Team Schedules - Boys 9U Metro C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Comba FC 10B Blue3330033318 17  28  29  0  0 0
 A8 : Sparta B10 JH1313333017 10  19  26  1  0 0
 A5 : Copper Mountain 10 MJ1033303316 6  24  23  1  0 0
 A3 : UDA 10B White0303033012 -1  31  21  0  0 0
 A4 : Elite FC 10B Black0330031010 0  31  20  0  0 0
 A6 : Park City SC B10 Red0303030110 -2  24  19  0  0 0
 A7 : UDA 10B Grey301300007 -5  44  23  0  0 0
 A2 : AFC Apex 2010 White00-3000-30-6 -25  58  13  0  0 0

Bracket - Thursday, March 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816852  Riverside Elem WJ  05:00 PM  8737 A1 vs A6Comba FC 10B Blue 9 vs.Park City SC B10 Red5
 816862  Copperview ES  06:00 PM  3110 A2 vs A7AFC Apex 2010 White 3 vs.UDA 10B Grey9

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816836  Riverside Elem WJ  09:30 AM  8738 A1 vs A4Comba FC 10B Blue 8 vs.Elite FC 10B Black1
 816838  Autumn Hills Park  03:00 PM  7 A5 vs A8Copper Mountain 10 MJ 4 vs.Sparta B10 JH4

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816843  Copperview ES  08:30 AM  3111 A2 vs A4AFC Apex 2010 White 2 vs.Elite FC 10B Black12
 816840  Copperview ES  08:30 AM  3110 A8 vs A5Sparta B10 JH 2 vs.Copper Mountain 10 MJ1

Bracket - Wednesday, April 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816861  Glendale MS  06:00 PM  4465 A3 vs A6UDA 10B White 1 vs.Park City SC B10 Red4

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816859  Glendale MS  06:00 PM  4465 A7 vs A1UDA 10B Grey 3 vs.Comba FC 10B Blue5

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816847  Benson Mill Park  08:30 AM  2121 A4 vs A1Elite FC 10B Black 7 vs.Comba FC 10B Blue6
 816845  Glendale MS  08:30 AM  4465 A7 vs A8UDA 10B Grey 4 vs.Sparta B10 JH4

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816850  Copperview ES  06:00 PM  3111 A8 vs A2Sparta B10 JH 1F vs.AFC Apex 2010 White
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816849  Riverside Elem WJ  08:30 AM  8738 A1 vs A5Comba FC 10B Blue 1 vs.Copper Mountain 10 MJ3
 816858  Glendale MS  08:30 AM  4465 A3 vs A4UDA 10B White 3 vs.Elite FC 10B Black2
 816839  Trailside Park  11:00 AM  3152 A6 vs A7Park City SC B10 Red 3 vs.UDA 10B Grey5

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816844  Autumn Hills Park  06:30 PM  7 A5 vs A3Copper Mountain 10 MJ 6 vs.UDA 10B White2

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816855  Copperview ES  08:30 AM  3111 A2 vs A3AFC Apex 2010 White 6 vs.UDA 10B White16
 816853  Benson Mill Park  08:30 AM  2121 A4 vs A8Elite FC 10B Black 3 vs.Sparta B10 JH8
 816842  Willow Creek Park, Park City  11:00 AM  1166 A6 vs A7Park City SC B10 Red 9 vs.UDA 10B Grey2

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816856  Autumn Hills Park  06:00 PM  6 A5 vs A2Copper Mountain 10 MJ 4 vs.AFC Apex 2010 White1
 816857  Copperview ES  06:00 PM  3110 A8 vs A6Sparta B10 JH 4 vs.Park City SC B10 Red1

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816841  Glendale MS  06:00 PM  4465 A3 vs A1UDA 10B White 3 vs.Comba FC 10B Blue7

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816837  Copperview ES  07:00 PM  3110 A2 vs A3AFC Apex 2010 White 1 vs.UDA 10B White7

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816848  Glendale MS  09:10 AM  4465 A7 vs A3UDA 10B Grey 2 vs.UDA 10B White11
 816846  Willow Creek Park, Park City  09:45 AM  1166 A6 vs A2Park City SC B10 Red 1F vs.AFC Apex 2010 White
Forfeited Game
0
 816863  Benson Mill Park  11:45 AM  2121 A4 vs A5Elite FC 10B Black 6 vs.Copper Mountain 10 MJ2

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816865  Autumn Hills Park  06:00 PM  6 A5 vs A6Copper Mountain 10 MJ 1 vs.Park City SC B10 Red0

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816854  Glendale MS  08:30 AM  4465 A7 vs A5UDA 10B Grey 8 vs.Copper Mountain 10 MJ9
 816867  Riverside Elem WJ  09:30 AM  8738 A1 vs A2Comba FC 10B Blue 8 vs.AFC Apex 2010 White2
 816866  Glendale MS  09:30 AM  4465 A3 vs A8UDA 10B White 0 vs.Sparta B10 JH3
 816851  Willow Creek Park, Park City  02:45 PM  1166 A6 vs A4Park City SC B10 Red 2 vs.Elite FC 10B Black2

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816864  Benson Mill Park  06:00 PM  2121 A4 vs A7Elite FC 10B Black 0 vs.UDA 10B Grey0

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816860  Copperview ES  05:30 PM  3110 A8 vs A1Sparta B10 JH 4 vs.Comba FC 10B Blue6