Team Schedules - Girls H.S.
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
 A9 : Kantuta 0233133333325 31  7  35  5 
 A8 : Bombers Crush33133333325 25  10  33  5 
 A7 : Cima FC - GHS Purple SP33300333321 11  13  23  3 
 A10 : 7 Elite Academy 01G South10333100314 6  11  17  3 
 A4 : 7 Elite Academy 03G South30310300313 1  12  13  3 
 A3 : FC Mesquite Crush13000303010 -11  29  10  1 
 A1 : CCFC Fury 020300030309 -8  27  16  2 
 A6 : CCFC Premier Gold SK0103300007 -14  35  10  1 
 A2 : Ignite GU170003003006 -13  24  8  1 
 A5 : CCFC Parowan Rams0010000001 -28  56  4  0 

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835472  Pineview High School  02:45 PM  8001 A9 vs A6Kantuta 02 11 vs.CCFC Premier Gold SK0

Bracket - Monday, March 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835476  Sullivan  06:45 PM  2 A2 vs A4Ignite GU17 0 vs.7 Elite Academy 03G South2

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835470  Mesquite Regional Sports and Event Complex  05:30 PM  1 A3 vs A10FC Mesquite Crush 1 vs.7 Elite Academy 01G South1

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835475  Mesquite Regional Sports and Event Complex  08:00 AM  1 A1 vs A3CCFC Fury 02 0 vs.FC Mesquite Crush2

Bracket - Monday, March 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835485  Sullivan  06:45 PM  1 A9 vs A10Kantuta 02 5 vs.7 Elite Academy 01G South1

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835477  Sullivan  02:45 PM  2 A4 vs A17 Elite Academy 03G South 1 vs.CCFC Fury 022
 835473  Sullivan  04:30 PM  2 A10 vs A57 Elite Academy 01G South 9 vs.CCFC Parowan Rams0
 835510  Mesquite Regional Sports and Event Complex  06:50 PM  1 A3 vs A8FC Mesquite Crush 0 vs.Bombers Crush5

Bracket - Monday, March 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835487  Sullivan  05:00 PM  1 A10 vs A27 Elite Academy 01G South 3 vs.Ignite GU171
 835494  Sullivan  06:45 PM  2 A7 vs A1Cima FC - GHS Purple SP 4 vs.CCFC Fury 023

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835503  Sullivan  02:35 PM  1 A4 vs A57 Elite Academy 03G South 8 vs.CCFC Parowan Rams0
 835507  Sullivan  04:30 PM  2 A1 vs A10CCFC Fury 02 0 vs.7 Elite Academy 01G South4
 835483  Pineview High School  05:15 PM  8001 A8 vs A2Bombers Crush 5 vs.Ignite GU170

Bracket - Monday, April 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835495  Sullivan  05:00 PM  1 A10 vs A47 Elite Academy 01G South 0 vs.7 Elite Academy 03G South0
 835478  Snow Canyon High School  06:00 PM  1 A8 vs A9Bombers Crush 4 vs.Kantuta 024

Bracket - Wednesday, April 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835508  Bicentennial Park  05:30 PM  15 A5 vs A6CCFC Parowan Rams 2 vs.CCFC Premier Gold SK2

Bracket - Friday, April 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835468  Sullivan  05:00 PM  2 A4 vs A97 Elite Academy 03G South 1 vs.Kantuta 025

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835467  CHS  08:00 AM  2 A6 vs A7CCFC Premier Gold SK 1 vs.Cima FC - GHS Purple SP3
 835499  Sullivan  09:45 AM  2 A3 vs A4FC Mesquite Crush 0 vs.7 Elite Academy 03G South2
 835469  CVHS  09:45 AM  1 A5 vs A8CCFC Parowan Rams 0 vs.Bombers Crush10
 835496  CHS  03:10 PM  2 A5 vs A9CCFC Parowan Rams 0 vs.Kantuta 0211
 835471  CVHS  04:05 PM  1 A1 vs A2CCFC Fury 02 1 vs.Ignite GU173

Bracket - Monday, April 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835504  Sullivan  05:00 PM  1 A10 vs A87 Elite Academy 01G South 1 vs.Bombers Crush2
 835509  Sullivan  06:45 PM  1 A4 vs A77 Elite Academy 03G South 0 vs.Cima FC - GHS Purple SP1

Bracket - Friday, April 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835474  Sullivan  05:00 PM  2 A7 vs A8Cima FC - GHS Purple SP 2 vs.Bombers Crush4

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835480  CHS  08:00 AM  2 A6 vs A2CCFC Premier Gold SK 2 vs.Ignite GU171
 835490  Pineview High School  12:30 PM  8001 A8 vs A4Bombers Crush 3 vs.7 Elite Academy 03G South0
 835505  CVHS  04:30 PM  1 A3 vs A6FC Mesquite Crush 0 vs.CCFC Premier Gold SK4

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835500  Sullivan  05:00 PM  1 A9 vs A7Kantuta 02 3 vs.Cima FC - GHS Purple SP0

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835506  Sullivan  05:00 PM  1 A2 vs A7Ignite GU17 1 vs.Cima FC - GHS Purple SP3

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835486  Enoch Field  06:30 PM  1 A1 vs A5CCFC Fury 02 3 vs.CCFC Parowan Rams0

Bracket - Friday, April 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835501  Sullivan  05:30 PM  1 A2 vs A5Ignite GU17 1 vs.CCFC Parowan Rams0
 835502  Sullivan  07:30 PM  1 A9 vs A1Kantuta 02 7 vs.CCFC Fury 020

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835481  CHS  11:15 AM  2 A5 vs A3CCFC Parowan Rams 1 vs.FC Mesquite Crush5
 835484  CHS  02:30 PM  2 A6 vs A4CCFC Premier Gold SK 1 vs.7 Elite Academy 03G South3
 835482  Sullivan  07:40 PM  1 A3 vs A7FC Mesquite Crush 0 vs.Cima FC - GHS Purple SP4

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835493  Snow Canyon High School  07:00 PM  0019 A8 vs A6Bombers Crush 8 vs.CCFC Premier Gold SK0

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835492  Sullivan  09:45 AM  2 A2 vs A3Ignite GU17 1 vs.FC Mesquite Crush2

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835511  Sullivan  08:30 PM  2 A2 vs A9Ignite GU17 0 vs.Kantuta 026

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835479  Sullivan  06:45 PM  2 A7 vs A10Cima FC - GHS Purple SP 2 vs.7 Elite Academy 01G South0

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 835489  CVHS  08:00 AM  1 A6 vs A1CCFC Premier Gold SK 0 vs.CCFC Fury 024
 835491  Sullivan  11:15 AM  1 A9 vs A3Kantuta 02 11 vs.FC Mesquite Crush1
 835498  CVHS  11:35 AM  1 A1 vs A8CCFC Fury 02 3 vs.Bombers Crush6
 835497  Sullivan  01:00 PM  1 A10 vs A67 Elite Academy 01G South 3 vs.CCFC Premier Gold SK0
 835488  Sullivan  03:00 PM  2 A7 vs A5Cima FC - GHS Purple SP 7 vs.CCFC Parowan Rams1