Team Schedules - Boys 13U Division 3  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A10 : La Roca SLC - AB3333     12 9  5  14  0  0 0
 A8 : Blue Knights Blue 07 (KM)333      9 5  2  7  1  0 0
 A9 : Utah Storm 07- Robinson330      6 4  3  7  1  0 0
 A4 : USA Elite 07B - EP033      6 4  4  8  0  1 0
 A2 : Morgan Valley United (L30) -B07-BA3003     6 0  9  8  0  0 0
 A5 : NUU - Blaze FC 07 - DM0 03     3 -1  7  6  1  0 0
 A7 : NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling300      3 -4  7  3  0  0 0
 A3 : La Roca - MG030      3 -1  9  5  1  0 0
 A6 : Rangers East 07 DJ 00      0 -3  5  2  0  0 0
 A1 : UDA 07B Grey0000     0 -13  22  4  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143924  Crescent MS  05:30 PM  3022 A8 vs A5Blue Knights Blue 07 (KM) 3 vs.NUU - Blaze FC 07 - DM1
 143921  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A2 vs A1Morgan Valley United (L30) -B07-BA 7 vs.UDA 07B Grey1

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143920  RAC  05:30 PM  9 A10 vs A3La Roca SLC - AB 2 vs.La Roca - MG1

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143882  Cub River Sports  10:00 AM  7014 A7 vs A4NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 2 vs.USA Elite 07B - EP1
 143884  Timp MS (heber)  12:30 PM  5174 A6 vs A5Rangers East 07 DJ   vs.NUU - Blaze FC 07 - DM 
 143883  Spanish Fork Sports Park  03:30 PM  5662 A9 vs A2Utah Storm 07- Robinson 4 vs.Morgan Valley United (L30) -B07-BA0

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143887  Ellison Park  05:30 PM  1 A3 vs A1La Roca - MG 7 vs.UDA 07B Grey0
 143885  Crescent MS  05:30 PM  3022 A8 vs A7Blue Knights Blue 07 (KM) 2 vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143888  Bluffdale Park  12:30 PM  9 A4 vs A2USA Elite 07B - EP 3 vs.Morgan Valley United (L30) -B07-BA1
 143889  Cub River Sports  12:30 PM  7014 A5 vs A10NUU - Blaze FC 07 - DM 1 vs.La Roca SLC - AB4
 143886  Timp MS (heber)  01:30 PM  5174 A6 vs A9Rangers East 07 DJ 1 vs.Utah Storm 07- Robinson2

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143894  Ellison Park  05:30 PM  7 A3 vs A5La Roca - MG 0 vs.NUU - Blaze FC 07 - DM7

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143890  Kent Smith Park  12:30 PM  4062 A2 vs A6Morgan Valley United (L30) -B07-BA 3 vs.Rangers East 07 DJ1
 143892  Rose Park Elementary  01:15 PM  1195 A1 vs A4UDA 07B Grey 1 vs.USA Elite 07B - EP4
 143893  Spanish Fork Sports Park  01:30 PM  5662 A9 vs A8Utah Storm 07- Robinson 1 vs.Blue Knights Blue 07 (KM)2
 143891  RAC  05:00 PM  12 A10 vs A7La Roca SLC - AB 4 vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling1

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143880  RAC  05:30 PM  12 A10 vs A1La Roca SLC - AB 4 vs.UDA 07B Grey2

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143917  Cub River Sports  05:30 PM  7014 A5 vs A4NUU - Blaze FC 07 - DM   vs.USA Elite 07B - EP 

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143898  Kent Smith Park  08:30 AM  4062 A2 vs A8Morgan Valley United (L30) -B07-BA   vs.Blue Knights Blue 07 (KM) 
 143899  RACTBD  11:00 AM  TBDC A10 vs A9La Roca SLC - AB   vs.Utah Storm 07- Robinson 
 143897  Rosecrest  12:30 PM  2059 A4 vs A6USA Elite 07B - EP   vs.Rangers East 07 DJ 
 143895  Cub River Sports  12:30 PM  7014 A7 vs A3NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling   vs.La Roca - MG 
 143896  Cub River Sports  01:50 PM  7014 A5 vs A1NUU - Blaze FC 07 - DM   vs.UDA 07B Grey 

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143922  Mapleton Elementary  06:00 PM  5038 A9 vs A4Utah Storm 07- Robinson   vs.USA Elite 07B - EP 

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143904  Ellison Park  05:30 PM  1 A3 vs A9La Roca - MG   vs.Utah Storm 07- Robinson 
 143900  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A2 vs A10Morgan Valley United (L30) -B07-BA   vs.La Roca SLC - AB 

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143901  Cub River Sports  10:15 AM  7014 A5 vs A7NUU - Blaze FC 07 - DM   vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 
 143902  Rose Park Elementary  11:30 AM  1195 A1 vs A6UDA 07B Grey   vs.Rangers East 07 DJ 
 143903  Bluffdale Park  12:30 PM  9 A4 vs A8USA Elite 07B - EP   vs.Blue Knights Blue 07 (KM) 

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143908  Ellison Park  05:30 PM  1 A3 vs A2La Roca - MG   vs.Morgan Valley United (L30) -B07-BA 
 143907  Rose Park Elementary  06:00 PM  1195 A1 vs A7UDA 07B Grey   vs.NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143906  Bluffdale Park  12:30 PM  9 A4 vs A10USA Elite 07B - EP   vs.La Roca SLC - AB 
 143909  Timp MS (heber)  12:30 PM  5174 A6 vs A8Rangers East 07 DJ   vs.Blue Knights Blue 07 (KM) 
 143905  Spanish Fork Sports Park  02:00 PM  5662 A9 vs A5Utah Storm 07- Robinson   vs.NUU - Blaze FC 07 - DM 

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143881  Falcon Park  05:30 PM  3051 A8 vs A3Blue Knights Blue 07 (KM)   vs.La Roca - MG 
 143923  Cub River Sports  06:00 PM  7014 A7 vs A6NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling   vs.Rangers East 07 DJ 

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143912  Timp MS (heber)  10:30 AM  5174 A6 vs A10Rangers East 07 DJ   vs.La Roca SLC - AB 
 143911  Rosecrest  12:30 PM  2059 A4 vs A3USA Elite 07B - EP   vs.La Roca - MG 
 143910  Cub River Sports  01:50 PM  7014 A7 vs A9NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling   vs.Utah Storm 07- Robinson 
 143914  Cub River Sports  03:10 PM  7014 A5 vs A2NUU - Blaze FC 07 - DM   vs.Morgan Valley United (L30) -B07-BA 

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143913  Crescent MS  05:30 PM  3022 A8 vs A1Blue Knights Blue 07 (KM)   vs.UDA 07B Grey 

Bracket - Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143916  Crescent MS  05:30 PM  3022 A8 vs A10Blue Knights Blue 07 (KM)   vs.La Roca SLC - AB 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143919  Timp MS (heber)  12:30 PM  5174 A6 vs A3Rangers East 07 DJ   vs.La Roca - MG 
 143915  Cub River Sports  12:30 PM  7014 A7 vs A2NUU - Blaze FC 07 LB - Sterling   vs.Morgan Valley United (L30) -B07-BA 
 143918  Rose Park Elementary  01:00 PM  1195 A1 vs A9UDA 07B Grey   vs.Utah Storm 07- Robinson 






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.