knights 08 Premier (JL)   vs.SWAT 08B - DT/BR (L30) 

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142338  TBD   --    --  A3 vs A9USA Premier 08B - TT   vs.La Roca SLC - IG 
 142337  Hidden Village  05:30 PM  1068 A4 vs A8Murray S.C. Black B08 TP   vs.Nebo United 08 - TR 
 142346  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A6 vs A10SWAT 08B - DT/BR (L30)   vs.SCSL Viva 08 

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142334  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7053 A2 vs A10Aggies FC 08B TF White - NUU   vs.SCSL Viva 08 

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142326  Timberline Jr. High  06:00 PM  4 A1 vs A4La Roca S-CB   vs.Murray S.C. Black B08 TP 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142339  Elk Ridge M.S.  09:00 AM  2208 A9 vs A5La Roca SLC - IG   vs.Utah Storm 08- Barker 
 142314  River Heights Elementary  11:30 AM  7099 A10 vs A1SCSL Viva 08   vs.La Roca S-CB 

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142345  Hidden Village  05:30 PM  1068 A4 vs A3Murray S.C. Black B08 TP   vs.USA Premier 08B - TT 
 142343  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A6 vs A8SWAT 08B - DT/BR (L30)   vs.Nebo United 08 - TR 
 142349  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A7 vs A2Blue Knights 08 Premier (JL)   vs.Aggies FC 08B TF White - NUU 

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142348  Holdaway Park  05:30 PM  5028 A5 vs A2Utah Storm 08- Barker   vs.Aggies FC 08B TF White - NUU 
 142344  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A7 vs A9Blue Knights 08 Premier (JL)   vs.La Roca SLC - IG 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142353  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4126 A6 vs A3SWAT 08B - DT/BR (L30)   vs.USA Premier 08B - TT 
 142356  Elk Ridge M.S.  10:00 AM  2208 A9 vs A4La Roca SLC - IG   vs.Murray S.C. Black B08 TP 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.