Team Schedules - 10 Boys Silver
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
A2 : 7 Elite Academy 10G South W-7   L-0   T-13333313322 16  15  24  1 
A3 : Cima FC 10B White SN W-7   L-1   T-03333333021 25  17  29  1 
A4 : FCM BLAST W-4   L-4   T-00033330012 1  28  24  0 
A7 : SU SURF B10 BLUE SW W-4   L-4   T-03030003312 -1  36  28  0 
A1 : 7 Elite Academy 10B South W-3   L-4   T-10030303110 1  20  19  1 
A6 : Heat FC 10B BH Hurricane W-3   L-5   T-0030030039 -7  34  23  0 
A5 : Fire FC 10B W-2   L-5   T-1310000307 -11  45  26  0 
A8 : United FC Red 10 W-0   L-7   T-1010000001 -24  40  11  0 

Bracket - Saturday, August 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180206  Little Valley Park  10:15 AM  1B A5 vs A6Fire FC 10B 6 vs.Heat FC 10B BH Hurricane2
 180213  CMS  04:30 PM  1 A7 vs A8SU SURF B10 BLUE SW 6 vs.United FC Red 103
 180225  Little Valley Park  06:15 PM  1B A3 vs A4Cima FC 10B White SN 5 vs.FCM BLAST0
 180207  Little Valley Park  07:00 PM  1A A1 vs A27 Elite Academy 10B South 0 vs.7 Elite Academy 10G South2

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180210  Little Valley Park  09:00 AM  1B A5 vs A8Fire FC 10B 2 vs.United FC Red 102
 180223  Little Valley Park  10:15 AM  1B A1 vs A67 Elite Academy 10B South 1 vs.Heat FC 10B BH Hurricane2
 180208  Little Valley Park  11:30 AM  1B A2 vs A47 Elite Academy 10G South 3 vs.FCM BLAST1
 180219  CMS  12:45 PM  1 A7 vs A3SU SURF B10 BLUE SW 3 vs.Cima FC 10B White SN8

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180216  Little Valley Park  05:00 PM  1B A1 vs A57 Elite Academy 10B South 5 vs.Fire FC 10B1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180211  Little Valley Park  10:15 AM  1A A3 vs A1Cima FC 10B White SN 6 vs.7 Elite Academy 10B South1
 180222  Little Valley Park  11:30 AM  1B A8 vs A4United FC Red 10 1 vs.FCM BLAST5
 180215  Little Valley Park  02:00 PM  1A A6 vs A2Heat FC 10B BH Hurricane 3 vs.7 Elite Academy 10G South6
 180220  CMS  04:30 PM  1 A7 vs A5SU SURF B10 BLUE SW 9 vs.Fire FC 10B3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180226  CMS  11:30 AM  4 A7 vs A1SU SURF B10 BLUE SW 3 vs.7 Elite Academy 10B South4
 180218  Little Valley Park  12:45 PM  1A A6 vs A4Heat FC 10B BH Hurricane 4 vs.FCM BLAST5

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180230  Centennial Park SG  11:30 AM  2 A2 vs A77 Elite Academy 10G South 6 vs.SU SURF B10 BLUE SW3
 180227  SCMS Football Field  11:30 AM  2 A8 vs A6United FC Red 10 2 vs.Heat FC 10B BH Hurricane6

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180224  Centennial Park SG  10:15 AM  2 A5 vs A2Fire FC 10B 4 vs.7 Elite Academy 10G South7

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180205  Mesquite Regional Sports and Event Complex  08:00 AM  4.5 A4 vs A7FCM BLAST 6 vs.SU SURF B10 BLUE SW3
 180214  Centennial Park SG  12:45 PM  2 A5 vs A3Fire FC 10B 7 vs.Cima FC 10B White SN11

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180212  Hunter Sports Park  07:45 AM  1 A4 vs A1FCM BLAST 4 vs.7 Elite Academy 10B South3
 180232  SCMS Football Field  02:00 PM  2 A8 vs A3United FC Red 10 1 vs.Cima FC 10B White SN10
 180231  Hunter Sports Park  07:45 PM  1 A4 vs A5FCM BLAST 3 vs.Fire FC 10B4

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180229  Sullivan  05:00 PM  1A A1 vs A87 Elite Academy 10B South 4 vs.United FC Red 100

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180235  Sullivan  07:30 PM  2A A2 vs A17 Elite Academy 10G South 2 vs.7 Elite Academy 10B South2
 180228  Sullivan  07:30 PM  1A A3 vs A6Cima FC 10B White SN 5 vs.Heat FC 10B BH Hurricane2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180209  Little Valley Park  12:45 PM  4C A6 vs A7Heat FC 10B BH Hurricane 2 vs.SU SURF B10 BLUE SW4
 180204  Little Valley Park  12:55 PM  4B A3 vs A8Cima FC 10B White SN 4 vs.United FC Red 101

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180221  Little Valley Park  05:00 PM  4C A2 vs A37 Elite Academy 10G South 2 vs.Cima FC 10B White SN1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180233  Mesquite Regional Sports and Event Complex  08:00 AM  4.5 A4 vs A7FCM BLAST 4 vs.SU SURF B10 BLUE SW5
 180234  Little Valley Park  01:00 PM  4B A6 vs A5Heat FC 10B BH Hurricane 6 vs.Fire FC 10B5
 180217  Little Valley Park  03:30 PM  4A A8 vs A2United FC Red 10 1 vs.7 Elite Academy 10G South3