2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Boys 18U Division 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=B7FEF55F-F73D-4181-99FF-86EAD869F5A6&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : AJAX JOGA FC-B00-A1333333333-027 23  5  28  5  0 0
 A6 : Razzia 00B United300333333-021 14  14  26  3  3 0
 A10 : Utah Valley United Premier 00B (LS)333303031-019 16  14  26  2  2 1
 A4 : Blue Knights 00 (JM)303003333-018 12  14  26  4  2 0
 A5 : Rampage 00 RB033330003-015 3  25  24  1  4 2
 A3331300010-011 -2  24  19  1  0 1
 A1 : Elite FC 00B Black000330003-09 -4  17  12  1  1 1
 A8 : Blue Knights 00 White (JP)300301000-07 -9  29  17  1  4 1
 A9 : L30 CFC 00B-SH000000330-06 -22  43  12  1  2 0
 A7 : Razzia 00B Warriorz000000000-00 -31  59  6  0  5 0

Bracket - Tuesday, August 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14180  Eastmont Middle  05:30 PM  3045 A4 vs A1Blue Knights 00 (JM) 2 vs.Elite FC 00B Black0

Bracket - Friday, August 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14172  James E Moss  06:00 PM  1085 A2 vs A4AJAX JOGA FC-B00-A1 2 vs.Blue Knights 00 (JM)1

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14173  Bennion Jr. High  09:45 AM  2001 A7 vs A8Razzia 00B Warriorz 0 vs.Blue Knights 00 White (JP)4
 14176  Tooele High School  10:30 AM  4301 A1 vs A3Elite FC 00B Black 0 vs.A31
 14175  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5128 A10 vs A5Utah Valley United Premier 00B (LS) 4 vs.Rampage 00 RB1
 14174  Spence Eccles Complex  10:30 AM  1 A9 vs A6L30 CFC 00B-SH 0 vs.Razzia 00B United5

Bracket - Friday, September 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14187  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3069 A8 vs A4Blue Knights 00 White (JP) 0 vs.Blue Knights 00 (JM)5

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14179  Bennion Jr. High  09:35 AM  2001 A6 vs A2Razzia 00B United 2 vs.AJAX JOGA FC-B00-A13
 14170  Roy West Park  10:30 AM  4109 A5 vs A8Rampage 00 RB 4 vs.Blue Knights 00 White (JP)3
 14181  Bennion Jr. High  11:20 AM  2001 A7 vs A10Razzia 00B Warriorz 2 vs.Utah Valley United Premier 00B (LS)6
 14190  Spence Eccles Complex  02:30 PM  1 A9 vs A3L30 CFC 00B-SH 3 vs.A35

Bracket - Tuesday, September 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14209  Roy West Park  05:30 PM  4110 A5 vs A6Rampage 00 RB 3 vs.Razzia 00B United2
 14177  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3069 A8 vs A9Blue Knights 00 White (JP) 5 vs.L30 CFC 00B-SH3
 14211  Stansbury HS  06:00 PM  2063 A1 vs A10Elite FC 00B Black 2 vs.Utah Valley United Premier 00B (LS)3

Bracket - Thursday, September 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14201  Tooele High School  05:30 PM  4301 A1 vs A8Elite FC 00B Black 3 vs.Blue Knights 00 White (JP)2

Bracket - Friday, September 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14182  Spence Eccles Complex  07:05 PM  1 A9 vs A10L30 CFC 00B-SH 0 vs.Utah Valley United Premier 00B (LS)6

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14183  Bennion Jr. High  09:45 AM  2001 A6 vs A4Razzia 00B United 5 vs.Blue Knights 00 (JM)4
 14196  Bennion Jr. High  10:30 AM  2002 A7 vs A1Razzia 00B Warriorz 0 vs.Elite FC 00B Black2

Bracket - Tuesday, September 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14210  Whedon Farm Regional Park  05:30 PM  4780 A2 vs A9AJAX JOGA FC-B00-A1 7 vs.L30 CFC 00B-SH0
 14207  Healey Park  05:30 PM  5781 A3 vs A8A3 1 vs.Blue Knights 00 White (JP)1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14186  Aspen Elementary  08:30 AM  5006 A3 vs A7A3 13 vs.Razzia 00B Warriorz1
 14189  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5124 A10 vs A2Utah Valley United Premier 00B (LS) 1 vs.AJAX JOGA FC-B00-A12
 14194  Roy West Park  10:30 AM  4110 A5 vs A9Rampage 00 RB 6 vs.L30 CFC 00B-SH2
 14188  Bennion Jr. High  10:30 AM  2001 A6 vs A1Razzia 00B United 3 vs.Elite FC 00B Black0

Bracket - Tuesday, September 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14212  Stansbury HS  06:00 PM  2063 A1 vs A2Elite FC 00B Black 1 vs.AJAX JOGA FC-B00-A13

Bracket - Friday, September 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14195  Lakeside Sports Complex  05:30 PM  5128 A10 vs A4Utah Valley United Premier 00B (LS) 3 vs.Blue Knights 00 (JM)0

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14191  Bennion Jr. High  09:35 AM  2001 A7 vs A5Razzia 00B Warriorz 0 vs.Rampage 00 RB12
 14192  Whedon Farm Regional Park  03:00 PM  4780 A2 vs A3AJAX JOGA FC-B00-A1 3 vs.A30

Bracket - Wednesday, October 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14193  Eastmont Middle  05:25 PM  3045 A8 vs A6Blue Knights 00 White (JP) 1 vs.Razzia 00B United2

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14198  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5124 A10 vs A6Utah Valley United Premier 00B (LS) 0 vs.Razzia 00B United2
 14197  Art Dye  10:30 AM  5001 A3 vs A4A3 2 vs.Blue Knights 00 (JM)3
 14200  Spence Eccles Complex  10:30 AM  1 A9 vs A7L30 CFC 00B-SH 3 vs.Razzia 00B Warriorz2
 14199  Whedon Farm Regional Park  12:30 PM  4780 A2 vs A5AJAX JOGA FC-B00-A1 3 vs.Rampage 00 RB0

Bracket - Friday, October 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14208  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3069 A4 vs A7Blue Knights 00 (JM) 5 vs.Razzia 00B Warriorz0

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14206  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5124 A10 vs A8Utah Valley United Premier 00B (LS) 6 vs.Blue Knights 00 White (JP)2
 14203  Whedon Farm Regional Park  10:30 AM  4780 A2 vs A7AJAX JOGA FC-B00-A1 8 vs.Razzia 00B Warriorz0
 14202  Mount Lewis  10:30 AM  2640 A9 vs A1L30 CFC 00B-SH 1 vs.Elite FC 00B Black0
 14205  Aspen Elementary  02:30 PM  5006 A3 vs A6A3 2 vs.Razzia 00B United3

Bracket - Tuesday, October 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14204  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3069 A4 vs A5Blue Knights 00 (JM) 4 vs.Rampage 00 RB2

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14185  Eastmont Middle  08:30 AM  3045 A8 vs A2Blue Knights 00 White (JP) 0 vs.AJAX JOGA FC-B00-A15
 14168  Bennion Jr. High  10:05 AM  2001 A6 vs A7Razzia 00B United 6 vs.Razzia 00B Warriorz1
 14184  Stansbury HS  10:30 AM  2063 A1 vs A5Elite FC 00B Black 5 vs.Rampage 00 RB2
 14171  Healey Park  10:30 AM  5781 A3 vs A10A3 3 vs.Utah Valley United Premier 00B (LS)3

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14169  Eastmont Middle  12:30 PM  3046 A4 vs A9Blue Knights 00 (JM) 7 vs.L30 CFC 00B-SH0
 14178  Roy West Park  12:30 PM  4110 A5 vs A3Rampage 00 RB 7 vs.A32






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.